patik, bebek, el örgüsü

-

Siteden esinlenerek yaptığım bir patik…Önce tiftikten örmeyi denedim ama ilk deneme olduğu için sayıları tutturmak açısından söküp örmek gerekiyordu;fenalık geldi sök-eme-mekten;gittim beyaz bebe yünü aldım da yaptım:)))

13 yorum gelmiş

  1. :)çok teşekkür ederim efendim:)ben de çok seviyorum,vakit buldukça örüp duruyorum,verecek birileri çıkar nasılsa diye…beyaz bir bebek elbisesi ile muhteşem takım olur aslında.pembe külotlu çorap,pembe bir bluz:)

  2. bunun tabanında sık iğneden sonra bir sıra da o minik çiçekleri yapmak için örüyorum.ondan sonra iç kısımdan bir sıra o adını koyamadığım şeyden yapıyorum.ssonra örüyorum.aynı mantık daraltmalar.bir de buun bantını da beraber örüyorum.yani hepsi tek seferde çıkıyor.ip kırma vs… yok.bu arada büyük babette,bantı şişle örünce daha güzel duruyor,aklında bulunsun.

  3. evet tiyolar güzel. o adını koyamadığın şeyi biliyorum ben. tarifi zor haklısın. tığını içten dışa doğru (yani ilmeğini) döndürüp alıyorsun dimi.

  4. ilmeğin bir ucundan tığı geçiriyorum;öbür ucundan çıkarıyorum;ipi alıyorumgeri dönüp örüyorum şeklinde.fotoğraflayarak göstermem lazım:)))anlatamıyorum:))

  5. aynen öyle. benim yatmam lazım artık yoksa oğlanı kaldıramıyacağım yarın. iyi geceler. yardımların için sağol tekrar.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...