16 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  yaparsın sen arkadaşım neler yapıyorsun bu kurtulurmu elinden:)arkadaşım bunu yaparken 11 yaşındaki oğluda yardım etti hem.çocuk işi yani:)))

 2. Avatar photo

  bunun kasnağı hazırmı ,birde ne tür ip kullanmış ve tutkalı neyse bu işin ayrıntılarını benim için öğrenebilirsen çok sevinirim:)

 3. Avatar photo

  kasnağını marangoza yaptırdı istediği ölçüleri vererek.ipi tam hatırlamıyorum ama önemli olan tutkalıymış simli özel bir tutkal demişti.ama öğrenirim yarın.cevabını veririm inşallah.

 4. Avatar photo

  yani dolunay ne marifetli arkadaşların var:)benim bi arkadaşımda yapıyo renkli ip ve sim kullanıyo ilk grdügümde hayret ettim bayada iyi bi fiyata satıyo sade ve çok güzel

 5. Avatar photo

  Teşekkürler arkadaşlar Dolunay82 ve İncili Kız…..Çok zarifmiş gerçekten….Hiç görmemiştim….Yazını da çok beğendim İncili Kız…..Ellerine sağlık. Anlatımın da çok başarılı…..

 6. Avatar photo

  mavisofra teşekkür ederim.benim arkadaşım kendine yaptı.satmıyor şimdilik:)).incili kız seninkide çok güzel olmuş.aynı teknikle mi yapılıyor.yani tutkalla?.ufudik rica ederim.beğenmene sevindim.paylaşmak için buradayız dimi:)

 7. Avatar photo

  şimdi sordum.80-80 kare örtü,30-30 küçük kareler,60-60 fiskos örtüsü ve 570-70 dikdörtgen konsol önü olarak yapılmış.tabi ölçüler isteğe göre yapılabilir.tutkalı ve ipi adapazarı işi için diye hobi malzemesi satan yerden almış.ipi gümüş,altın ve bakır rengi var tutkalı ise simli.başka sorunuz varsa cevap verebilirim.yanlışım olursa incili kız düzeltirsiniz dimi.nede olsa daha tecrübelisiniz.

 8. Avatar photo

  bu işin adı adapazarı işimi,dur bakayım burada bulursam malzemeleri hemen yapmak istiyorum,yapmaya başlarsam çok başınızı ağrıtırım hem senin hemde incili kızın:))))

 9. Avatar photo

  estağfirullah başağrıısı ne demek .yardımcı olabilirsem ne mutlu bana.evt adapazarı işi deniyormuş.nettede yazınca çıkıyor bu iş.

Bir yanıt yazın

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...