20 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  ben ilhamla çalışmıyorum :) ilhamiye benimki ondan böle sekteye uğruyor… :) şaka bi yana da konu lazım rasgele yazmak zor ….

 2. Avatar photo

  eserle ilgiyi yok kızım ben karadeniz uşağıyım olaydı kemençe olaydı tulum coşardım :) keman benim için hep bi hayalden ibaret ondan çıkmadı bişey :) benim kut aklımla alakalı yani :)

 3. Avatar photo

  ha ole denmaz haçan pizde e yoktur da a dur hepsi aslinde ı da yotur oda i dur :) deyecaksan ki ecerce yağmuryurege bi tane kemençe yap ki kızan bi şenlensun bi eglensun bi çoşsun bi sevindiruk olsun :) ha o karadenizliyum diyer anlamamiş kemençeden :)
  bu biraz artvin biraz trabzon oldu beyaaaaaaa :)

 4. Avatar photo

  kanum kaynadi gena
  ağlayem mi gulem mi bilemedum
  zulal hatırlattu seni bağa
  oynayem mi oturem mi bilemedum
  özbenliğumsun
  sen benum herşeyumsun
  ooooyyyyy ne guzel seslusun :)
  öpayim mi goklayayim mi bilemedum
  sarilsam sağa
  doysam o guzelum sesuna
  oynasam doya…
  tere boyansam baştan başa
  ne yapsam bilemedum….
  ismin geturdi aşka
  işlerim kaldi yarida
  işsiz kalursa bu fukara
  kalacak sanma sağa
  en iyisu bırakup seni
  döneyim dünyaya :D

 5. Avatar photo

  Hahahah :) Ecercenin güzel çalışmasına yorum yapayım diye girdim gülme krizine girdim haha :) Allah iyiliğinizi versin sizin emi :) Azcık Artvin Trabzon karışımı olmuş evet ama çok tatlısın yağmuryürek :) Valla bir an bizim oralardan biriyle yazışıyorum sandım :)
  Ecerceeeee sen bunlarla nasıl uğraşıyorsun be kuzum… Kemanın tellerine mi şaşırayaııııımmmm yoksa akorunu yaptıkları o zımbırtının adını bilmesem de onun birebir benzemesine mi… Harikasın valla birde minik bunlar Allahım yarabbiiiiim :)

 6. Avatar photo

  :) Eh işte oldu varsay Filizcim… Dizilerde falan öyle dehşet konuşuluyorki herkesin öyle bilmesi kaçınılmaz :) Ama yazması daha zor çünkü bazı sesler türkçede karşılık bulamıyor maalesef :) Gırtlaktan gırtlaktan çıkıyor bazı harfler :)

 7. Avatar photo

  Allahım neler olmuş burada!:) Allah iyiliğinizi versin :) yağmuryürek bayıldım şiveye, şiire:)
  zulaltan, bakalım kemençe yapacakmıyım ilerleyen zamanlarda:)
  Şenay, çok teşekkürler:)
  kilpi, çok teşekkür ederim:)
  aysegulf, çok teşekkürler:)
  hepinize çok teşekkürler:)

Bir yanıt yazın

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...