DenDenAk’a Gelen Kartpostallar

-
Sevgili Banuca'dan gelen kartpostalım
Sevgili Banuca’dan gelen kartpostalım

Bu kampanya sayesinde bu kış günlerinde Türkiye’nin birçok köşesinden sıcacık kartpostallar aldım ve yüreğimi ısıttım sevgi dolu sözlerinizle. Bana ilk gelen kartpostal (en azından ilk açtığım)sevgili Banuca’nın kartpostalı olduğu için girişte onun kartpostalının resmini verdim. Hepsi farklı zamanlarda geldiği ve ben evimde değişik köşelere tıbbi flasterle bantlayarak dağıttığım için toplu resim çekemedim ama blogumda ve yorumlarda bulabilirsiniz birbirinden güzel kartpostallarımı.

30 yorum gelmiş

 1. İkinci kartım Adadenizinden geldi. Şimdi o balık yerinde olmak vardı, güneşin ısıttığı sıcacık denizde sırtüstü parlak ve berrak gökyüzünü seyretmek.

 2. Üçüncü kartım Fiamma’dan geldi. özellikle güneş evimin içindeyken kartın üzerine gölgelerini düşürerek çektim fotoğrafı. Bu kartpostal elime ulaştığında dışarısı bembeyazdı ve ben martıların yerinde olmak istedim. Sımsıcacık güneşin ışıklarını sırtımda hissederek gökyüzünde uçmak.

 3. Altıncı kartpostalım sevgili Tuğba’dan geldi. Her gelen kartpostal sonrası eşim bu seninkilerden daha güzel diyor. Ama bende sevgili arkadaşlarımdan öğreniyorum yeni yeni şeyler.

 4. Yedinci kartım Acemi Hobiciden geldi. Kendi yaptığı bir resmi 20’ye bölüp gönderdi, hala birleşmiş halini merak ediyoruz

 5. Sekinci kartpostalım Sakagun’den geldi. Çok güzel bir origami sepet, minicik bir zart ve içinden minicik bir kaptpostal, pulu bile var. Sakagun’un pul biriktirdiğini biliyoruz, o pullardan birini yapıştırmış, tarihi 1985.

 6. Martili ve örgülü olanları çok beğendim. Ne kadar becerikli ve hayal gücü geniş ürünler çıkartmışsınız. Diğerleri de başarılı. Fikir de güzel. gerçekten tebrik ederim.

 7. Sıra dokuz numarada sevgili Sybella çok ilginç bir malzeme kullanmış çiçeğin göbeği için. Bu fikre bayıldım bir meyve çekirdeği, elma ya da ayva olabilir. Yanlış hatırlamıyorsam ayva yazıyordu blogunda.

 8. 10. kartpostalım Beyaz Kelebek’ten. En sevdiğim renklerin bir harmonisi olmuş, çok tatlı bir kartpostal. Notuda çok güzeldi, çok teşekkür ederim.

 9. 11. kartpostalım mtnaz11’den. Çok güzel, çok zarif, blogunda ilk bu kartpostalı hazırladığını yazmış ve hepsinin yapımını tek tek açıklamış.

 10. 13. kartpostalım sevgili glin’den.Sevgili glin demiş ki;ortadaki kalp sensin.diğerleri hergün etrafını çevreleyen öğrencilerin.onların seni çok sevdiğini düşünmüştüm.

 11. Yeniyoldan gelen bu kartpostal hemen evdeki bir çiviye asıldı. Kurdelası hazırdı üstünde. Bu şekli diğer birkaçıyla birleştirip kopyalayabilirim, haberin olsun yeniyol, teşekkür ederim.

 12. Son gelen kartım küçükgüneşten, kendisi aynı zamanda bir Konya manzarası yollamışki eşim bu kartpostala çok sevindi. kendisine çok teşekkür ediyorum

 13. son gelen kartpostalım kayıp arkadaşımız Fatma Özen’den. Çok şeker kalpcikler yollamış. Blogunda görüşmeyi sürdürsekde 10marifet kasabasına uğramıyor bugünlerde

 14. Tam bir süpriz kartpostal. Çünkü geleceğinden zerrece haberim yoktu. Gönüldenelem casusun kim? Çok teşekkür ederim harikasın, beni yorgun bir günün yarısında çok mutlu ettin.

 15. Ay Özdencim hepsi harikaymış kartlarının :) Bayıldım :) Ben de yazsam mı acaba bi yazı ama şimdi yaz yolla çok geç olmuş ya :( Neyse sana, sibel ve şuleye pardon :) Sybella ve Fiamma1 e blogumda teşekkür ettim nasıl olsa :)

 16. Daha gelecek ve gidecek olanlar var canım. Bugün ya da yarın postalarım diyordum ama Eylülcüğüm hasta evde onunlayım

 17. Mutlu olalım Derneğinden gönderilen kartpostal. Bu kartpostalı alınca çok duygulandım. Allah sağlık şifa versin hasta çocuklarımıza.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...