Pazartesi, Ekim 24, 2016
İşte Size Söz Tepsisi

İşte Size Söz Tepsisi

11

söz tepsisi
Anneciğimin yakın bir akrabamızın kızı için hazırladığı, benim de makasın süslenmesinde emeğim olan söz tepsisi. Fikir olsun diye ekledim :) Bursa yöresinde damat tepsisi de adetmiş, o da aşağıda.

söz tepsisi
İçinde bir çift çorap ve erkek mendili var. Ortasına konan kadehle tülün formu korunuyor. Umarım beğenirsiniz.

11 YORUMLAR

 1. çok güzel olmuş ellerinize sağlık. aslında kültürümüzde böyle birçok incelik var kullanılmayan. artık yavaş yavaş bazı şeyleri geri getirme çabası içindeyiz bu da beni mutlu ediyor. paylaşım için teşekkürler.

 2. ahhh ahhhh bayıldımmm…kızımın sözunden önce yayınlasaydınız keske:)))neyse nısan tepsısı yaparım bende olur degılmi:)))

 3. :) olmaz mı hiiiç, damat tepsisi zaten nişanda veriliyor bildiğim kadarıyla.Maalesef o zamanlar buralara takılmadığım için yapım aşamaları yok ama beceriniz ve yaratıcılığınızla daha iisini yapabileceğinizi düşünüyorum :)

 4. Ahahah :) Serpilcim yorumlar anca akşama oluyor bu aralar işten başımı kaldıramıyorum…
  Şimdi yoruma gelince aslında ben nişanlarda düğünlerde görüyorum bunca şey hazırlıyorlar kızıyorum :D Ne gerek var diyorum :) Sade olsa ne olacak diyorum, diyorum da diyorum… Galiba nişan düğün telaşı olanlar için öyle olmuyor :) Fakat bu incili ve çiçekli haliyle çok güzel bir sunum olmuş ellerinize sağlık…

 5. Aynen Şenay hanım:) onca hengâmede bir de bunlar.Bu tepsi benim kuzenlerden birine ait, erkek tarafında adet olduğu için yapıldı.Aslında bu kadar ıncık cıncık olmasada adetlerimizin yaşatılması gerektiğini düşünüyorum.

 6. deliisibunlar haklısınız adetler yaşatılmalı :) Fakat ben biraz tembelim galiba bu konuda sürekli ne gerek var deyip yapmam :D İş elbiseye ve ayakkabıya gelincede hep gerek var hep gerek var… Allahım beni de böyle yaratmış napim :)

 7. vaaauvvv çok güzelmiş , ben de kendi nişan çikolata tepsimi süslemiştim :) hesapta nişana gelirken tepsiyi getireceklerdi ama önce ben gördüm :D

 8. bu nişan tepsisi güzelmiş beğendim ama diğer damada verilecek tepsi mendil ve çorap sözde veriliyor buralarda -Bursada- yani geç kalmışsın ssserpil :( olsun damat bohçası yapılıyor ondan yap o kadar hevesliysen :) sandığın içinde gömlek, fanila takımı, traş takımları, deodorantlar, parfümler, kemer ve cüzdan takımı, havlu -ağırından-, bohça, seccade, elde örülmüş bi süveter ya da kazak, pantolon, (aklıma bunlar geldi kesin bişeylerde unutmuşumdur :) ) koyman gerekiyor…
  tabi bu durumda onlarda gelin bohçası getirmeliler ki… o konu apayrı bi konu olur :)

 9. senay hanım, dedim ya aslında öyle olmalı insan biraz ıncık cıncığı çok önemsememeli gerçekten çok yoruyor insanı:)
  ayamaya, güzel olduktan sonra önce görmüşsünüz zonra ne farkeder
  yağmuryürek, benimde bursa da yaşayan kuzenimin kızı için yapmışlardı ilk bu merasimi:) sonra tepsiyi ve fikri çok beğenenen başka bir akrabamın kıızı adet olmasada bunları yaptı hem de nişanda.Aslında neyi ne zaman yapacağımız biraz da bizim kararımız.Serpil hanım çok beğendiyse yapıverir nişanda bi tepsi damadına(aslında kızına) verir. :)))