LAVANTA KOKULU BEBEKLER

-

Bir başka çalışmam.bunları çok seviyorum evde oda kapılarına asınca ev mis gibi lavanta kokuyor.Çünki bebeklerin beden kısımlarını elyaf yerine lavanta ile doldurdum.bu bebeklerin arka kısımlarına yaka iğnesi monte ettiğimdedeçanta süsü olarak da kullanılıyor.(gençler için)

20 yorum gelmiş

 1. SEMYIL

  yorumlarınıza çok teşekkür ederim.geç oldu ama elimde olmayan nedenden .bilgisayarımda birsorun oldu.değiştirmem de 1 hafta sürecek gibi şu andabaşka B.sayardan cevap yazıyorum. görüşmek üzere.

 2. SUPERSKY

  semyıl hanım bunlarda çok güzel olmuş ellerinize sağlıkmis gibi kokarlar.ne güzelancak lavantanın kokusu zamanla azalıyor.bunun için ne yapılır bir bilen varsa yazsın lütfen.şimdiden teşekkürler:)))

 3. SEMYIL

  SUPERSKY aramıza hoş geldiniz.beğendiğinze sevindim. ayrıca benim aktarlardan öğrendiğime göre lavanta uzun seneler kullanılırmış.ancak zamanla kokusu hafiflediğinde nemli havlu arasındabiraz bekletilince tekrar tazeleniyormuş.daha denemedim.Ama başka yöntemler bilen varsa bende öğrenmek isterim doğrusu…

 4. SEMYIL

  şimdi yazıyı gönderirken aklıma geldi. çiçek esansları ve yağlar satılıyor belki zamanla arada bir bu yağlardan 1-2 damla damlatarakda koku ömrünü uzatabiliriz.

 5. SEMYIL

  teşekkürler.absyntheyukarıda belirttiğim yöntemlerin dışında lavantanın ömrünü uzatmak için bilgisi olan varmı ? merak ediyorum.benim için önemli çünki bu bebeklerin satışınıda yapıyorum.

 6. esinsel

  aaa bu harika bebeklere yazdığım yazı nerede?yoksa yazmadım mı?allahım aklıma sahip ol !!arkadaşlar bu bebekler öyle güzel ki.narin….zarif….miiiissss gibi de kokuyorlar.gördüm,kokladım biliyorum :)) tekrar tekrar ellerine sağlık canım.

 7. SEMYIL

  esinsel bende yazıyorum sonra bir bakıyorum yazdığım yok.hani bazen çok bekletip “yorumunuz eklendi “dediği sonradan eklenmemiş oluyor.sağol canım.evet sesibercim. benzerleri var bende gördüm.ben bunu derya baykal’ın programında kızı bir bebek yapıyordu baş kısmını ondan örnek aldım. bedenine de lavanta doldurarak yaptım. bu yılbaşı üzeri yaptıklarım datam birer kokoş kız oldular. fotoğraflayınca buraya koyarımonlarıda. :))

 8. tuffe

  Bayıldım ben bu zilliye:) Lavantanın nemli bez arasında tazeleneceği bilgisi için de teşekkürler.Bol bol satacağınıza ya da sattıgınıza eminim.Ellerinize sağlık.

 9. SEMYIL

  songul08 ve tuffe yorumlarınıza teşekkürler.bakın kızlarımın kokoş olanları da burada ki yazımda :)kardan adamlar da burada :)

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...