Pazar, Ekim 23, 2016
Deniz kokulu çerçeveler!

Deniz kokulu çerçeveler!

10

elişi çalışmaları
Vakit buldukça 10marifet’te gezinmeyi pek severim, renklerin dünyası blog yazarının 10marifet’teki dallardan çerçeveye yazısını gördüğümde kafamın üstünde anında yanan ampül bence fizandan bile görüldü.
Hele kış kış Akçakoca’ya ulaşıp, dalgaların fırlattığı, kabukları deniz tarafından ayıklanmış dalları görünce çerçeve yapma fikrim hemen somutlaştı.
Dalları yaklaşık eşit boyutlarda kesip, maket kartonundan da bir altlık hazırlayıp sıcak silikonla bu altlığa yapıştırdım.

el yapımı çerçeve
Kaplama işim bitince de suluboyla boyadım ve cilaladım.

el yapımı çerçeve
Çerçevenin ön yüzüne cam gibi görünmesini umarak sıcak silikonla asetat yapıştırdım.

el yapımı çerçeve
Arka yüzeyini de yapay mantarla yapıp, rahat açılıp kapanması için mantardan da bir kapak, kurdeleden de askı yeri yapıp tamamladım.

el yapımı çerçeve

Detaylı anlatım ve diğer tüm aşamaları için buraya ve buraya bakabilirsiniz.

10 YORUMLAR

  1. Böyle bir çerçevenin kocamanını yapmayı hep istedim ama bir türlü öyle güzel dal bulamadım belkide önümde durunca göremedim… O kaadar güzel anlatmışsınız ve öyle güzel birşey çıkarmışsınızki ortaya yine depreşti yapma isteğim :) Ellerinize sağlık…

  2. @renat1973 teşekkür ederim :)
    sevgili @senayatilgan çok teşekkür ederim, ben de sizin ağaç kolyelerinizin hayranı oldum. dallar önünüze çıkmış olsaydı görmüş olacağınıza eminim :) olmadı bi kış günü karadeniz sahillerinden birine vurun kendinizi, istemediğiniz kadar dal bulacağınıza eminim, biz de burdan sizin çerçevenizi de takip ederiz :))

  3. elinize sağlık güzel olmuş. bende yapacağım.daha önce bir mağzada görmüştüm.natural olarakta hoş duruyordu.

  4. Teşekkür ederim :) Kesinlikle boyanmadan da güzeldi, sadece bi cila yetebilirdi ama renkli şeylere bakmayı seviyorum sanırım ben, dayanamayıp boyuyorum :))

  5. çok teşekkür ederim. çerçevelerin devamını yapabilmek için itici bir güce ihtiyacım vardı, sizin beğeniniz şimdi yönlendirici olacak sanırım :)