78 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  asyayaren arkadaşım, benim gibi 10 tane işi aynı anda devam ettiren maymun iştahlılar şimdi başlasa ancak bitirir.:))Senin gibi marifetli insanlar tabiiki kışın başlar,1 haftaya tamam olur dimi??:)))

 2. Avatar photo

  moonless maymun iştahlıysan eğer benim gibi, bu hayatta bitmez. Çekyatın altında yarım işler arasında yerini alır bence.

 3. Avatar photo

  buketcim aynen öyle…napıcaz kardeşim biz yaa…bazılarını bitirmeyi başarınca da hevesim geçip hediye ediyorum ben biliyomusun… :)şu an elimde bir çanta var. Bitireyim resminlerini çekip buraya da koyucam kısmetse…

 4. Avatar photo

  arkadaşlar ben pek maymun iştahlı değilim galiba illa ne başladıysam o bitecek tabi böle bir mantoyu bitiremeyeceğimi bildiğim içinde başlamam ki:)))bana en fazla 3 gün içinde bitecek yaptığım şeybirde ben el emeği döktüğüm şeyleri hayatta öle başklarına hediye etmemköşede küflensin yine de etmem yaaaabiraz tuhaf tabir olacak ama ben sıkıpta yapıyorsam e birazcık onlarda sıkıp yapsınlarzaten sinir oluyorum bir tane bişi yapıyorsun hemen;-aaaaa çok güzell bende isterimbanada yaparmısın yok direk isterim bende direk şu cevbaı veriyorum;-oooollldu gülüm senin benden eksik bir yanın yok eminim sende sıksan sende yapabilirisn diyorum :DDDDDDD

 5. Avatar photo

  sen direkt gerilla taktiği uyguluyomuşsun, benim hediye ettiğim şeyleri etmeseydim Sabancı mı olurdum ne olurdum .. :))Abarttım tabii ama hediye etme olayı bir gelenek bizim aile de sanırım .. Genetik yani..Ama sana da hak vermememek elde değil…Şu 3 günde biten şeyleri anlatsana yaw ben de yapiim…Gerçi sen 3 gün diyosan ben kendime 2 hafta diyeyim minik kızımdan bir dakika oturamıyorum bu aralar…

 6. Avatar photo

  valla canım arkadaşım gerilla merilla bilmem ben ama hı işte o dediğinden uyguluyomadamlarda adam gibi istemek yokki:@bizdekilerin amacı beğenmek değilki el emeğine saygı değer değilki bizdekilerin amacı tek kelimeyle boş mezar bulsalar girecekler amacıbedavadan sahip olmak yani analdın (şimdi tam burda hııııııııııı dediğini duyar gibi oluyorum)yoksaki bende hediye etmeyi çok seviyorum ama ettiğim hediyeyi bir müddet sonra gardırobun dibindeki eskilerin içinde bulduğum anda bitti:((yaaaa durumun böle olduğunu görüncede garillamı ney :)ondan oluveriyorum :))))

 7. Avatar photo

  3 günde bitmesi için şöle oluyo:mesela uzun kollu bir bluz örecez demi;hıh şimdi onu örmeye başlıyorum eğer tunikse benimki bele göre oluyo, uzun koluuysa ben kısa kollu yapmak istiyorum, kısa kolluysa benimki askılıya dönüyo.:))))ince ip ve ince şişse benimki aksine kalın ip ve 8 no şiş oluyoe dolayısıylada hemen bitiyooooo:)))şaka bir yana böle uzun sürecekse başlamıyorum anladın yani eğer onu örmeye gözüm kesiyorsa başlıyorum yoksa hiiiiçççç başlamıyorum…..

 8. Avatar photo

  Çok haklısın şekerim…Senin değer verdiğin elmeği göznuru döktüğün bir şeye bırak değeri aynı saygının gösterilmemesi çok üzücü…Yalnız ben sana diyeyim, bu mantoyu yapamasak da o kollar çok şık, ben oraya takıldım, oradayım sen de gel…:))))

 9. Avatar photo

  evet doğru ona söz yok çok hoş gerçekten mesela benim aklıma şöle geldi bak şimdi;bu uzun manto ama bitmez diyoruz yaaa bizde bunun kazak yada hırka şeklini yaparız tabi hırka daha mantıklı zaten böle karpuz kollar pek moda mis gibi olur işte hem örme süreside kısalır ben örebilirim yani kışın bu kol çok hoş……

 10. Avatar photo

  günaydın örgü eligel gel hediye edilen el emeklerinin değer verilmediğini bu yüzdende benim hediye etme olayını bıraktığımı masaya yatırdk ama çözdük hem fikiriz:))))

 11. Avatar photo

  Bende hep hediye ediyorumm yaa!! ama bende karar verdim bundan sonra kimseye vermiyim diyom kullanmadıklarını görünce üzülüyorum ben.

 12. Avatar photo

  Bir tek kardeşim çok kullanır yaptıklarımı değer verir, ona o yüzden yapmasını çok severim kullandığını görünce mutlu oluyorum..

 13. Avatar photo

  Gel kardeşim biz sabah sabah çoştuk dalgalanıyoruz.Ben geçen sene anneme acayip şık bir bluz almıştım, ben yapmadım tabii ama çok özene bezene aldım, teyzem çok beğendi diye git sen ona ver. Buraya kadar hikaye kabul edilebilir ölçüde.Birkaç ay evvel bir baktım teyzem kızartma yapıyor üstünde benim bluz… Ağlayacaktım valla.. Verdiğin paraya mı yanarsın.. Böyle bir an dondum sonra çözüldüm kendikendime… :))İnsanlar gerçekten aynı hissiyatı taşımıyor özellikle de kolay elde ederse… İlişkiler de böyle değil mi(ha bi de bu konuya dallanalım tam olsun.)Ne diyorduk, evet kazak…Kazağı tunik şeklin de tasarlayıp biraz boy mu vermek lazım. Sanki bu kol kazağa fazla mı olur gibi geldi bi an??

 14. Avatar photo

  bende ben geldim diye moonless kayboldu zannettim:(teyzene bizden selam sölee ee nediim!! kardeş böledir bu işler..siz tasarlayın bana haber verin:) başlarız..

 15. Avatar photo

  ben valla sırf kendi çabalarımla öğrenmeye çalışyorum, bir de siz sevgili bilgili arkadaşlar sağolsun arasıra akıl veriyosunuz…Süpersiniz.. :))

 16. Avatar photo

  yok yok bu kolar hırkada güzel durur hatta rengini de siyah,beyaz,dore yada lame renk seçeceksinki şık bişi olsuno kızartma duygusunu inan bende yaşadımmm:))) ve ben hatta evde gidince sinirimden ağladım :)

 17. Avatar photo

  işte olay budur!!! Aynı hissiyatı taşımak!!!Bu kolları nası yapmış iyi bi inceleyelim linkten..Aslında böyle ortak birşey seçip aynı projeyi yapsak ve farklı insanların ellerinden çıkar farklı şeyleri bir araya toplasak nası güzel olur.

 18. Avatar photo

  Aslında böyle ortak birşey seçip aynı projeyi yapsak ve farklı insanların ellerinden çıkar farklı şeyleri bir araya toplasak nası güzel olur.

  evet bencede çok hoş olur ii fikir kız bunu tuttum bak bu fikrini(şeyyyy fikri tutmak için bişey yapılmıyormuydu:))

 19. Avatar photo

  Aslında böyle ortak birşey seçip aynı projeyi yapsak ve farklı insanların ellerinden çıkar farklı şeyleri bir araya toplasak nası güzel olur.evet bencede çok hoş olur ii fikir kız bunu tuttum bak bu fikrini(şeyyyy fikri tutmak için bişey yapılmıyormuydu:))

  Kışa beraber başlayalım, bi hırka yapalım şu kolladan olsun ama nedersiniz:)

  Bende öyle demek istemiştim:))

 20. Avatar photo

  Yaa ben anlamamışım yaa…Bana biri yanımda el işi yaparsa heves gelir zaten..Allahtan kayınvalidem geldi de çalışmalarım hız kazandı ama minik kızım diş çıkartıyor sanırım hep kucağımda..bilmiyorum ne olacak…

 21. Avatar photo

  Arkadaşlar aklıma geldi,internetten yün, kumaş.. vs malzeme satan bi site biliyor musunuz?Yün firmalarının hiç biri yapmıyo galiba..Yüncüye girip karar veremiyorum ben çünkü.

 22. Avatar photo

  benim çanta biterse onu göndereyim… Yazlık simli merserize tek kalmış bir yün aldım.Çantaya yetmedi tabii , annemlerin yazlığında bulunan bir yüncüye gttim kadına sordum bundan var mı yok dedi.Nerde yünler dedim şurda dedi böyle ilgisiz ilgisiz ben de gittim ararken arkada bir tek kalmış benim yünün aynısı..Allahtan başka bi şey isyesem olacakmış… :)

 23. Avatar photo

  ii bari bende yazlık çanyta yaptım beyazdan ama “yaz ” mevsimini çağrıştırması lazımmış desenli olarak tabi yanlış anlamdıysam

 24. Avatar photo

  Benim niyetim yazlıktı :))Bilmiyorum ne yapsak, modelden saparsam bi daha toparlayamam, o muhtemelen bu yazlık değil seneye yazlık olur…:))))

 25. Avatar photo

  gözlerim acıyo yukarıdakileri okumadım.belki söylemişinizdir ama ben yine fikir olsun die söyleyim.sıkıldığınız bir ceketin altını örerek yada bir kazağın önünü açıp önce ceket haline getirerek ve ardından da altını örerek yapabilirsiniz die düşündüm şimdi…

 26. Avatar photo

  anladım canım…Örgüyü bitirmek için hiç başlamıcan eheheheheheh…:))Yaa bana fikir verdin yalnız.. Önünü arkasını yapıp kollarda takıldığım bir kazak vardı bu kolları ona mı yapsam…AHHHAAAAA!!!!

 27. Avatar photo

  bu arada online satış varmış Nako’nun sayfasında harika bir site yapmışlar, bugüne kadar incelemek neden aklıma gelmedi bilemiyorum, kendimi kınıyorum!!!

 28. Avatar photo

  bende şimdi ona bakıyordum yanlış bişi mi ekledim diye istediğin ürünü alabiliyorsun yalnız tek satılmıyor pk halinde almak gerekiyor bende kışın sipariş vericektim siteyi çok gezdim sonra buraya yüncü gelince burdan aldım.

 29. Avatar photo

  modellerin üzerine mousela gidince örünce nasıl olacakları çıkıyor gördün mü??Diğer yün markalarının sitelerine de bakayım….Kendinden model çıkaran yünler harika özellikle..

 30. Avatar photo

  Evet hatta orda koltuk için yastık battaniye vardı hiç örmüycem dedim bişey ama hasta oldum aynı renklerden yokmuş onu sipariş edip örmeyi bile düşündüm dur bi kaç beğendiğime bakayım..

 31. Avatar photo

  yok canım sen doğru yapmışsın bende tek tek yapmama rapmen hep aynı sayfa çıkıyo bak istersen benimkide aynı senin gibi oldu sanırım nakoda bişi var :s

 32. Avatar photo

  Ben kızım için bu tarz bi battaniyeye başlamıştım. Sonra baktım o motiflerin sonu gelmiyo, çerçeveyi motifli tamamladım, içerisini tek ve kocaman bir parça olarak ördüm, onu da yakında tamamlarım uydurmasyon ama güzel oldu. :)))

 33. Avatar photo

  evet moonles benimde öle başladığım bir battaniye var baktım senin gibi sonu gelmeyecek ta en baştan kocaman kareler yaptım 4 kare işimi gördü bitti:)))

 34. Avatar photo

  sen iyice koparmışsın olayı şekerim.. e tek kare yapsaydın, üzerine de kelebekler koysaydın…10 marifette bir arkadaş harşka bir kelebek yapımı vermişti.

 35. Avatar photo

  moonles ve alonenes ikinizinde nicklerinden dolayı kardeş olduğunuz u çağrıştırıyor bende:)))9 çok saçma biliyorum ama ne yapayım sanırım “n” “o” ve “s “lerin aynı olmasından kaynaklanıyor

 36. Avatar photo

  Annnaaa… bana hiç söylememişlerdi annemle babam, 30 yaşına geldim insan bugüne kadar söylemez mi yaaaww…kaderde burada buluşmak varmış.. :)))

 37. Avatar photo

  alonenes sen benden çok yaşayacaksın. bende hırka örmek uzun iş kolsuz bir şeyimize kol yapsak diyecektim. Birde şu koltuk şalını çok beğenmiştim uzun iş diye yastık yapayım dedim beceremedim kızlar bu motif döne döne gitmiyor. Yani bizim bildiğimiz klasik köşelerden artırma şeklinde değil. Bilen ya da yapan varsa anlatırsa sevinirim.

 38. Avatar photo

  Dilekciğim tığla dolgu dolgu da resmi büyütte bak döne döne değil, döne döne olsa köşelerde arttırmalar belli olur. Haklısın Nalan’a danışalım bir ara.

Bir yanıt yazın

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...