Dış duvarda sarmaşıklı düzenleme

-

Ben kesinlikle bu sarmaşıktan istiyorum. Ne kadar güzel bir düzenleme olmuş. Dış cephede bile olsa insanın evine acayip hava katar bu bitki düzenlemesi. Biraz zahmetli ama tasarım anlamında basit bir kendin yap uygulaması ile duvara kalp çerçeve hazırlanarak sarmaşığın içinde kalması sağlanmış anladığım kadarıyla.

Burada.

11 yorum gelmiş

 1. bahar006

  Ben hayranıyım bu sanatın. İsmi living walls, bi ara çok araştırmıştım, hatta eşimle konuşmuştuk Türkiye’de bu işi yapan pek yok yapsak nasıl olur diye. Çok ayrıntılı, emekli bi iş, duvarı düz bir yer gibi düşünüp ona özel toprak, saksı falan yerleştiriliyor. Senin yazındaki şekli yapabiliriz bence, kenarlarını çevirip düzenli budama yapılırsa olur galiba:))

 2. ecrinefsam

  tarım il müdürlüğünün duvarının bir tarafı tüm sarmaşık hep gözüm kalmıştır yaaa… kaç yılda büyüyorsa bunlar… ben çok beğendim kendi evim olsa bu kadar yoğun kullanmam ama beğendim

 3. adadenizi

  tamam anlaşıldı çoğunluk istemiyormuş.ecrinefsam’ın dediği gibi binaların duvarlarında eskiden beri severim bu sarmaşıkları. Böyle düzenlisini hayli hayli isterim.

 4. bahar006

  Ben çok severim sarmaşığı, evimin de heryerinde olabilir sakıncası yok, orman gibi karanlık kuytu yerler hoşuma gitmiştir hep:))

Bir Cevap Yazın