Kulak Çubuklarından Ne Yapabiliriz?

-

Kulak çubularından ne yapabiliriz? Harika bir çalışma buldum. E haydi içeri buyrun :))İhtiyacımız olanlar, kulak çubukları, beyaz karton, tutkal, 2 adet mandal. Kulak çubuklarını kesip kartondan hazırladığımız kuzunun gövdesine ve başına tutkal yardımı ile yapıştırıyoruz. Daha sonra arkasına mandalları yapıştırıp kuzunun ayaklarını yapıyoruz. Bu kuzuyu yemeğe davet ettiğimiz misafirlerin nerede oturacaklarını belirlemek içinde kullanabiliriz. Yapılış detayları burada anlatılmış.

33 yorum gelmiş

  1. Çok güzel bu :) Embircim yine çok çalışmışız bakıyorum, pazar mesaisi :)) Valla ben de ilk defa dün akşam kendi rekorumu kırdım ve 5 yazı birden gönderdim, daha bir tanesi yayınlandı, bakalım diğerleri ne zaman ?

  2. Bende görünce amanınnn çok tatlı olmuş dedim, bir ara deniycem, yapımı kolay ve çok cici bir çalışma olmuş. Beğenmenize çok sevindim arkadaşlar.Sibel benim rekorum kaç bilmiyorum sanırım 8 belki 9’dur :)) s12 iyi bilir :))

  3. Seni biliyorum canım yaa, ben sadece kendi açımdan rekor demiştim, daha önce en fazla iki yazı göndermiştim de aynı günde :)

  4. ayağıylada yünüylede o sevimli suratıylada çok güzel olmuş:))))ayak olarak kullanılan mandallar ters olarak yapıştırılıp kuzunun gövdesine de mıknatıs yapıştırılırsa buzdolabında magnet görevi görebilir mandalların altına notlar..fotoğraflar… hatta çocuğumzun yaptığı bir çalışmayı sergilemek için kullanılabilir:

  5. evet asya ya bugün Nalan ablanın dediği ipekçi cemale gittim. Fiyatları çok daha uygun (ben şık düğmeden alıyordum) Hem tutkal aldım, bunu yapabilmek için hemde şu diğer çalışma için Nalan ablanın dediği ipten aldım (sonradan hatırladım ben o ipten alıp şapka yapmıştım vakti zamanında) Neyse evde vardı hala ama olsun biraz daha aldım işte. Ahşap tepsi boyayacaktım melek istiyordum ondan da buldum peçete aldım ve biraz da boya aldım. Ne yazıyordum ben evet asya ya ben bundan yapıcam buzdolabı süsü olarak.

  6. Senin ki çok şirin olmuş, ben sitedeki şablonu kullandım birazcık irice oldu :)) Kulak çubuklarımın yarısı da bitti :)) kurusunda bende fotolayım

  7. hay benim akılsız kafam, pdften şablonu çizdim çizmesine de neden bu kadar büyük oldu dedim şimdi anladım görüntü %13o’larda falanmış bende bi güzel üzerinden çizdim benim kuzu oldu koyun. Hay allah ya :))

  8. alemsin embir artık burda yeni projeler gördükçe hangisinden yapacağımzıı aşşırırı olduk çekerci dükkanına giripte şundan ay şundan yok yok bundan diyen çocuklar gibi sende kuzucuk dan ay pardon koyundan :DDD bahsederken nalan ablanın kedisine atlıyorsun yaaa …. ilhi:DDDDsende fotola da şu koyununu görelim bizde:)))bende mi yapsam ne ama ben yaparsam kesin magnet niyetine yaparım :))

  9. aa evet magnet iyi fikir :) mıknatıs bulayım da ben de öyle bişey yapayım bari ;) benim kulak çubukları bavulun içine düştüydü bi ara, ben de atmamışım, bunu görünce değerlendireyim dedim küçük kuzucuk oldu :)

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Keçeler, ipler, boyalar kısacası renkler, eğlence, tasarım, yaratıcılık işte ben embir :)

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...