Kağıtlardan boncuklar yapalım

-

Internette bir sitede gördüğüm, kağıttan boncuk yapma fikrine bayılmıştım, hemen uyguladım. Sonuç harika. Kağıt boncuklar adeta tahta boncuklar gibi , ve inanılmaz egzotik duruyorlar.

20 yorum gelmiş

 1. recycled life

  üstüne hiçbirşey sürmedim. kuşe kağıdıyla yaptım ve çok güzel parlıyor cilalanmış gibi. su damlarsa ıslanmasın mantığıyla şeffaf oje sürdüm bir tanesine ama kağıdın üstündeki mürekkebin renklerini değiştirdi. Belki normal cilada olmayabilir. Ama cilasız hali de çok şık, mutlaka deneyin.banucuğum, kumaştan hiç denemedim ama ilginç bir fikir. onu da denerim cnm çok sağol.

 2. fiamma1

  Harika olmuş ellerinize sağlık, soft renkler de çok yakışmış, bize bunları eski uyelerden sevgili neduk sevdirmişti:) ve çok farklı yerlerde kullanıyordu…

 3. sakagun

  Kağıda veya kumaşa uzun şeritler halinde üçgenler çizip kesin. Sonra üçgenleri tek tek tükenmez kaleminin içi ile sarın. Geniş uctan sivri uca doğru. Ucuna azıcık yapışkan sürün ve boncuğunuz hazır.

 4. sesiber

  Üzerine su bazlı vernik sürülebilir. Ben dergi geri dönüşümlerim 1 ve 2 ve 3 ve 4 de onu sürdüm, renk dağıtma vs… olmadı. Üstelik verandada kullanıldığı halde rengi de atmadı.Ellerinize sağlık.

 5. recycled life

  ilginize teşekkür ederim. ben de çok yeni öğrendim ve çok beğendim. plastik boncuk kullanmayı sevmem, bunları yaptıktan sonra çok hosuma gitti, gerçekten çok egzotik duruyorlar. İlk başta aklıma abajr yapmak geldi bunlardan, ama o kadar çok şey varki yapmak istediğim o yüzden erteledim. Ayrıca bence bu boncuklardan paspas da olabilir. Tabi sudan uzak tutmak kaydıyla, gerçi vernik sürülürse arkadaşın da dediği gibi birsey olmaz herhalde. Çanta da olabilir. Ya çok işlevsel bunlar. Hem kağıtlar da çöpe gitmez :)Bu arada isteyen arkadaşlara yapılışını fotoğraflayıp göndereceğim en kısa zamanda.Sevgiler.

 6. acemihobici

  recycled life arkadaşım, gönder resimleri valla, baka baka daha iyi anlaşılır, bunlardan yaptıklarını da göster bize, ben burada istediğim gibi boncuk bulamıyorum, istanbula gittikçe topluyorum ama boncuk ihtiyacı bitmez ki. hoş, boncuklarla ne yaptın göster bakıyım deseniz, o da yok, bir avize yapmıştım (ilk yazım) o kadar. ama olsun, her daim boncuk olmalı el altında. alamıyorsan da yapıcan. tuttum ben bu fikri, daha da bırakmam.

 7. banuca

  acemihobicim, boncuklarını kendin imal edeceksin, uğraş biraz… Kağıtlardan yukarıdaki gibi oluyor işte, özellikle parlak kalıncana kağıtlı olan dergilerden güzel oluyor, aynı taktikle kumaş parçalarından oluyor.Dahası… Aklıma gelenler:Bitmiş keçeli kalemleri, tükenmez kalemleri, kızdırılmış bıçağı etrafında çevirerek istediğin boylarda keserek,Dal parçalarını keserek,Zeytin, kiraz, vişne çekirdeği kurutarak, nohut (ince iğneyle delinebiliyor çatlamadan)Aklıma şimdilik bunlar geldi :))

 8. recycled life

  merhaba arkadaşlar,acemihobici söz vermiştim resimli anlatımı göndereceğim diye ama cep telefonum bozuldu :( resim çekemiyorum!! ne şans bendeki, cameram bozuldu cebim bozuldu… aksilik işte.neyse ben gene de seni unutmadım, nette çok kolay anlatımlı bir site buldum, şu linkten ulaşabilirsin :umarım çok güzel boncuklar yapar bizlerle de paylaşırsın :)sevgiler..

 9. esinsel

  kağıt boncuk yapmak gerçekten çok zevkli ama zahmetli bir iş.bunları yaparken başparmağımı kaybediyordum,sevgili nedukcum onca nazarlığı nasıl yaptı,sabrına ve parmağına hayranım:)

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...