Tuz seramiğinden heykelciklerim

-

Tuz seramiğinden heykelciklerimle merhaba Minik heykelciklerim ve ben hoşgeldik :)

Bu heykelcikleri tuz seramiğinden yaptım..Görmek ister misiniz? Bu sizlere ilk merhabam,ilk sunumum.. Bu arada tuz seramiği tarifini çoğunuz biliyor olmalısınız. 1 ölçü tuz 2 ölçü un 1 ölçü su Buraya nasıl resim eklenir bilemiyorum. Umarım başarabilirim.

Bu heykelcikleri tuz seramiğinden yaptım..Görmek ister misiniz? Bu sizlere ilk merhabam,ilk sunumum.. Bu arada tuz seramiği tarifini çoğunuz biliyor olmalısınız. 1 ölçü tuz 2 ölçü un 1 ölçü su Buraya nasıl resim eklenir bilemiyorum. Umarım başarabilirim.

22 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  Çok güzel çalışmalarınız. Devamını dilerim.Link vermek için yazınızda ilgili bir sözcüğü tarayıp yukarıdaki “link” butonuna basın. Açılan yere vermek istediğiniz linki (adresinizi) yazın, tamam’a tıklayın. Kolay gelsin. Benim de çalışmalarım var kendi çapımda. Sizinki kadar güzel olmasalar da….Bakmak isterseniz sevinirim

 2. Avatar photo

  Hoşgeldiniz. İlk defa duydum tuz seramiğini. Resimler küçük geldiği için net göremedim. Elinize sağlık diyorum

 3. Avatar photo

  bende ilk defa duydum..ve evet resimler küçük olduğu için pek anlaşılmıyor.sağolun paylaşım için,hoşgeldiniz :)

 4. Avatar photo

  Bu arada evet ,Figen Abla ve Methods hoşgeldiniz. :))) Gerçi ben de yazan olarak yeniyim ama 3 yıldır siteyi izliyordum.

 5. Avatar photo

  Küçükken çok yapardık ama bir türlü tutturamazdık ölçüyü, çatlardı heykelciklerimiz. sizinkiler çok güzel olmuş ama fotoğrafların büyük hallerini de koyarsanız tadından yenmez olur :)

 6. Avatar photo

  sağolun varolun.henüz çok acemiyim.bir bilseniz sizlere neler göstereceğim daha sonraları.bir de resimleri doğru dürüst ekleyebilsem :))))

 7. Avatar photo

  Hoş geldiniz.Hani şu yüzüklerin efendisindeki karekterleri çağırıştırdı bana.Hareketleri çok hoşuma gitti.Ellerinize sağlık.Bu tarifi de unutmuştum,iyi oldu, tesekkurler.

 8. Avatar photo

  Formlar, malzemenin kullanılışı çok başarılı. Tekrar tekrar kutluyorum sizi. Gerçekten çok etkileyici olmuş. Devamını sabırsızlıkla bekliyorum. Lütfen resim eklemeyi deneyin ve öğrenin. Böyle güzel şeylerden mahrum bırakmayın bizi. Dönüp dönüp bakıyorum. Fotoğraflarınıza.Ellerinize sağlık.

 9. Avatar photo

  Hoşgeldiniz aramıza.Keşke biraz daha büyük olsaydı fotoğraflar.Benimde heykel denemelerim var bu hamuru kullanabilirim.Peki çatlama olmuyormu? Ve kuruması ne kadar sürüyor?

 10. Avatar photo

  sevgili nazesen bakınız önce tel iskeletin üzerine bez filan sarılıyor ya,hamur onun üzerine kaplanıyor.ölçüye tam uyulduğunda ve kaplanan hamur çok çok kalın tutulmadığı zaman hiç çatlamıyor.bu tamamen el pratiğiyle gelişiyor.ilk çalışmalarım çok çatlardı ama şimdilerde hiç çatlamıyor ve kaymak gibi oluyor yüzey.balkonda evire çevire 2-3 günde kuruyor.resim eklemeyi öğrendim galiba..daha net resimler ekleyeceğim.çok çok teşekkürler.

 11. Avatar photo

  fıgen abla hosgeldın ,guzel ışlerıne devamını beklıyenlerdenım.Cok uzun yıllar once ogrendıgım tuz seramıgını sonra beyz tutkal seramıgı ıle kuma ettım ama ogrencilerimle zaman zaman kullanmaya devam ettım.hatta bazen ikisini bir arada kullandım yani tuz+tutkal+un hamuru yaptım.Bu arada laptoptan desktopa döndugum bu gün el alışkanlığı ıle yaptıgım imla hataları affedilsın dıyor ve döndüğümü de bildiriyorum.

 12. Avatar photo

  merhaba figen abla bende ilk defa duyuyorum. ögrenmiş oldum bak şimdi bende merak ettim bende denemek istiyorum. kuruduktan sonra kıtılmıyor mu bunlar taş gibi sertleşiyor mu? neyse blog adresini de verde orayada bakarım.

 13. Avatar photo

  eee sizinkilerde harikaymış,daha önce de görmüştüm çok sevinmiştim on marifete heykel yapan biri geldi die,üye diildim o zaman kim yapmış die dikkat etmemiştim resimlerinizi de çok beğenmiştim,bende resim yapıyorum ancak,, siz usta ben çırak olabilirim zannedersem

 14. Avatar photo

  öyle demeyin sevgili aytacrafts :)emek verilen her çalışma güzeldir…ben eminim sizin çalışmalarınızın da muhteşem olduğundan..teşekkürler :)

Bir yanıt yazın

Avatar photo

iki çocuk ve bir köpek annesi.. tiyatro eğitmeni.. yaşlı..çok yaşlı....

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...