Deniz kokulu çerçeveler!

-

elişi çalışmaları
Vakit buldukça 10marifet’te gezinmeyi pek severim, renklerin dünyası blog yazarının 10marifet’teki dallardan çerçeveye yazısını gördüğümde kafamın üstünde anında yanan ampül bence fizandan bile görüldü.
Hele kış kış Akçakoca’ya ulaşıp, dalgaların fırlattığı, kabukları deniz tarafından ayıklanmış dalları görünce çerçeve yapma fikrim hemen somutlaştı.
Dalları yaklaşık eşit boyutlarda kesip, maket kartonundan da bir altlık hazırlayıp sıcak silikonla bu altlığa yapıştırdım.

el yapımı çerçeve
Kaplama işim bitince de suluboyla boyadım ve cilaladım.

el yapımı çerçeve
Çerçevenin ön yüzüne cam gibi görünmesini umarak sıcak silikonla asetat yapıştırdım.

el yapımı çerçeve
Arka yüzeyini de yapay mantarla yapıp, rahat açılıp kapanması için mantardan da bir kapak, kurdeleden de askı yeri yapıp tamamladım.

el yapımı çerçeve

Detaylı anlatım ve diğer tüm aşamaları için buraya ve buraya bakabilirsiniz.

10 yorum gelmiş

 1. senayatilgan

  Böyle bir çerçevenin kocamanını yapmayı hep istedim ama bir türlü öyle güzel dal bulamadım belkide önümde durunca göremedim… O kaadar güzel anlatmışsınız ve öyle güzel birşey çıkarmışsınızki ortaya yine depreşti yapma isteğim :) Ellerinize sağlık…

 2. mjayla

  @renat1973 teşekkür ederim :)
  sevgili @senayatilgan çok teşekkür ederim, ben de sizin ağaç kolyelerinizin hayranı oldum. dallar önünüze çıkmış olsaydı görmüş olacağınıza eminim :) olmadı bi kış günü karadeniz sahillerinden birine vurun kendinizi, istemediğiniz kadar dal bulacağınıza eminim, biz de burdan sizin çerçevenizi de takip ederiz :))

 3. senayatilgan

  Bende teşekkür ederim mjayla :) Ağaç kolyelerimi beğenmeniz beni mutlu etti :) Elbet o dallar bir gün karşıma çıkacak o zaman yaparım ben de :)

 4. elinize sağlık güzel olmuş. bende yapacağım.daha önce bir mağzada görmüştüm.natural olarakta hoş duruyordu.

 5. mjayla

  Teşekkür ederim :) Kesinlikle boyanmadan da güzeldi, sadece bi cila yetebilirdi ama renkli şeylere bakmayı seviyorum sanırım ben, dayanamayıp boyuyorum :))

 6. mjayla

  çok teşekkür ederim. çerçevelerin devamını yapabilmek için itici bir güce ihtiyacım vardı, sizin beğeniniz şimdi yönlendirici olacak sanırım :)

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...