Kırmızı ceketim

-

ceket
Merhaba arkadaşlar… Beni bitiren uzun süredir de dikiş odasında sürünen ceketim karşınızda :) Öldüm, bittim, sıkıldım, bıktım bu ceketi yaparken. Azıcık daha dursa vallahi atacaktım artık ceketi :) O kadar sıkılmıştım görmekten :) Hikayem ve daha fazla görsel için blogumu ziyaret edebilirsiniz :) Umarım beğenirsiniz.

ceket
Bıkmamın nedeni uzun sürmesi ve uzun sürmesinin nedeni de benim başlangıçta hemen yapma isteğimden kaynaklı acele tavırlarım. Ceketin altını pileli yapmaya karar verdiğimde pilelerin altından görünecek olan rengin kırmızının farklı bir tonu olmasını istedim, evde kırmızıya uygun bir kumaş bulamayınca kırmızı ince keçeyle yaptım ceketin peplum kısmını. Öyle olunca makine dikişinde zorlandım, katlamakta zorlandım, bu duruşu vermekte zorlandım, tekrar sökmeye üşendiiimmm :D Yani baştan başlasam, başka bir kumaş alsam daha hızlı dikilirdi bu ceket ama ben evdeki malzemelerle bir an önce bitireyim derken süründürdüm de süründürdüm. Dikiş odama her girdiğimde bu cekete nasıl bir şey yapacağımı, söksem mi yoksa başka bir şey mi yapsam diye düşünmekten içime fenalık gelmişti artık :) Astar kısmını da peplum kısmına kadar yaptım çünkü peplum kısmında astar keçeden oluşuyor. Ayrıca beline bir fiyonk kondurdum çünkü sizler göremeseniz de pileleri dikerken keçe zorladığı için dikişte bir kayma olmuş ve pililerin dikiş yerlerinde bozulmalar oluşmuştu :) Ben de sökemedim nasıl kurtarırım diye düşündüm ve bunu yaptım. Fiyonk hem ortamı doldurdu hem de kusur kapattı, iyi de oldu :) Sizin göremediğiniz daha ne kusurları var bilemezsiniz de neyse :)

Ceket bitince kollarının uçlarına da pileler yapıp uygun hale getirdim ama orası hemencecik bitiverdi, artık alıştım herhalde zorluğa :) Ütülemesi de ayrı bir zordu ceketin, bir de ağır oldu zaten kumaş ağırdı. Keçeler de eklenince gerçekten ağır bir ceket oldu ve bir o kadar da sıcak :) Tam bu mevsimlerin ceketi oldu hakikaten :) Ay ne çok konuşmuşuuuuummm :) Daha anlat anlat bitmez bu ceketin hikayesi de en iyisi mi siz bloguma gelin :)

23 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  senay cımmm sen bu ceketı dıkerken öldun bıttın ama ben baka baka bıttımm…bayıldım yaaaa..sureklı bloguna gıdıp acıp acıp bakıyorum hem rengı hem modelı tek kelımeyleee sahanneee..gule gule gıy ayyy maşallahhh cok cok da yakısmıs kuzucum yaaa

 2. Avatar photo

  arka detayın şıklığına hayran kaldım. renkleri, şıklığı ve modernliği ile bir Cumhuriyet kadını kostümü olmuş adeta. ellerinize sağlık, harika.

 3. Avatar photo

  :) Serpilcim :) Canım çok çok teşekkür ederim çok mutlu oluyorum hakikaten :)
  :) Sevgili shane :) Cumhuriyetin bir koruyucusu da benim elbette sürekli böyle giyinemesem de arada herkese ilan etmek gurur verici :) 29 Ekime yetiştiremedim gerçi ama bizim için Cumhuriyet her an için var zaten :) Beğenmenize sevindim…
  :) Filizcim :) Bir de altına kabarık şöyle totosundan arkaya birşeyler tıkıştırıp şişirilmiş etekler giysem kovboy filmlerinde oynayabilir miyim ki acaba :)
  :) sudan sebepler :) Kolları son anda aklıma gelen bir fikirdi ve sırtındaki fiyonk da yine bir kusur kapatma aparatı olarak eklendi ama iyiki de eklemişim boş kalırmış onsuz dimi :) Teşekkürler…
  :) Senaatcım :) Sağol güzelim… Çok uğraştırdı ama güzel yorumlarınızdan da anlıyorum ki değmiş :) Teşekkürler…

 4. Avatar photo

  şenay, evet bir kovboy filminde oynada pazar sabahı seni izleriz ,western film kuşağında çok güzel olur be ya :) bende kızılderili olurum o filmde tamam mı :)zaten tipimde bir eskimoluk var benden güzel kızılderili olur be ya :)

 5. Avatar photo

  :) yağmuryürekcim :) Sağol canım benim gülerek hatırlayacağım zaten yapım aşamalarını artık :)
  :) Filizcim yine geberdim gülmekten kıs haha :) Kuzum kendine neden böyle şeyler söylüyorsun sen Allahım nereden buluyon bu cümleleri google da da aratsam bulamam ben böyle cümleler , komedyen zekası var sen de ha demedi deme :)

 6. Avatar photo

  ama ben eskimoların fotosuna baktım aynı bana benziyorlar . buzul çağında göç ederken beni burada unutmuşlar onlar benim akrabam galiba şenay :D

 7. Avatar photo

  Vay dedim… hatta vay vay vay!!! Ne kadar zarif ve size de çok yakışmış. Dikişten anladığım sadece sevgili annemin diktiklerine hayretle ve gıptayla bakmaktan ibaret bir durum olsa da bu ceketin nasıl bir emek ile dikildiğini görebiliyorum. Çok güzel günlerde giyin, harika bir iş olmuş :)

 8. Avatar photo

  kesin yorulmuşsundur,benim o kadar sıkılıp yarım bıraktığım iş var ki…ama değmiş,özellikle arkadan çok hoş olmuş,mutlu sabırlı günler diliyorum ve yaptıklarınızı böyle paylaşın,sevgiler.

 9. Avatar photo

  :) gliatasarım :) Çok çok teşekkürler güzel övgülerin için :) Girdik birkere ceketi yapma işine zorda olsa bitirdim ohhhhh çok şükür :)
  :) ceviz.elişleri :) Çok teşekkürler elimden geleni yapmaya çalışıyorum :)
  :) ozra76 :) çok teşekkürler, benim de sıkılıp bıraktığım ya da gidişatını beğenmeyip ne yapacağımı dabilemediğim işlerim var elbette bir kolide belkiyorlar el atmamı az kalmıştı bununda o kutuya girmesine de yırttı :)

 10. Avatar photo

  woww diyorum ceket diyip hakaret etmiyelim istersen bu smokin gibi bişi olmuş :)))
  ellerine sağlık şenaycım rengiyle modeliyle harika bişiy olmuş

 11. Avatar photo

  :) HANIMEFENDİ :) önce bu ceketi dikenlere uzaktan hayran hayran bakıyorsunuz sonra dike dike bunu bile yapıyorsunuz (Her ne kadar bıktırsa da bazen :) ) Hayranlığın azcık ötesine geçerek başlayabilirsiniz bence Hanımefendi :) Belki sizin de böyle bir ceketiniz olur ilerde olamaz mı :) Beğenmenize çok sevindim bu arada teşekkür ederim :)
  :) xmadame :) Çok teşekkür ederim içten ve güzel yorumun için :) bu akşam da hem hanımefendiler madam lar gelmiş sayfama yahu :) Allahııııııııımmm :)

 12. Avatar photo

  Esinciiiiim bu ceketle kendimi aşarken azdaha kafam da beni aşıp uçacaktı havalara da zor sabrettim akıl sağlığımı korudum :) Eeee her güzel şeyin bir bedeli var sabretmeden olmuyor :)

Bir yanıt yazın