ÖRGÜ PERDE

-
mutfak penceresi
mutfak penceresi

Bu perdeyi yıllar önce ablamın mutfağına örmüştüm(tek parça). yeni evine taşınınca doğal olarak uymayınca kullanamadı. yazlığında kullandığı stor perdeleri eskiyince, ben de bu şekilde ek parçaları ördüm ve götürdüm taktım…ablam çok beğendi.

mutfak kapısı
mutfak kapısı

15 yorum gelmiş

 1. kondor

  işte büyük hata sefas97 ablası ( Ay bu aile eşrafınada sabah beri seslene seslene bi hal oldum, neyse herşey insanlık adına) heç mi vicdan yok sizde bakınız yarım perdelerinize kadar sefa tamamlamış ordan bir ergin ağbinin su kabaklarından verivercektiniz şu hazırlopçu sefa97 ye olacaktı.Sonracığıma o rahat ben rahat dimi dimi ya. Hayır öyle böyle değil bayağı emek var şurda. Neyse ben olayı öhöm öhm gakguk yazılı, ayrıntılı su kabağı yapım tarifeleri karşılığında sizinle sefa97 arasında vicdanı boyutlara getirebilirim.( Ya bu arabulucukla çıkar ilişkisi denen şey biraz karıştı gibi geliyor banada neyse)

 2. celebi74

  :)) çok güzel olmuş bunlar ya.. eline sağlık sefa97.. süpersin tek kelime ile başka ne diyeyim.. benimde kardeşim olurmusun :))

 3. sefa97

  tığ örgü işinde oldukca başarılıyım.(bu cümleyi özellikle sn. saatonikinin gözüne sokmak isterdim).kondorcum; arabulucuk çalışmaların süperdi!! okurlar umarım.celebi74…olurum kardeşiniz memnuniyetle:)furkanemre,tatesal sizde tşkrlr…

 4. sefa97

  akoni diyor ki;sizin ki daha düzgün ve güzel olmuş.. ellerinize sağlık

  :)çok tşklr. ukalalık olmasın ama inanın dantel elimde çok güzel düşüyor, ütülü gibi…sağol esinsel.kanava işi dantel bu ve en hoşuma giden tarafı dayanıklı, miras gibi kuşaktan kuşağa kalabiliyor.bu perde yaklaşık 17-18 yıllık.

 5. baharrrrr

  eline sağlık canım. gerçekten bu dantel işi hem sabır hemde beceri işe. ben hiç yapamıyorum mesela. herkes de yapamaz. ben yün örgüleri tercih ediyorum daha çabuk bitmesinden dolayı. ayy perde , masa falan çok emek gerektirir. gerçekten tebrikler kim ne derse desin boşver. emeğine sağlık :)

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin