Salı, Ekim 25, 2016
stumpwork nakışı

stumpwork nakışı

19
sanki masal kitabı
sanki masal kitabı

stumpwork çalışması bir tablo.yani 3 boyutlu nakış.ama o kadar gerçekçi ki insanın oynayası geliyor.çok profesyonel yapılmış.

19 YORUMLAR

  1. ama birisi çıkıp bu iş şu şekilde yapılır diye açıklasa iyi olacak..ben kendime açıklayabilsem herkese izah edicem ama….du bakalım bi daha inceleyeyim :)

  2. biraz geç olacak ama bildiğim kadarı ile eriyen tela üzerine kenarlarına çiçek teli konarak çin iğnesi yapılıyor daha sonrada tela yıkanıp eriyor. çiçek telinede şekil verilip belli noktalardan kumaşa dikiliyor.du bakali biraz kaynak araştırayım umarım azıcıkta olsa yardımcı olmuşumdur.

  3. aaa ben bunu nasıl atlamışım ,bu muhteşem bir şey bu konuda daha çok şey öğrenmeliyiz.iyiki yeniden link vermişsin.

  4. başımıza yeni bir iş açacaksın sanırım. ben de görmemişim bunları. muhteşem birşey. 3 boyutlu masal kitapları gibi.

  5. sesiber bu çok hoş birşey değil mi.İncili kız bu desenler kaatı için de çok güzel olur.insanları değiştir veya çıkar,işte sana hasbahçe…

  6. Çok güzeller,Benim bildiğim kadarı ile stumpwork nakışta herşey önce tablo dışında tek tek yapılıp sonra monte ediliyor. Kurdela nakışının üç boyutlusu ve sadece çiçekler değil tüm resimdekiler boyutlandırılıyor:)Şu boyutlu yapılan ahşap tablolar gibi …

  7. Çok, çok güzel yaaa, detaylar ne kadar güzel çalışılmış, insna nereye bakacağını şaşırıyor. Tutan çok olmuş ama yapabilen varmı acaba?