Cumartesi, Ekim 22, 2016
Tuz seramiğinden heykelciklerim

Tuz seramiğinden heykelciklerim

22

Tuz seramiğinden heykelciklerimle merhaba Minik heykelciklerim ve ben hoşgeldik :)

Bu heykelcikleri tuz seramiğinden yaptım..Görmek ister misiniz? Bu sizlere ilk merhabam,ilk sunumum.. Bu arada tuz seramiği tarifini çoğunuz biliyor olmalısınız. 1 ölçü tuz 2 ölçü un 1 ölçü su Buraya nasıl resim eklenir bilemiyorum. Umarım başarabilirim.

Bu heykelcikleri tuz seramiğinden yaptım..Görmek ister misiniz? Bu sizlere ilk merhabam,ilk sunumum.. Bu arada tuz seramiği tarifini çoğunuz biliyor olmalısınız. 1 ölçü tuz 2 ölçü un 1 ölçü su Buraya nasıl resim eklenir bilemiyorum. Umarım başarabilirim.

22 YORUMLAR

 1. Çok güzel çalışmalarınız. Devamını dilerim.Link vermek için yazınızda ilgili bir sözcüğü tarayıp yukarıdaki “link” butonuna basın. Açılan yere vermek istediğiniz linki (adresinizi) yazın, tamam’a tıklayın. Kolay gelsin. Benim de çalışmalarım var kendi çapımda. Sizinki kadar güzel olmasalar da….Bakmak isterseniz sevinirim

 2. Bu arada evet ,Figen Abla ve Methods hoşgeldiniz. :))) Gerçi ben de yazan olarak yeniyim ama 3 yıldır siteyi izliyordum.

 3. Küçükken çok yapardık ama bir türlü tutturamazdık ölçüyü, çatlardı heykelciklerimiz. sizinkiler çok güzel olmuş ama fotoğrafların büyük hallerini de koyarsanız tadından yenmez olur :)

 4. sağolun varolun.henüz çok acemiyim.bir bilseniz sizlere neler göstereceğim daha sonraları.bir de resimleri doğru dürüst ekleyebilsem :))))

 5. Hoş geldiniz.Hani şu yüzüklerin efendisindeki karekterleri çağırıştırdı bana.Hareketleri çok hoşuma gitti.Ellerinize sağlık.Bu tarifi de unutmuştum,iyi oldu, tesekkurler.

 6. Formlar, malzemenin kullanılışı çok başarılı. Tekrar tekrar kutluyorum sizi. Gerçekten çok etkileyici olmuş. Devamını sabırsızlıkla bekliyorum. Lütfen resim eklemeyi deneyin ve öğrenin. Böyle güzel şeylerden mahrum bırakmayın bizi. Dönüp dönüp bakıyorum. Fotoğraflarınıza.Ellerinize sağlık.

 7. Hoşgeldiniz aramıza.Keşke biraz daha büyük olsaydı fotoğraflar.Benimde heykel denemelerim var bu hamuru kullanabilirim.Peki çatlama olmuyormu? Ve kuruması ne kadar sürüyor?

 8. sevgili nazesen bakınız önce tel iskeletin üzerine bez filan sarılıyor ya,hamur onun üzerine kaplanıyor.ölçüye tam uyulduğunda ve kaplanan hamur çok çok kalın tutulmadığı zaman hiç çatlamıyor.bu tamamen el pratiğiyle gelişiyor.ilk çalışmalarım çok çatlardı ama şimdilerde hiç çatlamıyor ve kaymak gibi oluyor yüzey.balkonda evire çevire 2-3 günde kuruyor.resim eklemeyi öğrendim galiba..daha net resimler ekleyeceğim.çok çok teşekkürler.

 9. fıgen abla hosgeldın ,guzel ışlerıne devamını beklıyenlerdenım.Cok uzun yıllar once ogrendıgım tuz seramıgını sonra beyz tutkal seramıgı ıle kuma ettım ama ogrencilerimle zaman zaman kullanmaya devam ettım.hatta bazen ikisini bir arada kullandım yani tuz+tutkal+un hamuru yaptım.Bu arada laptoptan desktopa döndugum bu gün el alışkanlığı ıle yaptıgım imla hataları affedilsın dıyor ve döndüğümü de bildiriyorum.

 10. merhaba figen abla bende ilk defa duyuyorum. ögrenmiş oldum bak şimdi bende merak ettim bende denemek istiyorum. kuruduktan sonra kıtılmıyor mu bunlar taş gibi sertleşiyor mu? neyse blog adresini de verde orayada bakarım.

 11. eee sizinkilerde harikaymış,daha önce de görmüştüm çok sevinmiştim on marifete heykel yapan biri geldi die,üye diildim o zaman kim yapmış die dikkat etmemiştim resimlerinizi de çok beğenmiştim,bende resim yapıyorum ancak,, siz usta ben çırak olabilirim zannedersem

 12. öyle demeyin sevgili aytacrafts :)emek verilen her çalışma güzeldir…ben eminim sizin çalışmalarınızın da muhteşem olduğundan..teşekkürler :)