İğne oyası kenarlı lavanta keseleri

-

igne-oyasi-kenarli-lavanta-keseleri-111
İğne oyası ile yapılmış işlerin el emeği göz nuru kategorisinde hatrı sayılır bir yeri var malum, hem zaman, hem de dikkat açısından çok emek isteyen bir iş. İğne oyası ile süslenmiş işler de zariflikte rakip tanımıyorlar.
Lavanta keseleri hem kıyafetleri koruma amacıyla hem de mevlüd, doğum, kına, söz gibi özel günlerde hediyelik olarak dağıtmak amacıyla kullanılan güzelliklerden biri. Hediyelik olarak dağıtılacak keselerin kenarlarını bir de iğne oyası çiçeklerle süslemek misafirlerinize verdiğiniz değerin bir göstergesi olabilir, çılgınca bir emekten bahsediyoruz nihayetinde değil mi ya? : ))
Aşağıdaki nakışlı ve oyalı örnekler çok sevgili yengemin emeği. İğne oyası ile aranız iyi ise bu modellerden ilham alabilirsiniz.
İğne oyası öğrenmeye ve böyle zarif modeller yapmaya gönül verdiyseniz de anlatımlı iğne oyası videolarımızdan faydalanabilirsiniz. (İlgili linkler yazının sonunda)

igne-oyasi-kenarli-lavanta-keseleri-122

igne-oyasi-kenarli-lavanta-keseleri-6

igne-oyasi-kenarli-lavanta-keseleri-9

igne-oyasi-kenarli-lavanta-keseleri-5

igne-oyasi-kenarli-lavanta-keseleri-1

igne-oyasi-kenarli-lavanta-keseleri-3

İğne oyası motif nasıl yapılır?

İğne oyası ile üçgen motif nasıl yapılır?

Parmakta iğne oyası nasıl yapılır?

İğne oyası fıstık (zürafa) nasıl yapılır?

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

3 yorum gelmiş

  1. oya caymaz

    Gercekten birer ‘guzellik’ bunlar. Sadece cekmecelerde kalması yerine , hep goz onunde tutacak bir kullanım sekli bulunmalı.

Bir Cevap Yazın