Cuma, Ekim 28, 2016
Nakışlı kese, aşk panosu ve keçe kolye

Nakışlı kese, aşk panosu ve keçe kolye

0

kanavice-harf-nakisşi-kese-renkli-kece-kolye-ve-islemeli-kasnak-pano

Ben hala oldum :) Şükürler olsun sağlıkla geldi Maya ;) Ona yaptığım hazırlıkları daha önce göstermiştim. Şimdi de hediyesini vermek için hazırladığım keseyi göstermek istiyorum.  Bursa keteninden  el dikişi ile hazırladım bu keseyi. Önce ölçülerine karar verip kumaşı kestim, sonra yerini belirleyip şablondan bakarak harfi işledim. Üst kısımlarını bastırdım ve yanlarını birleştirdim. Kurdelesini de minicik tutturdum arkadan, kesemiz hazır oldu. Bizim bebeğimizle birlikte bütün bebeklere hayırlı, upuzun bir ömür diliyorum.

Nakış konusunda çok yetenekli sayılmam ama denemekten çekinmiyorum hiç. Bu aşk panosu da o denemelerden biri. Resimden seçiliyor mu bilmem ama çok güzel, minik gonca gül desenli bir kumaşa işledim nakışımı. Önce karbon kağıdıyla deseni geçirdim kumaşa, sonra iğne ardıyla işledim ve aralara da siyah iplik kullanarak çarpıları yaptım. Ortasına şablonsuz, kafama göre Aşk yazdım ama baktım ki ortalanmadı, yanına bir minicik kalp diktim… Çerçeveli kasnakta sevimli bir pano oldu…

Ve bir de keçe kolye var göstermek istediğim. Artan keçelerle yaptığım nazarlık uçları gibi yaptım bu kolyeyi. Yine boncuklarla, minik çıngıraklarla, sedefli düğmelerle ve nazar boncuklarıyla süslü bir kolye oldu. Düz renk tişörtlerle, beyaz gömleklerle, siyah elbiselerle favorim :) Muska şeklindeki parçayı yaptım ilkin, o da yaptığım nazarlıkların minyatürü gibi. Önce ortasına bir nazar boncuğu, etrafına minik kum boncukları, battaniye dikişiyle de birleştirdik mi muskamız da tamamdır. Şık ve gayet kolay bir kolye kendileri, deneyin mutlaka   :)

Blogum…