6 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  ve gene bir harika olmuş. bu muhteşem mor tonlarınıza da ayrıca hayranım. çok ama çok güzel, her zamanki gibi. bu işi görünce dayanamayıp bize gönderdiğiniz harika duvar süsüne dokundum ve onun dokusunu hissettim. böyle de torpilliyim bu konuda, kıskandırmak gibi olmasın ama ;)

 2. Avatar photo

  çok teşekkür ederim ne kadar incesiniz sevgili shane.merak ediyorum ofisinizi ,sizi. neyse yolum düşerse bi çayınızı içmeye uğrarım dermişim:)daha önce de bildirdiğim gibi renkler deneme yanılma yöntemiyle buluyorum.sebze ,meyve ,yaprak sularıyla.ayrıntılar bende kalsın.bana özgü meslek sırrı:))))))şunu söyleyebilirim ama . resme bakınca aklıma narla, havuçla ve fındık kabuğuyla da haşır neşir olduğum geliyor örneğin:)
  sevgiyle kalın.günleriniz elişi tadında güzel geçsin . iyi çalışmalar:)

 3. Avatar photo

  iyiki de ambarda durutmamışsınız, yoksa biz nasıl görürdük bu güzelliği! (durutmak deyince bekletmek, saklamak gibi bir şey geldi aklıma ama tembellik ettim aramadım, hata varsa affola :))

 4. Avatar photo

  meslek sırrınızı açık etmeyin tabii ki! hayranlığımız her şekilde baki. ve keşke yolunuz düşse de gelseniz, içseniz çayımızı kahvemizi :) memnun oluruz. 

 5. Avatar photo

  tüm çalışmalarınıza sadece hayran olabiliyorum… tebrikler çok çok güzel olmuş… çalışmalarınız sanki bizden biriymiş gibi mesela bu bayanı anneler gününde çocuklarının getirdiği çiçeği elinden bırakmayan bir anne gibi gördüm… kendimce hikaye yazıyorum çalışmalarınıza ama sakıncası yok değil mi? (hikayeleri yazdıktan sonra izin aldım ama idare edin artık:))

 6. Avatar photo

  sevgili pygmalion teşekkürler.evet durutmak deyince orada durmadı,bekletmedim anlamında olsa gerek.türküsü vardır ya “misiri kuruttun mi,ambarda duruttun mi,eskiden fakiridin, bunlari unuttun mi”:)))))
  sevgili shane kismet diyelim çay kahve için . dileyelim olsun:)))))
  sevgili yagmuryürek ne güzel hikayeleştirmişsiniz. benim de istediğim buydu. figürlerime özellikle kaş göz uygulamıyorum. hem tarzım olsun, hem daha gizemli olsun diye. her bakana  farklı şeyler çağrıştırsın diye. ben de baktığımda başka alemlere gidiyorum. her çalışmam da farklı komposizyon çıkıyor ortaya. ne güzel olurdu her gören neler çağrıştırdığını söylese böyle.benim  “çiçeklerim var haaanım” diyesim geldi mesela:)))
  hepiniz sevgiyle kalın:)))

Bir yanıt yazın

Avatar photo

Merhaba, Emekli öğretmenim .Zonguldaklıyım ama Antalya'da yaşıyorum.Evliyim ve bir kızımız var. El sanatlarını çok seviyorum. Emekli olduktan sonra daha çok zaman ayırabiliyorum el sanatlarına. Yaptıklarım beni ve çevremi süslüyor,renklendiriyor ve neşelendiriyor.Öğrendiğim tekniklere mutlaka bi şeyler eklerim. Çalışmalarımın çoğu kendi tasarımlarım. Çalışmalarımı daha çok kişiyle paylaşmak için buradayım.Elişi tadında güzel günleriniz olsun:))))))

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...