Şile bezi bluzlar için iğne oyası örnekleri

-

iğne oyası örneği

İşte sizlere bahsettiğim, şile bezi bluzlar için ideal olduğunu düşündüğüm iğne oyası örneklerim ;)

iğne oyası örneği

Bu örnekleri ben yapmadım ilk önce onu söyleyeyim :) Ben sağdan soldan geniş bir arşiv oluşturdum, yapmayı denedim fakat başarılı olamadım, ben de yapabilen kişiler bulup onlarla ortak çalıştım. Yani sadece desenlerin kombinasyonu, renkleri, oyaların özelliğine göre nerelerde hoş durabileceği fikirleri bana ait :)

iğne oyası örneği

iğne oyası örneği

Bunlar elimdeki örneklerin 3’te 1’i :) Bu gidişle “oyalanmak” bitmeyecek. Bu örnekler şile bezi bluz yaka ya da kollarına işleyebileceği gibi güzel bir deste motifi çıkararak tablo da yapılabilir.

iğne oyası örneği

iğne oyası örneği

15 yorum gelmiş

  1. Şile bezini herkez bilmez, bu kadar ilgi nereden?Oyalar gerçekten çok güzel, bluzlarda kullanmaya yazık, tablo veya aksesuarlar daha uygun bence :)

  2. @banucaŞile bezi benim hayatıma kendiliğinden girmiş, kendini çok beğendirerek hayatımda vazgeçilmez olmuş birşeydir :) ben Ankaralıyım, “şile bezi” memleketime has birşey değil ama çok seviyorum kullanmayı… Bluz olarak da çok seviyorum; terletmiyor, rahat, yıka yıka kullan…Bir de ben iğne oyasını şile bezi bluzlere çok yakıştırıyorum, özel duruyor :) yazlıkları kaldırmamış olsam tüm iğne oyalı bluzlerimi çıkartıp, paylaşacaktım buradan, gözüm kesmiyor :D yaza inşallah. Oyaları beğenmene sevindim.Çarşaflarım var şile bezi, sofra bezleri pek çok şey…Şile bezine makrome de çok yakışır değil mi?@yamalıbohça :) dediğim gibi ben yapmadım bunları, uğraştım ama başarılı olamadım :) sadece kombinasyonlar bana ait; renkler, modeller v.s. Sanırım devamı olacak bu örneklerin.Sevgiyle

  3. lavinya, şile bezinin ipliklerini çekerek, yani kendi ipliklerinden makrame yaparsan güzel oluyor, ya da, sanırım samanpazarında var, ince pamuk ipliğinden ekleyebilirsin. Ankara’da şileliler çok biliyormusun.

  4. banuca, çok güzel fikir, şile bezinin ipliklerini çekerek makrome uygulamak :)belkide bana şile bezini Ankarada yaşayan şileliler sevdirmiştir :Dsamanpazarında ne yok ki.

  5. lavinya, samanpazarını Ankaraya bir ziyarete geldiğimde gezmiştim, tuhafiyecilerden çıkamadım, muhteşem yaaaa, benim için de gez olur mu…

  6. :( ama ben Diyarbakır da yaşıyorum. Eşim burada doktor da Ankarama hasret geçiyor günler. Annemlerin yanına gittiğim zamanlarda, tatillerde yani ancak gezebiliyorum oraları.Dediğin gibi sabah kahvaltını yap çık akşam yemeğine yetişemezsin :D

  7. Tamam..:))) Çekip koyarım bloğuma. Lavinya’cığım, keşke sen de burda olsan da birlikte gitsek. Valla insan müthiş dinleniyor. Dadaş amca vefat etti ama onun çayından içsek…Kaleye doğru çıkıp hava alsak. ….Offff of… Okul elimi kolumu bağlıyor ama size sözüm olsun gidip bloğumda resimleri yayınlayacağım.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin