22 yorum gelmiş

 1. Ben şömine önündekini daha önce görmüştüm ve hatta denemiştim. Ama ponpon yapmak biraz uğraştırıcı oluyor benim bildiğim yöntemle. Ben eşit kesilmiş iki kartonu ortasından delerek ipliği içinden geçirip doluyorum. Sonra kenarlarından kesip, kartonları çıkarıp, ortasından bağlıyorum. Araştırdığım kadarıyla ponpon yapma aleti mi makinası mı bişey varmış. Nasıl bişey görmedim ama öyle kolay oluyormuş. Birisi de eline dolayarak yapmayı anlatmış sitelerin birinde ama o kadar güzel olmuyor o şekilde bence.

 2. aa öylemi ben öyle bir makine hiç gömedim daha önce..Ben de seninle aynı yöntemle yapıyorum ve çok pratik olmuyor. Ben bi araştırayım bakiim o makinelerden..

 3. şayet istanbulda yaşıyorsanız profilo alışveriş merkezinde bravo diye bir yüncü var orda var ponpon aletlerinden 4 parça plastik c birleşiyor ve etrafına doluyorsunuz sonra tekrar çözüp kesiyorsunuz vsvsvs… anlatımım biraz kötü olmuş olabilir pardononun dışında bir iki yüncüde de gördüm ama yabancı bir ürün o yüzden her yerde görmedimpakette bi kaç boy ponpon yapmak için alet varya da ebayden getirtebilirsiniz ama ebayden almak bayağı tuzluya gelebiliyor

 4. C’yi de denemiştim ama kendi yöntemimden bunaldığım bir zamandı, pek olmadı. Sinirliydim o zaman herhalde. Ben de İstanbul’dayım hemen Profilo’ya gidilmeli.

 5. :) yok benimkiler farklı dur link bulup yollıyım geçen ebayde bi japonda bulmuştum bu arada bravoya gidersen orda hoş şeyler var bi sepetin içinde oluyolar genelde pratik örgü ekipmanları var orda

 6. bu adreste nasıl kullanıldığı da anlatılıyor burda biraz pahalıya satıyorlar bu kadar pahalı bir şey değildi

 7. ben önce bi tatile gideyim gelince de profiloya gideyim…:)))bi de ben böyle mağazalarda öyle herşeye saldıramıyorum, bi de tezgahtar ööffpöff bi tipse alacağımı alıp yallah dışarı..

 8. ben karıştırmayı seviyorum açıkcası :) aa sepet varmış bakiim ne alabilirim diye daldığım için içine her gördüğüm şeyin :) bu arada bu verdiğim linkte güzel kitaplarda var bu japonlar kendilerini aşmış

 9. evet sonunda becerdim:) ben japonlara hep hayrandım bu kızdan kitap alınca iyicene hayran kaldım iyiden iyiye japonyaya gitmeyi düşünüyorumşimdi bu ponponları görünce bende ponpon kalıplarımı çıkarıyımda ponpon yapıyım dedim :)

 10. Çookuzunca bir ip koparıp o halkadan dolayıp duurken zor olmuyor mu sizce? Yabi ben mi bi yerde yanlış yapıyorum acaba, bunun daha kolay yolu var mıdır?

 11. bence de :) böyle kartonları falan görünce diyordum ki ben mi bir garipim değilmişim benim de kolayıma geliyor:) çok mutlu oldum:D

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin