Perşembe, Ekim 27, 2016
Ebru paspartulu küpe çiçeği minyatürü

Ebru paspartulu küpe çiçeği minyatürü

9

Özellikle minyatür, yapımı oldukça meşakkatli, ancak bir o kadar da ortaya çıkan zarif ürünü gördükçe insanın keyif aldığı bir sanat. İnanılmaz sabır gerektiriyor. Bu yüzdendir ki ben yaklaşık 1 yıl gibi bir sürede bitirdim bu minyatürü. Aslında en fazla belki 1 ayda da bitebilirdi. Ancak işte sabır, sabır ya sabırrr…Bu minyatürüm bitince, onun çerçevede daha zarif durmasını sağlamak amacıyla onun renkleriyle uyumlu bir de ebru yaptım. Çerçeveci de sağolsun ebrunun ortasını oval kesip minyatürümü yerleştirdi. Böyle bir görüntü ortaya çıktı. :)İlerleyen günlerde minyatürün nasıl yapıldığıyla ilgili bilgi de veririm.

9 YORUMLAR

  1. Elleirne sağlık güzelim harika ötesi olmuş. Ben de oslemim35 arkadaşım gibi en çok öğrenmek istediğim sanattır ebru. Bayılıyorum böyle renklerle oynamaya. Geçenlerde oğlumun kreşinde ebru dersi vardı ben de yapmak istediğimi söyledim, sağolsunlar kırmadılar. Benim de bir adet ebru’m var yaşasın :D

  2. ya evet yani ebru olayı çok bambaşka bir şey benim için… bütün yaptığım ugraşılar bir yana, ebru bir yana.İlerleyen günlerde blogumda ebrunun nasıl yapıldığıyla ilgili de pratik bilgiler vereceğim :)Herkes ebru yapmalı bence. Çünkü günlük hayatın stresinden insanı gerçek anlamda uzaklaştırıyor.Ebruyu çok sevenler, şimdilik kağıt veya düzgün beyaz çakıl taşları üzerine ojelerle ebrusal desenler yapabilirler. gerçek ebru yapmadan önce (eşim öd kokusu yüzünden ebru yapmamı istemiyordu başlangıçta da ben de ojelerle ve çakıl taşlarıyla idare ettim) bu bir müddet sizi idare eder. sonrasında zaten çok fazla keyif alırsanız, üsküdar ismek’i tavsiye ederim. :)

  3. demek benim gibi ebru yapmayı hayal eden ve bu hayalini gerçekleştiren arkadaşlarda varmış.ben şimdilik sade kek yapınca az bir kısmını ayırıp kakao karıştırp diğerinin üzerine döktüğümde ebru yapar gibi şekil veriyorum.bu şekilde sadece hayaliyle yetiniyorum:))ama şimdilik.çocukları büyütür büyütmez ismekin yolunu tutacağım:))melek üsküdardaki hangii ismeği diyorsun merkezdemi?başkamı?ne güzel sen hayalini gerçekleştirmişsin.bide minyatürle.sabır işi ama bende bu zor işlerle sabrımı arttırmayı seviyorum.belki onuda öğrenirim.seni takip edeceğim.

  4. :)) dolunay82 merkezdeki ismek yani Üsküdar İşbank’ın orda aradan girilen dar bir sokak var hemen oracaktı bir yer. Kek üzerinde ebru olayı da değişik olsa gerek, ben pek hamur işini beceremediğim için işte çakıl taşları üzerinde ojelerle (bunlar 1 tl lik her türden renkte ojeler) denemiştim.minyatür ah ahh kesinlikle inanılmaz sabır işi. onu da ileride vaktim oldukça blogumda anlatacağım. Tabi naçizane bildiğim, hocamdan öğrendiğim kadarıyla anca temel bilgilerini vereceğim.

  5. minyatür de ebru da çok emek isteyen çalışmalar.kendim bilmiyorum.böyle bir işe girişmeye de cesaret edemem doğrusu.o yüzden ellerinize sağlık,emeğinize sağlık diyorum.sabrınız için ayrıca kutlamak isterim. :)

  6. kkpols aslında hiç sabırlı biri değilimdir :)) zaten o yüzden normalde en fazla 1-2 ayda bitmesi gereken bu minyatürü işte 1 yıla yakın bir sürede bitirdim :)