Siz hiç kot pantolondan vazo ördünüz mü?

-

* Kot pantolondan vazo yaptım.Görmek ister misiniz?Bu vazomuz da kot pantolun paçalarının şeritler halinde kesilmesinden ve bir boş kutuyu kalıp olarak alıpetrafına sepet örülmesinden elde edildi.Önce kot parçalarını şeritler halinde kestim.Sonra resimdeki gibi boş kutunun etrafına sardım.Sepet gibi (bir alttanbir üstten geçire geçire ördüm)Sepet bitince,kalıptan çıkartmadan,dışını bir fırça yardımıyla un-su karışımıyla iyice ıslatıp sıvadım.İyice kuruyup sertleşince,kalıptan çıkardım.Bu kez içini un-sukarışımıyla iyice sıvadım.Kuruyunca çok sertleşti.Sonra,ben pis bir kız olduğum için kahverengi yağlı boyayı avuç avuç,vıcık vıcık alıp,bu vazomun içini dışını boyadım.(ellerimin boyası günlerce çıkmadııı)En son içine dışına vernik..Ve arzuya göre toz yaldız….

Ne güzel oldu be :)
Ne güzel oldu be :)

14 yorum gelmiş

  1. bbuket

    evet çok iyi bir fikir ama ben olsaydım boyamazdım. yoksa un ve su kotun renginimi bozdu ondan mı boyadınız.

  2. Figen abla

    sevgili bbuket,evimde herşey kahverengi ağırlıklı olduğu için,yaptığım şeyleri önce kahverengi veya siyaha boyayıp,sonra da yaldızlama ihtiyacı hissediyorum..yoksa aslında kot rengiyle çok çok daha güzeldi :)

  3. celebi74

    figen ablaaaabence kahve ile kot süper uyumludur…hatta turkuaz fuşya da kullanabilirsin.. kahve nötr renktir aralara biraz enerjik renkler katmak lazım..işine karışmış gibi oldum ama içimden geldi söyleyeyim dedim..

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
Figen abla

iki çocuk ve bir köpek annesi..
tiyatro eğitmeni..
yaşlı..çok yaşlı….

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...