Perşembe, Ekim 27, 2016
desenli yün hırka

desenli yün hırka

17

yaparken büyük sabır isteyen ama giyerken buna değer dedirten sıcacık yünden rengarenk hırka..

17 YORUMLAR

  1. Bu tarz desenleri çok severim.örgüyü çok daha keyifli kılıyor..Sanırım örende çok keyif almışki iki tane birden örmüş aynı desenden..:))

  2. Selma Hn.Sizin çalışmalarınız mı.Çok beğendim renkler ,desenlerin uyumu.Tahmin ederim tamamıyle sizin tasarımınız bayıldımmm

  3. çok teşekkür ederim arkadaşlar, gerçekten de renkli ve desenli çalışmalar zevkli oluyor. geçen yıldan beri 6 tane ördüm aynı hırkadan bir de ilk yaptığım var sene 2001’de yani toplam 7 tane.. renkler ve model bana ait ama deseni burda dergisinde bir erkek süeterinden uyguladım.. ama şunu da söyleyeyim her hırka bittiğinde günlerce kollarım ağrıdı..

  4. selma hanım desenleri uygularken renk geçişlerinde ipleri arkadan yürütüyormusunuz. Yürütünce gerilmelere nasıl engel oluyorsunuz. Gerçi sık renk degişimlerinde ipin atlaması daha kolay oluyor. Amma velakin renk değişimlerinde iki rengin geçişinde delikler oluşuyor bende bazen sizinkinde böyle bir durum göremiyorum gayet munzatam değişik bir teknikmi uyguluyorsunuz? sormya çalıştığımı anlatabildim mi? bilemedim.

  5. sanırım anladım kondor, ipleri arkadan yürütürken birkaç ilmekte bir değil her ilmekte beraber örüyormuşum gibi devam ediyorum.. bunu nasıl anlatabilirim.. yapması çok basit ama anlatmak bayağı karışık olacak sanırım..mesela örgünün yüz tarafını örüyoruz ilmekleri örerken ikinci rengi arkada tutarken her ilmeği alırken ikinci ipi asıl rengin bir üstüne bir altına alyoruz. böylece resimde görüldüğü üzere örgünün arkası da temiz duruyor..

  6. teşekkür ederim dilsever.. renkli örgü zorluğunun yanında daha zevkli desenler ortaya çıktıkça elinden bırakamıyorsun biraz daha biraz daha öreyim diyorsun..

  7. aslında çok rahat anladım çünkü; bende aynı şekilde yapıyorum ama yinede bazen iki renk birleşiminde arttırmalarda oluşan delik gibi delikler oluşuyor. galiba oda ilmeği almakla ilgili yani teknik ne kadar belli isede her yigidin yoğurt durumuda var işte.

  8. evet haklısın, zaman geçtikçe kendine göre teknikler geliştiriyorsun.. bir de genelde ilk ilmek örmeden alınır ama ben örüyorum, o şekilde sanki kenar ilmek daha muntazam duruyor..

  9. çok teşekkür ederim sevi59, aslında çok sıkı bir takipçiyim ama arada bende de oluyor bunu nasıl kaçırmışım diyorum:))