ERGİN ABİNİN SU KABAKLARI-1

-
IŞIKLI HALİ
IŞIKLI HALİ

ERGİN ABİM(ablamın eşi); son 2 yıldır su kabakları işine merak sardı. böyle durduğuna bakmayın hiç kolay değil. bayağı bi özen ve uğraş istiyor.bir çok çalışma yaptı. taaaa…amerikalara gönderdi yaptıklarından(bana bir tane bile yapmadı:(). tek tek yollayacağım yaptıklarını.

IŞIKSIZ
IŞIKSIZ

24 yorum gelmiş

 1. Çok güzel olmuş gerçekten ellerine sağlık.Ben olsam bu kadar güzel olduklarını görünce yüzsüzlük eder isterdim.Birazda nasıl yapıldığından bahsetseniz keşke.

 2. bayılıyorum şu su kabaklarına ,bende yapmak isterim su kabağı bulmak kolay..evet keşke yapılışını da detaylı paylaşsanız;ne güzel olurdu ;)dehşet bişey olmuş bu yaa tebrik ederim Ergin abinizi…

 3. yorumlar için çok sağolun arkadaşlar…hemen yapılışı hakkında detay alıp sizleri bilgilendiriyorum…AZ SONRA….:)(bu az sonra bir kaç saat sürebilir)

 4. ben daha önce bir programda nasıl yaptıklarını izlemiştim dediğiniz gibi hiç kolay değil ve çok uzun zaman alıyor yapımı ama çok şık bu kabaklar

 5. evet ya arkadaşıma da hediye geldi bu lambalardan bir adet…balkona şemsiyenin altına astılar..akşamları harika bir görüntü oluyor.. hem mistik hem romantik.. :)))

 6. Ay ne kadar sevindim böyle birşey görünce anlatamam.Bende bodrumdan 2 tane kabak almıştım. Ama matkabım yoktu.Sağolsun eşimde gitti bana matkap aldı.Nasıl başlasam diye düşünüyordum. İnternetde baktım ama pek anlatmamışlar.Nasıl temizliyecem nasıl delinecek hiçbir bilgim yok.Eğerki detaylı anlatırsa enişteniz çok sevinirim.Şimdiden sabırsızlıkla bekliyorum.Teşekkürler

 7. Birde nasıl boncuk kullanıyor tam yuvarlak boncuk mu yoksa kristal boncuk turu şekil olarak kenar uçları sivrileşiyor ( ama plastikleri oluyor onların) ondan mı? Kaç cm boncuk kullanıyor :)

 8. Ergin ağbi sana burdan 10.marifet ahalisi önünde sesleniyoum ben Sefa97 yüzsüz vede hazırlopcu bir insan katıyetle olmamışımdır ki yolladığım konulardan görebilirsiniz. Şunu demek için bu girişi yaptım. Siz bana yapılışındaki tüyoları verin ben banada hiç yapmadı falan deme zaten. Ergin üstadımdan o sanat erbabımdan öğrendim derim bilhakis(nasıl yakalalık dozundamı değilse söyle ağbim ayarını buluruz) sonracığıma işte.Hatta abartır ilk olan kabağıma ergin ağbinin kabağı bile derim (Yahu yalakanacağız derken bu isim sanki pek olmadı. ağbi bak silerim küsmesene, nereye gidiyorsun)

 9. sırasını bekleyen kabaklar
  sırasını bekleyen kabaklar “kuruma faslı”

  kondor…bitirdin beni:))))saol!!!ergin abi ile yaptığım kısa görüşmede;yapımının sizlerinde dediği gibi çok zahmetli olduğunu belirtti. öncelikle çok iyi kuruduğundan emin olmak gerekiyormuş foto da görüldüğü gibi.matkapla deliniyormuş.boncuklar özel yaptırılıyormuş…detaylı bilgiyi ancak akşama alabileceğim…bu arada, tüm yorumlara ve tutmalara çok teşekkürler.

 10. bayıldım kaldım bunlara..bende çalışmak istiyorum.ama malzemeleri nası temin ederim bilmiyorum.zahmet olmassa yapılışını ve malzeme teminini yazarsanız.(tabi ergin abi anlatırsa:))ilk yayınlandığı günden beri bekliyorum detaylı bilgiyi.netten baktım sınırlı bilgi var.ve hepsi aynısını kopyala yapıştır yapmış.umudum sizsiniz:)

 11. balıklı su kabağı
  balıklı su kabağı

  Açıklamanın geç kaldığını biliyorum çok özür dileyerek, Ergin Abimin yolladığı maili aynen size aktarıyorum;

  kabaklar iyice kurutulduktan sonra uzerine istenilen motif kursun kalemle cizilir masonra kulanilacak boncuk kalinligi olculur bu olcuden biraz kucuk bir matkap ucuyla delinir boncuklar yavasca bastirilarak deliklere konulur boncuklar takildiktan sonra alt kisim nokta nokta nokta birbirine yakin vaziyette daire seklinde delinir …………. sonra keskin maket bicagi ile bu delikler kesilerek cikarilir sap kismi tepeden delinerek kablo gecilirlir ucuna duy ve ampu takilir en sonunda yat vernigi ile boyanir istenilen renk boncuk kullanilabilir not;matkap dusuk devir olmalidir

 12. başka bir örnek
  başka bir örnek
  başka bir örnek
  başka bir örnek

  balığın zemininde mavi boncuklar kullanılmıştı. ben renk ayarlaması yapamadım sanırım:(

 13. Ergin abinin ellerine emeğine sağlık.İlk fırsatta yapacağım çalışmayı buldum:)).Ev boncuk basılı,matkap desen ne istersen var.Annem su kabağı yetiştiriyor.Annemin komşuları su kabaklarından sürahi yapmışlardı.Annem o gün bugündür su kabağı yetiştiriyor,hatta bebek çıngırağı yaptık geçen yıl halen kırılmadıysa fotoğraflayayım bir ara.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin