Renkli Çerçeve yapımı

-

Daha önce bu çerçeveleri kullanarak posta kartı yapmıştım şimdi de bu renkli çerçeveleri nasıl yaptığımı anlatıcam.Çerçeveleri renkli A4 kağıdı ya da renkli karton kullanarak yapabilirsiniz,renkli karton kullanırsanız daha kalın olduğundan daha düzgün duruyor,ama A4 kağıtlarının da renk alternatifi daha çok:Dİlk aşamada hangi boy fotoğrafı kullanacaksanız ona göre bir ölçü çıkarmanız lazım benim kullandığım fotoğraflar 10×15 cm boyunda.

10×15 fotoğrafı çerçevenin iç kısmından yapıştırmak için 1er santim boşluk bırakarak bir kalıp çıkardım,bu da aslında tamamen siz kalmış isterseniz daha dar bir çerçeve de yapabilirsiniz,çerçevenizin kalınlığı tamamen sizin zevkinize kalmış.Çerçevenizin kalınlığını belirledikten sonra renkli A4 kartına (ya da renkli karton) kalıbınızı çizin ve falçata yardımıyla (ya da makas) düzgünce kalıbınızı çıkartın.Artık çerçevenize sahipsiniz ama asıl önemli olan süsleme kısmı.

Süslemek için şekilli delgeçleri kullanıyorum,bu delgeçleri kırtasiyelerde bulabilirsiniz

yine renkli kağıtları kullanarak bunlardan elde ediyorum

ve bunlardan

bunları en başta çıkardığım çerçeve kalıplarına uhu kullanarak yapıştırıyorum.Bunun da dizaynı size ait:DEn son bu haliyle de kullanabilirsiniz ya da daha fazla ayrıntılı süslemeler de yapabilirsiniz.Mesela;

gibi malzemeler ya da keçeden kesip çıkarttığınız şekilleri kullanabilirsiniz

tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış çerçeveler bu şekilde yapılıyor.

ve sonuç olarak da fotoğraflarınızı yapıştırıyorsunuz ve ister hediye edin ister kendi odanızın dekorasyonunda kullanın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

8 yorum gelmiş

  1. suzank

    Oldukça iç açıcı ve neşeli olmuşlar :) Ellerinize sağlık.. Bu arada paylaşım için teşekkürler; sayenizde şekilli delgeç diye bir şey olduğunu öğrenmiş oldum :)

  2. shane

    fotoğraflar nasıl içimi açtı anlatamam. ben de kırtasiyede geçenlerde görüp uğur böceği şeklinde bir delgeç aldım, her şeyi delip duruyorum onunla…

  3. demetdemetdemet

    Çok güzel olmuş…. Ellerinize sağlık. Ben de şekilli delgeçleri oldukça sık kullanıyorum. Biiir sürü biriktirdim, yapacaklarım sınırsız gibi geliyor bunlarla! Tekrar ellerinize sağlık.

  4. figürlere bayıldım,ellerinize sağlık. bu figürlerden yapmak için kağıt delgeçi aldım, markası gütermann, amakeçeleri düzgün kesmedi. siz hangi marka delgeç kullandınız?

Bir Cevap Yazın