Cuma, Ekim 28, 2016
minik saksılar çiçek açtı

minik saksılar çiçek açtı

17

bu yazımda, animasyon film setinde dekor olarak hazırladığım minik çiçekleri sizlerle paylaşmak istedim. ben dekor olarak kullandım ama eminim sizler daha “dekor”atif amaçlı kullanabilirsiniz.

gelelim yapılışına.. saksıları fimodan da yapabileceğiniz gibi büyük kırtasiye-kitapçılarda satılan minik seramik mum setlerinin kapları da saksı olmaya çok uygun.çiçeklerin de ilk fotoğraftaki kırmızı olanı tahtakaledeki yapma çiçekçilerin birinden aldığım keçe benzeri kumaşla yapılmış olan çiçekleri uygun boyutlarda kesip yerleştirerek, beyaz olanıysa çiçek aranjmalarının aralarına serpiştirilen ufak beyaz çiçekleri kurutarak yaptım. ikinci fotoğraftaki kısrmızı çiçekler için tel, yapma çiçek yaprağı ve kum boncuk kullandım ama boncukları tel yerine yapma çiçeklerin plastik dallarına yapıştırmak çok daha iyi bir çözüm oluyor. yapma çiçeklerin yapraklarını ufak ufak kesip bir kaba koydum, telin etrafına da en sevdiğimiz arkadaşımız silikonu sıkıp küçük yapraklarla dolu kaba daldırıp çıkarttım, sonra da elimle hafif şekil verdim ve yapraklarımız da hazır oldu. bu çiçeklerin beyazı için de bir milyoncu tabir edilen yerlerde satılan yapma güllerin arasında çok küçük strafor toplarından oluşmuş gibi görünen küçük beyaz çiçekler mevcut, onlarla boncuk derdine de son verebilirsiniz.bu ayrıntı çiçekleri büyük resimde görmek isteyenleri de şöyle alalım..

17 YORUMLAR

 1. Benim eşim de animasyon film çeker, şimdilik evde amatör olarak . Bu yüzden setleri hazırlamanın ve çekim aşamalarının ne kadar zahmetli olduğunu bilirim. Elinize sağlık..:)

 2. beğenmenize çok sevindim, teşekkür ederim.:)

  Benim eşim de animasyon film çeker

  çok hoş.:) ne türle uğraşıyor, o da stop-motion mı? set hazırlamak gerektiğine göre..tükiye’de animasyon yapmak yalnızlık ve sıkıntıya denk düşüyor gördüğüm kadarıyla, bir avuç insandan ibaret olmak da cabası.. o yüzden merak ettim.

 3. teşekkür ederim:)sevmeden yapılacak bir iş değil ki zaten.. hayal bile edemiyorum sevmeden yapılabileceğini, yapılsa da dönüşeceği eziyetin büyüklüğünü..

 4. canım senin minik saksılara fikir olarak bunlardikkatimi çekti benimdesanırım bunlar dikiş dikerken parmağımıza iğne batmasın diye parmağımıza taktığımız aparatlardan (yüksükmü neydi adı)çok şeker olmuşlar

  yüksük
  yüksük
  yüksükde çiçek
  yüksükde çiçek
 5. Evet toohero eşim de stopmotion çekiyor, hem de 15 senedir. Başka bir işi varken bu işlere olan merakı yüzünden işini bırakıp ajans kurdu 2000 yılında. Şimdi de Bodrum’dayız artık daha çok vakti var. Bir tam olarak yerleşelim de dört gözle biranevvel tekrar film setlerine dönmeyi bekliyor..:))

 6. bakın şimdi iyice merak ettim.:)hangi ajans acaba? yaptığı işleri görebileceğim bir site veya kaynak var mı? beni işe alır mı :Pşaka bir yana, gerçekten de bu topraklarda animasyon yapmanın hele ki stop-motion’la uğraşmanın zorluklarını az-çok yaşayarak görüyorum ben de ve bu yüzden hal-i hazırda deneyim sahibi kimselerden haberdar olmanın bir şekilde faydalı olabileceğini düşünüyorum..

 7. Merhaba ben Sibel’in eşi Levent.Stop-motion özel olarak ilgilendiğim bir konu ve ajansı kapatıp Bodrum’a taşındıktan sonra devamlı ilgileneceğim bir konu. Stop-motion hakkında yazdığım bir yazıyı ve işlerden bazı kareleri görebileceğiniz sayfaya buradan gidebilirsiniz. Animasyon hakkında her konuda işbirliği için özelden yazışabiliriz.