Punc Nakışı eskizim……

-

Sevgili arkadaşlar bu arada Punch Nakışına merak sardım.onunla ilgili malzemeleri aldım. Boş zamanlarımda yapmaya çalışacağım. Şu an sizinle deneme yanılma yöntemiyle yapmış olduğum eskizi paylaşmak istedim. Punch Nakışı hakkında bilgisi olan arkadaşlarımın benimle bilgilerini paylaşırsa sevinirim.

İp olarak domino ipi kullanarak ağaç işledim.

Punch nakışının orta boy iğnesi ile selvi ağcı yapmaya çalıştım. Renk tonlamasını ayarlamaya çalıştım.

Son olarakta Polyester Dikiş Dantel ipinin renklerini kullanarak kelebek motifini işledim.

Eskizi yaparken edindiğim bilgileri bloğumda yayınladım“Punch Nakışı” hakkında bilgisi, fikri olan arkadaşlarım varsa konu hakkında bilgi paylaşımını bizlerle paylaşmalarını rica ediyorum.İlerki zamanlarda farklı projelerle Punch Nakışı ile yaptığım işleri sizlerle paylaşacağım.Güzellikler sizinle olsun. Sevgiyle kalın…

9 yorum gelmiş

 1. banuca

  Şilede yaşarken bir adam punch ile tablolar yapıp satıyordu. Eli alışmış şak şak batıp çıkıyordu. Zevkli gibi görünmüştü, unutmuşum. Hatırlattığın iyi oldu. Nasıl, gerçekten zevkli mi, denesek mi (bir o kaldı sanki denemediğim) :))

 2. yalnizkurt71[pilli_silinen_hesap]

  o yeşil ağaçlar bir an bana köyümü hatırlattı. ellerinize sağlık. çok güzeller…)))

 3. belgin41

  Arkadaşlar zahmetli bir iş değil. Zevkli bir o kadarda kolay punch nakışı el alışana kadar zorluğu var.Daha sonra gerisi oluyor.Sevgili Banuca bir ara uygulayabilirsiniz keyifli bir nakış.Sevgili mavisofra henüz eskiz üzerinde elimi çalıştırıyorum. Punc nakışı ile farklı nakışları bir araya getirip bir çalışma yapmak istiyorumGüzellikler sizinle olsun sevgiyle kalın…

 4. designbygurkal

  Merhaba,
  bende punch tekniği ile kişiye özel yastık kılıfları tasarlıyorum , kullandığım ip genelde simli ve el işi orlonları , sanırım onları işlemek daha kolay ve keyifli oluyor birde görselleri güzel .. Arkalarına tutkal süren de var , siz tutkal mı kullanıyorsunuz , peligom mu ?
  Ayrıca yapmış olduğunuz nakış gayet başarılı ve güzel olmuş emeğinize sağlık :)

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin