24 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  neden olmasın ama biraz karanlık olmuyormu?bide nasıl yaptınız acaba beyazın üzerinde siyah şeritler var onlarımı ördünüz çok güzel durmuş ellerinize sağlık

 2. Avatar photo

  Çok şık olmuş yenihayat, sakallı ipler baymıştı artık, dut ip değişik olmuş.Dut ipler varya, koza ipde deniyor onlarla yapmış.(Bende bugün her soruya atladım hehe)

 3. Avatar photo

  ben bu dut iplere gıcıktım ama sonunda yaptıracaksınız banada böyle birşey. buradaki güzel perdeleri gördükçe ısınmaya başladım o iplere. çok şık olmuş.

 4. Avatar photo

  hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar..dün pazar olması dolayısıyla yazıları takip edemedim..gecikme için kusura bakmayın..evet mutfağım salon gibi geniş ve bu siyah beyaz perde havayı boğmadı..uzun zamandır siyah beyaz bir şeyler yapmayı düşünüyor ama cesaret edemiyordum..dut ipler imdadıma yetişti:)kalın beyaz ekstrafora,öncede kesip hazırladığım dut ipleri sırayla diktim..aralarına beyaz dut ip karıştırdım..halkalarınıda dikip astım..cam geniş olduğu için kenar perdeside olursa daha dolu dolu olur diye düşündüm..kumaş bazarında bulduğum dantel tül karışımı bir parçayıda,kenar perdesi yaptım..aslında perdelik değil,elbiselik kumaş ve çok ucuza mal ettim.))ben elbiselik kumaşım dye de bağırmıyo:))söylemesem kimse anlamaz.))dolaplarımla da uyum sağladığı için ben çok severek kullanıyorum.bi ara tüm mutfağı resimleyim o zaman daha net anlaşılır..sağolun

 5. Avatar photo

  ellerinize sağlık. siyah/beyaz, klasik havadan çıkmış sıradışımodern bir mutfak olmuştur.çok güzel.

 6. Avatar photo

  :)) olur olur bilgisayarda olur bende playstation bile var mutfak geniş olunca arabın yoğurduna çevirdim ben mutfağı ama bir tek ben değilmişim ne güzel :)

 7. Avatar photo

  yünlerle yapılan perdeler benim de favorim. iki penceremde var. yalnız bilgisayara bayıldım ben.. Benim de her odayı gezdiğinden, ortak yön buldum kendimle..

 8. Avatar photo

  vaktimizin çoğu mutfakta geçiyor,ortak noktamız bu:))onun için mutfakta bilgisayar fikri hoşunuza gitti arkadaşlar.))bence evin en kullanışlı, en dekorlu,en güzel yeri haline getirmeliyizki mutfakları, canımızı sıkmasın:)hatta bugün ne pişirsem derdinide netten çözünce baya işler kolaylaşıyor..hemen aç bir yemek sitesi,evdeki malzemelere en uygun tarifi bul ve uygula:))

 9. Avatar photo

  en iyisi benim yaptığımı yapın kızlar kırdıverin mutfakla salon arasındaki duvarı olsun bitsin. uygunsa tabi salon mutfak bitişikse. ben çok rahatım valla.

 10. Avatar photo

  Söylemezsem çatlıycam:))) Güneşliğin çok uzun değil mi, keşke onuda dut perdenin boyuna getirseydin, o güneşliğin uzunluğu gözümü tırmaladı, ama perdeler harika.

 11. Avatar photo

  al bendende o kadar krizantem ama çok hoş olmuş valla. ellrinize sağlık….tabi salon kadar mutfak konuşuyonuz rahat rahat :(((

 12. Avatar photo

  onbeşgündür bilgisayarımdaki sorun yüzünden yorumlarınıza bakamadım arkadaşlar..hep aklım burdaydı ama ne kadar alışmışım sizlere..iyiki varsınız..

  en iyisi benim yaptığımı yapın kızlar kırdıverin mutfakla salon arasındaki duvarı olsun bitsin. uygunsa tabi salon mutfak bitişikse. ben çok rahatım valla.

  benim mutfağım salona kırma kapıyla salona açılıyor zaten,hakikaten ferah ve iç açıcı oluyor ama daha doğal gaz buralara uğramadığından kışın ısınma problemim oluyor..mustakil evin rahatlığını ancak yaz aylarında yaşıyorum..Söylemezsem çatlıycam:))) Güneşliğin çok uzun değil mi, keşke onuda dut perdenin boyuna getirseydin, o güneşliğin uzunluğu gözümü tırmaladı, ama perdeler harika.ya ben dutları kısa tuttum aslında biraz daha uzun yapabilirdim ama alttan açıklık olursa güzel olur diye düşündüm..güneşlik mecburen uzun,yan evden ront davası olmasın diye.))dutları kesmiş bulundum değiştiremedimde:)bundan sıkıldımmı bir de sakallı ipten tül yaparım onu uzun tutarım napiM:))al bendende o kadar krizantem ama çok hoş olmuş valla. ellrinize sağlık….tabi salon kadar mutfak konuşuyonuz rahat rahat :(((Allah herkese geniş mutfak,geniş banyo nasip etsin:)ömrümüzün yarısının buralarda geçtiğini düşünürsek,hakikaten ferahlatıcı oluyor.))

Bir yanıt yazın

Avatar photo

3oğlum ver 1 kocamdan(herkesin bir kocası var gerçi:))ayrıca şükür bir taneler,birkaç tane olsa kim çeker onları:)) vakit buldukça yaptığım hobilerimi sizlerle paylaşmak için burdayım..

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...