Koruncuklar için örgü takılar

-

örgü takılar
Kolyeler, bileklikler, küpeler ve de bu yılın modası cruciani denemelerinden örnekler.

örgü takılar

örgü takılar
Bu resimlerde olmayan bir siyah bileklik (parmak arasına takılan beyaz çiçekli olanından) ve de yine yeşilden iki bileklik ve bir adet küpe daha ördüm, yolladım İstanbul’a. İnşallah beğenilirler.

Not: Yeşil renkten iki cruciani örmemin nedeni, önceki  ördüğüm crucianiyi ütüyle esnettiğim için yedeğini de örüp yanına ekleyiverdim :) Resimde yeşiller canlı çıkmamış,  tam neon modasına uyan bir renk aslında :)

52 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  yaşasın! ben bunlardan alacağım sevgili zulaltan, ilk müşterisi ben olacağım. benim tüm metallere karşı alerjim var, minicik bir takma aparatında bile metal olduğu için takı kullanamıyorum. o yüzden bunlar tam bana göre, cruciani o nedenle de cezbediyor beni.

 2. Avatar photo

  aaaa shane bilseydim o turuncudaki küçük kopçayı da yapmazdım. kolyenin birinde de zincir var hay allah :)
  neyse bir tane alıcı buldum garanti :) beğenmenize çok sevindim inşallah bileğinize uygun yapmışımdır efendim :) kelebekli cruciani de yaparsam size ayrı yollarım daha uğraşıyorum üzerinde :) henüz acemiyim canımm :)

 3. Bu rengarenk örgüleri görünce; 60′ lı yılları, çiçek çocuklarını, Tarık Akan’lı, Gülşen Bubikoğlu’ lu Türk filmlerini hatırladım nedense :) :) :) O filmlerin ve günlerin aksesuarları da böyleydi sanki!

  Bana bunları hatırlattı başkalarına bakalım neler hatırlatır :) Ama mutlak alıcı bulurlar :)
  Alan güle güle güzel günlerde kullansın, yapanın elleri dert görmesin :)
  Çocukların yüzü biraz daha gülsün :)

 4. Avatar photo

  nurdan hanımcığım çoooook teşekkürler :) tarık akan ve gülşen bubikoğlu filmlerinin hepsini izledim nerdeyse hayranıyım. özellikle gülşen bubikoğlu’nun giydiği kıyafetlere bayılırdım :)

 5. Sevgili Zulaltan, hayranlığınızı bilmeden yazmıştım. İsabet yüzdesi 100 çıktı :)

  Koruncuklar’a fal ihtiyacı olursa bu isabet yüzdesiyle epey para toplarım sanki ;)

  Sevgili Shane futuristik sergi vb yapası, düzenleyesi olursanız haberim olsun artık :) :) :)

  Yüzünüzü kara çıkartmam :)

 6. Avatar photo

  neeee fal yeteneğiniz varsa 10marifet kadınları peşinizi bırakmaz :) fal ve kadın ayrılmaz ikili
  bana yol görünüyor mu acep :)

 7. :) :) :) Fal oldu mu bütün akan sular duruyor :) :) :)

  Eğer yeterli sayıda ve paralı müşteri , pardon üye ;) toparlama becerisi gösterirseniz; tabii ben de döktürürsem doğru düzgün – toparladığımız bütçeyle hem Koruncuklar’ a para gönderme yolu hem de başarılı kampanyanın ardından size Maldivlerin yolunu görüyoruum :)

 8. Avatar photo

  bizim mahallede falcı hanım vardı sırf faldan kazandığıyla geçinirdi çok paralı bir iş :)
  hatta annem benim için baktırmıştı da kadın kızınız çok kısmetli iyi bir yere gidecek demişti, 10 yıl oldu iyi yeri bırak hiç bir yere gitmedi kızı bu da kadının falcılık kariyerini bitirdi :)

 9. Peee ;)
  Bir defa ben Beynelmilel vizyona sahibim ve destekli atarım :)
  Ağzım çok laf yapar 3 vakit 3 kuş 3 haber tarzı bir seans yapmam!
  Anlattıklarımla ağızları açık bırakır, yazmıyorlarsa başta duyduklarını unutturacak hikayeler anlatırım!
  Özetle benim kariyerimi bitirecek kapalı kısmetler olmaz – sizinki mahalli kalmış ondan kariyeri bitmiştir : )

  Bu bir!

  İki – kısmet her zaman insanın ayağına gelmez bazen senin onu kalkıp araman gerekir! işte burada ben devreye giriyorum şahane bir şekilde!

  Gördünüz ortada fol – yumurta yokken bile Maldivlere gönderdim; bahane olsa oooo neler çıkarırım ortaya :)

  Aslında yenim dar gördüğünüz gibi :) Bıraksalar neler çıkacak ortaya halbuki:) :)

 10. :) :) Maldivler battı batacak, Venedik’ te ! Batmadan görmek faydalıdır! :(

  Bizim memleketimizin tabii ki görülecek binlerce güzelliği var :) Ama burada müşteri promosyonu yapıyoruz ödül cazip olmalı :) :) :) – Bunun adı reklamcılıkta “Call to Action” (yani müşteriyi harekete geçirme ) :)

  İddalı olmaya gelince :) Bildiğim birşeyler var ki böyle iddialıyım dimi ama :)
  ( Hayatım boyunca desteksiz hiç sallamadım – prensibim değildir – Bu ciddi bir not )

  Siz için büyük değişiklik umudu var (Bu hissim de ciddi) Hayayınız değişti değişecek – buraya yazıyorum – tarihe kayıt için :) – Doğum gün ve ayınız nedir?

 11. Yükselen bilinmeden fazla ahkam kesemem aslında! Ancak Oğlak burçlarının, 2020 li yılların sonuna hatta 2036 yılına kadar hayatlarını ve yaşam standartlarını değiştirecek ağır etkileri var. Yükseleninizin durumuna göre bu etkilerin ağırlığı veya daha rahat atlatılması hakkında bir iki söz yazabilirdim.

  Ancak şu anda söyleyebileceğim; önümüzdeki 2-3 yıl; hayatınızın bir kısmında değişik yaratacak bir değişim getirecek. 2015 yılından sonra (önümüzdeki dönemi nasıl kullandığınıza göre ödül ya da zarar dönemi var)

  Bu 2-3 yılı ekme sonrasındaki 3 yılı biçme dönemi olarak görmeniz gerekiyor!

  Yani üzerinizde taşıdığınız ne kadar lüzumsuz düşünce, insan, hareket tarzı; benimsediğiniz ve miyadını dolduran eylem ya da söylem varsa bunlardan kurtulup hayatınızın kendi akışında akmasına izin vermeniz gerekiyor.

  2020 li yılların sonuna kadar çok değişiklik yaşanma olasılığı tüm dünya için var. Bireysel olarak hepimiz etkileneceğiz. Bu etkileri minimize etmek ya da lehimize çevirmek durumundayız.

  Bu durum sizin kapınızı çalmak üzere! Krizler iki taraflı çalışır. Ya kişiyi batırır ya da risk alıp başaranı zirveye çıkarır. Siz de artık etrafınıza daha dikkatli bakmak, fırsatları iyi ve kötü daha sağlıklı değerlendirmek, net karar verip uygulamak durumunda kalacağınız bu dönemi lehinize çevirme potansiyeline sahipsiniz.

  Daha gözü açık, daha toleranslı ve seçici ama daha makul olmaya bakın diyorum kısaca!

 12. Sevgili Zulaltan :)

  Bildiğim tek şey yürekten ve halisane dilenen herşey hayata geçebilir, hepimizin böyle gücü var. Hayırlısıyla ve iyi dileklerle isteyin hayat size hediyesini beklenmedik yerde ve zamanda verir!

  Maldivler de hayal değil; o da olabilir- sabır, gayret ve iyi niyet ! Ama etrafınıza ve fırsatlara daha ciddi bakmak durumunda olduğunuzu akılcı davranmanın gerektiği bir zaman dilimine gittiğinizi akıldan çıkarmayın – bu da ciddi !

 13. O zaman, o hayali gerçekleştirmenin yollarını ve yöntemlerini yenileyeceksiniz; başka yolu yok!

  Tabii nasıl gerçekleştiririm sorusuna cevap arama zamanı da gelmiş :)

  Ev ödevi çalışmaya başlayın şimdiden:)

  Hadii bedava falcı geldi hanıım!

 14. Ekim ayından itibaren yağmurlar yağmaya başlar tohumları doğru yöntemlerle ekin demek (tek başına Ekim olur mu? 2-3 yıl boyunca yaptıklarınız etki edecek herşeye o nedenle sabır ve sebat diyorum)

  Sahi millet atlar diyordum şimdiye kadar – Pazar günü tembelliği ve Pazartesi sendromu sarmış herkesi anlaşılan .)

 15. Aç kalmayacaz – işte yeni kariyer yolu çıktı bize :)

  Çığırtkanlık sizden – sallamak benden – destekli tarafından : )

 16. Kesinlikle bu da bir işaret :) Gözünü dört aç bundan sonrasında demek :)

  Hiçbir şey tesadüfi değildir bu evrende Sevgili Zulaltan :)

 17. Sizden gelen blog yorumlarından birini tekrar size yönlendirdim ama adres garipti o nedenle sordum zaten!
  Ben de bir mail adresiniz yok gerçekte! :(

 18. Avatar photo

  Fal mı bakılıyor burdaaaa. Hemen 7. ve 8. hislerimle algıladım :) 6. hissim kaçırmış dün bu muhabbetleri bende 7. ve 8. leri devreye soktum…. Olmadı ama yahuuuu bende isterim faaaal :)

 19. Avatar photo

  Hahaha :) Birebir yakalamışsın da bakıvermiş yoksa birkaç kişi olsak işim var deyip kaçıracaktık Nurdan Hanımı :) Bizdeki çeneye hangi falcı dayansın :)

 20. kız filiz ne çok uğraşmışsın bunlara sen daha önce modelleri paylaştığında hah hazır dantelden, fistodan yapayım bari diye düşünmüştüm. sen üşenmemiş tek tek örmüşsün ya bravo sana

 21. Avatar photo

  yok bunlar o kadar zorlamadı ince iple yaptığım crucianiler hariç . ince iple örmek zor kalın iple örünce zor değil

 22. Avatar photo

  yaa ben bunları nasıl görmediimmmm… çok çok güzeller zulaltancığım valla ellerine sağlık çok geç oldu ama :)

Bir yanıt yazın

Avatar photo

Bir şey yap, güzel olsun. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor? Güzel bir şey gör Veya güzel bir şey yaz..Beceremez misin? Öyleyse güzel bir şeye başla.. Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü her insan ölecek yaşta..! Geç kalmayasın." Şems-i Tebrizi Kişinin değeri nedir? - Aradığı şeydir! Eğer sen, can konağını arıyorsan, bil ki sen cansın. Eğer bir lokma ekmek peşinde koşuyorsan, sen bir ekmeksin. Bu gizli, bu nükteli sözün manasına akıl erdirirsen, anlarsın ki Aradığın ancak sensin, sen. Madendeki inciyi aradıkça madensin. Ekmek lokmasına heves ettikçe ekmeksin. Şu kapalı sözü anlarsan, anlarsın her şeyi; Neyi arıyorsun, sen osun. Senin canın içinde bir can var, o canı ara! Beden dağının içinde mücevher var, o mücevherin madenini ara! A yürüyüp giden sufi, gücün yeterse ara; Ama dışarıda değil, aradığını kendinde ara. MEVLANA

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...