Mermer Parçalarından Biblo Yapımı

-


Öncelikle kendi belirlediğim hazır bir oyuncak ya da bir süse göre istediğim renkte mermer kesip hazırladım. Seçtiğim süs siyah olduğu için siyah mermeri tercih ettim.
Bu mermer parçaları süs ya da oyuncağa göre ölçülendirdim. Siyah mermer parçaları birbirine silikon aracılığı ile yapıştırıp küçük mengeneler ile sıkıştırma sağladım. Daha sonra zımpara yardımı ile kenarlanı zımparalayıp kötü görüntüleri ortadan kaldırdım.

mermer
mermer işi
Seçmiş olduğum süs bu kartal idi. Kartalı hazırladığım mermere yapıştırırken siyah olduğu için siyah kazan silikonu kullanarak yapıştırdım.
Ortadaki metal parçayı küçük bir bayrak takmak amaçlı yaptım ama sade olarak da şık duruyor. Metal parçayı tabandaki mermere, mermerleri birbirine yapıştırmadan önce matkap aracılığı ile zor da olsa delip monte ettim.

Güzel oldu bence. Peki ya sizce?

4 yorum gelmiş

 1. alanay

  bence şahane olmuş!ellerinize sağlık..seramik heykellerim için bu tarz kaideler lazım banada.ama bu aletler yok maalesef..

 2. gurcan_kskn

  büyükmüş gibi gözüküyor ama aslında işkence denilen o aletler küçük..
  ucuz olduğunu düşünüyorum..mini işkence fiyatı yaklaşık 5 tl falan.tabi ölçülerine göre değişiyor..
  bu tür aletleri alıp bulundurmak gerekiyor..
  :) lazım oluyor :)

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...