SADECE DAVUL İÇİN DEĞİL BU DERİLER

-
DERİ ABAJUR
DERİ ABAJUR
DERİ ABAJUR
DERİ ABAJUR

Çizimini yapıp abajurun iskeletini yaptırdıktan sonra üzerine parşomen deri (diğer adıyla davul derisi)ve mumlu iplerle örerek yaptığım bir abajur.Ayak kısmındada bambu kullandım.Ama sakın davul gibi çalmaya kalkışmayın… :))

27 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  pek profesyonelce bir çalışma olmuş doğrusu.neresinden bakarsam bakayım süper bir işçiliğe sahip.şahsi fikrime göre mudo mağazalarında minimum 250 kaat etiketle satışa konulsa, 1 haftada 100 tane kadar satar..yapım aşama foto varsa ekleyin de ben de ordan kopya çekip biraz dünyalık yapayım..:)

 2. Avatar photo

  yapım aşaması fotoğraflarını istediniz ama sadece elimde abajur iskeletinin resimleri var.Bu iskeletler malesef satılmıyor ben çizimini yapıp bu işle ilgilenen minyatür ferforjeciye yaptırıyorum.Diğer abajurlarımın resimlerini de zamanla burada görebilirsiniz.

 3. Avatar photo

  Böyle bir ferforceciyle çalışıyor olduğun için çok şanslısın. :)Çalışman da çok güzel, işçilik süper. Hazır üretim gibi duruyor, ellerine, yüreğine sağlık.Fotoğrafta arkada bir abajur daha gördüm sanki :)

 4. Avatar photo

  Teşekkür ederim sesiber.Ben el sanatları mezunuyum bunları duymak güzel.Ama ferforjecim başka bir şehre taşındı artık yapamıyorum deri çalışmalarımdan epeyce uzak kaldım.Fotoğrafta gördüğün diğer abajur doğru.Onunda resmini yolladım yarın çıkar sanırım.işçiliği daha fazla üstelik. Senin tellere de bayıldım bu arada :)

 5. Avatar photo

  Teşekkürler benim tellere bayıldığın için.:)Acaba senin şu ferforjeci bizim bu taraflara gelmiş olmasın. Masal bu ya… Ne iyi olurdu yaa…Alt kısımdaki bambuyu nereden buldun? Amerikan servisleri mi sardın yoksa?

 6. Avatar photo

  :) iyi fikir aslında ama değil.Bambu perdeden yapılma.Bende alışkanlık işime yarayabilecek hiçbirşeyi atmam mutlaka lazım olur bizim meslek çöpçülük gibi vallahi.Ne varsa ‘belki işime yarar’ gibi sözlerle başlar ve gerisi malum.Ama işe yarıyor günün birinde.

 7. Avatar photo

  BU arada saatoniki mudoda satılsa…. diye yazmış orayı da denemedim değil bunları pazarlamak için.Ama onların ürün alımları biraz değişik.Fakat tarz olarak bana kısmen uyan bir mağazada ürünlerimin çoğu satıldı ve dediğiniz gibi pahalı etiketler koydular.

 8. Avatar photo

  dediğiniz gibi pahalı etiketler koydular.

  çook anlarım pazarlama işlerinden…ürünün iyisini sisli havada 300 metreden farkederim..:) iyi fikirler aldım sizden..

 9. Avatar photo

  çook anlarım pazarlama işlerinden…

  ÇOK ŞAŞARDIM ZATEN ANLAMAZSAN, BİR DE ANLAMADIĞIN Bİ ŞEY OLSUN BE!

 10. Avatar photo

  bu davulların gümbürtüsü hiç dinmeyecek gibi. bakarmısınız 23 kasımda yazılmış hala yorum alıyor. tabii ki, haklı olarak.elleriniz dert görmesin.

 11. Avatar photo

  Valla temmuzda bile yazılan yazılar var hala yorumlar oluyor.Benimki ne kiiiii…Burada güzel işler çıkıyor herkesin elleri dert görmesin.

 12. Avatar photo

  Herkesin olmasada çoğunuzun ilk yazılarına yorum eklemek istiyorum bugün =) nostalji yapasım geldi…ilkler güzeldir :) ellerinize sağlık

 13. Avatar photo

  betulacım nalana’nın dediği gibi hem fikrine sağlık hem de ne güzel çalışmalar bulup çıkartmışsın.

Bir yanıt yazın

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...