Kanaviçe gelincik işlemeli tepsi örtüsü

-

kanavice-islemeli-tepsi-ortusu
Merhabalar. İlk yazıma beni 10marifet ailesine tanıştıran kanaviçe gelinciklerimle başlamak istedim. Aslında bir masa örtüsü örneğiydi. Ben tepsi örtüsü olarak işledim. Zaten önemli olan severek işleyip güzele ulaşmak değil mi? Bitmiş hali de beni çok mutlu etti.
Alttaki fotoğrafta kasnak çerçevedeki duruşu da var. İsterseniz bu şekilde de kullanabilirsiniz. Beyaz renkli ince kanaviçe kumaşına 8 numara kalınlığındaki yumak iplik ile işlemeyi tercih ettim. (Yapacağınız iş ve kullanılacak kumaşa göre ipin türü değişebilir) Gelincikler için üç tonda kırmızı, yaprak ve saplar için iki ayrı ton yeşil ve merkezi için siyah kullandım. Çerçevelettikten sonra kahve tepsimiz tamamlanmış oldu. İnşallah beğenirsiniz. Görüşmek üzere..

kanavice-islemeli-gelincik-modelleri

Bir cevap yazın

Avatar photo

El işinin her alanını seven bir kimyagerim. Çocukluğumdan kalma hobim büyüyünce işim oldu. Her türlü kanaviçeyi zevkle işliyorum. Çeyizlik hediyelik veya güzel günlerinizi ölümsüzleştirmek için ben de buradayım. 10 marifet ailesine ve sizlere teşekkür ederim.

Kış temalı etamin işleme pano yapımı

| | 5 Yorum

Kış geceleri uzundur, öyle yaz gecelerine benzemez. İşten çıkar eve gelirsin, yemeğini yersin, çocuklarınla oynarsın bakarsın saat hala çok erkendir. Televizyon izlersin, kitap okursun vakit geçmek bilmez. Ama eline aldığın...