Pembe elbiseli ve gözlüklü dekoratif Tilda

-

dekoratif-tilda-bebek-el-yapimi-bez-oyuncaklar
Merhaba. Yasemin Hanım tam anlamıyla bir kitap kurdu ve kitap okumayı çok severmiş. Yasemin Hanım’ın ricası üzerine ünlü bebek tasarımcı Tatiana Konne’nin motifi ile bu Tilda bebeğe haftalar önce başladım ve geceler boyu süren emeklerin sonucu Tilda’mız sonunda bitti.

dekoratif-tilda-bebek-el-yapimi-bez-oyuncaklar-2
Bu Tilda bebeğin sahibesi bir kitap kurdu, baykuş sever ve evinde kanarya beslediği için bebeğin tasarımı bu bilgi doğrultusunda yapıldı. Bu Tilda da okuma köşesini süsleyecek. Bu bebekler oyuncak olarak değil, dekoratif amaçlı ve kişiye özel olarak üretilir.

dekoratif-tilda-bebek-el-yapimi-bez-oyuncaklar-3
El yapımı sandaletin tabanı sadece 6 cm :) Tilda’nın gövdesiyle tüm detayları ithal ten renkte penye kumaşından dikildi.

dekoratif-tilda-bebek-el-yapimi-bez-oyuncaklar-4
Altın kaplama görünümlü gözlük çıkarılabilir ve tekrar yüze takılabilir. En zor işlemlerden biri de yuvarlağı düzgünce 2 farklı kumaşla kaplayabilmektir. Önce bez kumaş, sonra ten penye kumaşla.

dekoratif-tilda-bebek-el-yapimi-bez-oyuncaklar-5
Minik ferforje kafesin içine tamamen el yapımı kanarya kuşu yerleştirildi.

dekoratif-tilda-bebek-el-yapimi-bez-oyuncaklar-6
El örgüsü baykuş şapka ve atkısı.

dekoratif-tilda-bebek-el-yapimi-bez-oyuncaklar-7
Atkı detayı

dekoratif-tilda-bebek-el-yapimi-bez-oyuncaklar-8
Pembe kadife kaplamalı minik kitap ve kapağını süsleyen baykuşlu kil süsü

dekoratif-tilda-bebek-el-yapimi-bez-oyuncaklar-9
Ceketteki baykuş desenli düğmeler – tüm detayları özenle seçtim. Tilda bebek ayakta durabilir şeklinde dikildi.

dekoratif-tilda-bebek-el-yapimi-bez-oyuncaklar-10
Tilda ve kanaryası hava almaya çıktığında…

dekoratif-tilda-bebek-el-yapimi-bez-oyuncaklar-11
2’li eteği 2 farklı çiçekli desenli pamuk kumaştan dikildi. Hırkası örgülüdür. Ceketi kadife kumaştan.
Altın kaplama görünümlü gözlük el yapımıdır.

dekoratif-tilda-bebek-el-yapimi-bez-oyuncaklar-12
Saçlar açık blond yumuşacık ve gerçek saçına çok yakın. Bu Tilda için müşteri klasik ağızsız bir yüz ifadesi istedi. Burun ve ağız Tilda bebeklerde genelde olmaz ama yapılabilir de. 100 % sevgiyle diktim.

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
aylar

Güzel olan her şeyi o kadar çok seviyorum ki inanılmaz. İstanbul'da bebek giyim ve üzerine bir butiğim var. Sıra dışı ürünlerimi ve ürettiklerimi bebechocolate facebook albümlerimde ve blogumda görebilirsiniz. Çocukluk hayalim çizgi filmileri yapmaktı... Yıllarca başka işlerle uğraşıp, bebeğim dünyaya geldikten sonra hayatımın akışını değiştiren bir iş BEBECHOCOLATE. Hiç bilmediğiniz çocuk dünyasına girişimin ardından, hiç bilmediğiniz işe atılma. Bir masal BEBECHOCOLATE, bebeğimin kısmetine açtığım bir iş; bebeklere ait çok şey var içinde. Butiğimi büyüttükten sonra boş vakitte keçe el emeği ürünleri yapmaya başladım. Ürünlerim büyük beğeni toplayınca boş vakit gitti, yoğunluk geldi... Değişik fikirleri keçe figürlerine taşıyan, tamamı el yapımım ve çizimle oluşturduğum koleksiyonumu, bebek, evliliğe, doğuma yönelik değişik tasarımlarda fark yaratıp sizler için üretiyorum. Tamamı el dikişi olan koleksiyonumu umarım seveceksiniz. E-posta: ailarmehinli@yahoo.com

Bir Cevap Yazın