Filibe/Plovdiv’de, turistik eşya satan dükkanlarda bu dekoratif kilimler çok hoşuma gitti. Ben de blogda örnekleri yayınladım, dokuma bilen becerikli arkadaşlar esinlenir mi bilmem?
10 yorum gelmiş
Bir yanıt yazın
Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.
İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı
Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...
Nakış malzemeleri nereden alınır?
Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...
Dantel kitap ayracı yapımı
Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....
Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?
Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz. ...
İğne işi: Cezayir göz tekniği
İğne işi, cezayir göz tekniği. Bu zarif nakış tekniği nasıl yapılır, burada anlatılıyor. Adım adım görelim....
İğne işi: piko nakış nasıl yapılır?
Türkçeye doğru mu çevirdim bilmiyorum aslında Piko nakış nasıl yapılır, güzelce resimli olarak anlatmışlar. Şu şekilde… burada....
iyi ki paylaşmışsınız. bakmak bile yetti bana.
çok farklı bir şey bu.süper
nasıl bir emek bu? çok çok güzel ..
çok kıymetli bir iş bayılırım otantik işlere
canım anadolum ![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)
Ben de çok beğendim.Zaten kilim tarzı şeyler çok hoşuma gider.
Ellerinize sağlık.
Aslında, halı kilim dokuma kursuna giden bir arkadaşım da yanımdaydı. Ona göre kalın örgü yünüyle yapıldığından çabuk biter dedi. Ben hiç denemedim, onun için fikrim yok doğrusu. Ama o deneyecek, onu da yayınlarım.
çok güzel olmuş
Denemek lazım![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)
Çok güzel birşeymiş bu ama
Çok güzel çoookkkk…
çok güzel olmuş yapanın yayınlayanın ellerine sağlık