Çarşamba, Mayıs 24, 2017
Tarihe anı

Tarihe anı

30
hoppp nereye hemşerim??
hoppp nereye hemşerim??

Daha evvel bir arkadaşımız benzer bir çalışmanın linkini vermişti. Gamy’nin yarışması için bir şeyler yapmaya çalışırken fimolar mahvoldu. :( Ancak mahvolan fimoları bir araya toplayıp kızımın elinin izini elde etmek suretiyle tarihe bir çentik atmış oldum. ( haa o fimolarla kolye ucu, bilezik filan da yapardım yapmasına ya, ustalara bırakayım o işleri dedim :) elin izini aldıktan sonra adet olduğu üzere çalışmayı 130 dercede 25 dakika pişirdim. Daha sonra ise, birşeyler hoşuma gitmemiş olacakki, yerde bulduğum bir pastel parçası ile boyadım. İsmini “yassak hemşerim!” diye söylemek te mümkün tabii.

30 YORUMLAR

 1. afferin sana… ne kolyesi, en güzelini düşünmüşsün:)harika bir çalışma olmuş. kıskandım valla:)ıssırırım ben o parmakları!uyuyang, çok geçmiş olsun.

 2. Geçmiş olsun, uyuyang.Saatoniki’cim bu ne tesadüf ben de kızımın yaşgününde kalıcı bir hediye olsun diye benzer bir çalışma yaptım. paylaşırız yakında. Fimo değil.ayrıca kitaplığın önüne çok şirin olmuş , ellerine sağlık. Tombik elleri de öp bizim için.

 3. yau tombik diil :) fimoya el izi almak baya zormuş. elinin izini alıcam diye bastıra bastıra acıttık elini de :( tabi sanırım biraz fazla bastırınca tombik çıkmış hanfendinin eli :) siz hangi malzemeden yaptınız? gerçi bakarım siteye :))pamucuk : e renkli ya işte, siyah-beyaz :)

 4. Bence de değerlendirme açısından iyi fikir,boyama tarzınızda çok hoş olmuş .Bende kızımın el izini çamura almıştım, birara göndereceğim.Hoş bir anı oluyor :)

 5. ben de istiyorum ben de bunlar nispet yapıyor uyuyang…biz de oğlanlarımıza almayız hıh!!!!!işte bizi böyle kaynana yapacaklar =)s12ciim…bu çalışmanı yarışmaya bekliyorum.nasılsa olduğu gibi. Çünkü bir çalışma ve teknik yaratmışsın.bunu belirtmek gerek.bence yer alması gereken bir çalışma.hikayesini de eklemelisin.fimodan kalıp almaya ben gelmeden sen geldin..seni asistanım olarak ilan edeceğim…

  sevgiler

 6. Valla s12 cim rengindeki tonlamalar çok güzel hele el süper görünüyor sen demesen fimo olduğunu anlamam.Bence de yarışmaya göndermelisin.Ben çok beğendim ve de tuttuuum…

 7. Aaa çok şirin :) Ne anneler var ya valla helal :) E anne hadi senin zamanında fimo yoktu. -Aslında benim zamanım oluyor ya neyse- Çamur da mı yoktu? 23 yaş el izimi alsam olur mu?Elmocum tebrik ediyorum bu güzel fikir dolayısıyla.Birde demişsin ya malzeme olarak ne kullanabilirim diye kil :) Kırtasiyelerde satıyorlar beyaz killer var. Hatta küçük hanımın elini önce boyayıp -sulu boya vb- öyle de bastırtabilirsin kilin üzerine…

 8. Bu başlığın altından 12 nin çıkacağını hiç beklemiyordum ama hayret o çıktı.Çok düşünceli bir çalışma olmuş 12cim.

  bastıra bastıra acıttık elini de

  Burada benim de içim acıdı. Fimo sert bir malzeme çünkü, elinin izini almak için sıkı bir baskı uygulamışsınızdır bıdışa.Fraisein bahsettiği kil benim minyatürlerin kilinden ve çok çabuk şekil alıyor. Onunla da ayağının kalıbını alırsın artık.

 9. aslında bir el ve bir ayak yanyana olucaktı ama el olayında baarınca vazgeçmek zorunda kaldımdı..iyiki de vazgeçmişim zira fraisenin dediği malzemeden kullanmak daha iyi olacak..onu da pişircezmi fimo gibi peki? sayın sesiber, sayın fraise hı?

 10. :)) yine kavramlar karışmış… cık cık cıkkk … saygı ifadeleri kullanmak ayrı birşeyyy , kültürlü olmak ayrı birşey … ilahii :))

 11. beni alın, bir üniversitenin kütüphanesine kapatın..eşşek sudan gelene kadar okutun..ordan alın döve döve kavramları öğretin.. dr. bruer’i diriltin, freud gibi öğrencisi yapın beni..ordan çocukluğuma inin, bir güzel psikanalizim yapılsın ve nevrozun, ego ile libido arasındaki çatışmalardan doğduğunu anlamam sağlansına daha da akıllanmassam 48 saat rober hatemo izlettirip m. topaloğlu dinletin..hala iflah olmamışsam fezaya fırlatın olsun bitsin.

 12. böyle sinirli, heyecanlı, telaşlı yöneticilik olur mu yahu :)))

  Böyle elinde sözlük arkandan her kelimeyi düzelten üye oluyo ya. neden olmasın canım:):)

 13. herkes biliyor arkadaşlar merak etmeyin…neyin ne anlama geldiğini, nasıl yazıldığını…burası rahat ve samimi bir ortam… kendimizi kasmaya gerek yok….:)arada işte; bazı egolarını tatmin etmeye çalışan arkadaşlarımız da çıkmıyor değil…:)onlara da sonsuz saygılaaaaaaaaaar:)

 14. gunesedogru diyor ki;hangı konuda ?

  sevgili arkadaşım;herşeyi biliyorsunuz siz… bunu da anladığınızdan eminim:)kasmayın kendinizi:) rahat olun…inanın ben de sizin kadar eğleniyorum:))