Perşembe, Ekim 27, 2016
Kendi kristal tozunuzu yapın

Kendi kristal tozunuzu yapın

5

kristal tozu yapımı

Baktım şiddetle kristal tozuna ihtiyacım var. Sordum ve hiçbir yerde böyle bir şeyin olmadığını anladım. E madem öyle kendi tozumu kendim yapayım dedim :) Şöyle:

Bunun için ilk önce kristal boncuğa ihtiyacımız var; ama dilersek cam boncuğu da tuz değirmeninde öğütebiliriz. Normalde nasıl öğütüyorsak tuzu aynı şekilde atıyoruz içine. 1. fotoğrafta beyaz renkte olanı cam boncuklardan elde ettim. 2. sinde ise kristal boru boncuklardan. Ben resin görünümünü çok sevdiğim için üzerlerine resin dökmüştüm.Tavsiye etmiyorum bunu. Çünkü kristalin bütün canlı renkli görünümünü yok etti bu yöntem. Sadece yapışkan uygulayın zemine ve kristal tozu serpin yeterli.

kristal tozu yapımı

5 YORUMLAR

  1. :) çok faydalı bir bilgi ve benimde ihtiyacım vardı ancak tuz öğütme makinesi olmayanlar için şu an benim aklıma blender gibi bir aletle yapılsa nolur acaba sorusu geldi siz ne dersiniz?

  2. Bende bulunan öğütme makinesi seramik bıçaklı. Tam kristal tuza göre bir öğütme. Metal bıçaklı olanlardan emin değilim. Belki onları çok zorlamamak gerekebilir. Fazla kuvvet uygulayarak öğüttüm bu kristalleri. Bi de bu kadar ince, toz halinde olmaz sanırım;ama denemekte fayda var tabi ;)