Çarşamba, Nisan 26, 2017
Taburemi kırmışlar :((

Taburemi kırmışlar :((

9

Ev tamir halindeyken işçiler taburemizi biraz hor kullanmışlar.Evdekilerin at demelerine ragmen atılmayıp bu hali buldu.Yapım aşamaları aşagıdadır.

puf2
puf2

Ortadaki deligi kapatacak uygun bir malzeme bulamadıgımdan iple ördüm.

kırık hali
kırık hali
iple sarılmış hali
iple sarılmış hali

Yumuşak olsun diye süngerle kapladım.

süngerlenmiş hali
süngerlenmiş hali

Puf halini alsın diye taburenin alt kısmını elimde kalan sünger parçalarıyla kapladım.

alt kısmı
alt kısmı

yeterli gelmeyince kumaş parçalarıyla kaplamaya devam ettim.

alt kısmı
alt kısmı

son halini alınca kılıf dikmeye geldi sıra.Eskiyen bir çarşaftan diktim önce.

puf1
puf1

daha sonra koltuk kılıfından başka bir tane daha diktim.ben bu halini daha çok sevdim.Bu pufun yapımında tamamen elde kalmış malzemeler kullanılmış olup bana sıfır maliyete mal olmuştur :))

9 YORUMLAR

  1. bence çok cici bir puf olmuş.ellerinize sağlık.ama bişey sorabilirmiyim.bende ince sünger arıyorum taburenin üstüne koyduklarınızdan.nerden bulabilirim acaba?bilgi verirmisiniz?

  2. seni tebrik ediyorum ,eklemeden geçemiyeceğim ,(yaşın benim iki kızıın arasında) sonun bana benzeyecek gibi geliyor:)))nasıl mıyımheryıl evin çöp ev olma tehlkiesine karşı önlem olarak ellerimi gözümü bağlayıp fazlalıkları atma ekibi çağırmakla tehdit edilince kuzu kuzu bir kaç devasa torba doldurup biryerlere yolluyorum:)))ama bu tamirat ve fikire alkışşş,sende daha ne cevherler çıkacağını bilerek merakla bekliyorum.Keşke benim kızım olsaydın.Ne güzel işler yapardık senle

  3. nalana çok teşekkür ederim.bu iltifatları duymak beni çok onurlandırdı.bazen kendimi çöp kutularına bakarken yakalıyorum ne yapabilirim bunlardan diye :))Allah sonumuzu hayır etsin.

  4. Puf1 tam da kızlarımın odası için düşündüğüm şeydi.Nasıl yapabileceğimi bilememiştim bir türlü.Çok sevindim,kesinlikle yapacağım.Çok teşekkür ediyorum size.