Salı, Ekim 25, 2016
Yazma oyası, çember oyası, tülbent oyası, iğne oyası… Siz ne dersiniz?

Yazma oyası, çember oyası, tülbent oyası, iğne oyası… Siz ne dersiniz?

34

iğne oyası örnekleri

Geçen gün sandığımı bir havalandırayım diyerek kapağını açtım ve bunlar dağ gibi üzerime yıkıldı. O kadar çoklar ki… Çok fazla kullanamıyorum bile. İçlerinde iğne oyası, tığ oyası, boncuk oyası, neler neler var… say say duramam :) Daha namaz örtülerimi de eklesem 100’ü geçer sayıları. Ne olacaklar bilmem. Dolap bekçileri :) Oyaları yakından incelemek isterseniz, rengini, az çok modelini belirtin yakın fotoğrafını çekerim sizin için. İçlerinde çok harika modeller var. Sanat eseri gibi, rengarenk.

iğne oyası örnekleri

iğne oyası örnekleri

iğne oyası örnekleri

iğne oyası örnekleri

iğne oyası örnekleri

iğne oyası örnekleri

iğne oyası örnekleri

iğne oyası örnekleri

34 YORUMLAR

 1. aymeciğim, iyi ki yazını ortaya çıkartmışsın, nasıl gözümüzden kaçmış anlamadımki.Senin evde bir hazine varmış, iyi ki bunların kıymetini biliyorsun, nasıl bir göz nuru ne müthiş bir emek.İğne oyası öğreneyim diye geçenlerde bir kitap aldım, eciş bücüş bi şey oldu yaptığım.,İyi günlerde kullan.

 2. inanmıyorum ya bütün bunlar seninmi? senmi yaptın? o sırada iyimiydin? :)) şaka bir yana hepsi cok güzeller ellerine saglık aymem.

 3. evet benim hepiciii benim..annem , komşuları, akrabalar toplanıp çeyiz olsun diye bana bunları yapmışlar.. hazine gibi gerçekten:)) yakın çekim isterseniz renk söyleyin. sandıkta zavallıcıklar.. meşhur olsunlar bari.. teşekkür ederim beğenmenize çok sevindim…

 4. aymecim ne çeyiz dökmüşler sana be mşlhhhh hepside birbirinden güzel ben hepsini dagıttım ya sen de ne çok varmış hayrına birazını kermese filan ver yada sat kız

 5. ben de şaş-tım yazın nasıl kayboldu ben arkadaşlarıma haksızlık olmasın gözümden kaçan var mı diye ilk sayfaları gezerim ama bazen gez gez bitmiyo:)))))))))))))))))

 6. :))canlarım benim..mavişim. daha bunlar sadece yazmalar.. daha namaz örtüleri,seccadeler,hatta bir sürü yorgan:) hele bir yatak örtüm var kii.. annem malezya dan yaptırdı:) sırf pul boncuk işli.. 15 kilo:) katladım koydum.. bazanın altında. üşenmezsem çıkarıp fotoğrafını çekicem ama. çok ağır..yani çeyizim deve yüküydü:))sibel ablacım. yakın çekimlerini bloğuma koyucam. renkleri öğreniim de hepsini aynı ayna yayınlarım:))

 7. sibel abla seneye rengin ne olucakk:)))))))))))))))aymecim ben o boncuk örtülere hastayım koyda görelim şu gümüş rengi olanlardan dimi agır diyince onlar geldi aklıma ben dikilide bi köyde görmüş bayılmıştım gelinin çeyizine

 8. oy oy oyyyy çemberlere baakkk kız ben kapalıyım bunları günlük hayatta kullanmama rağmen bu kadar yok valla bi sürü belişimin dediği gibi kullanmadıklarına talibiz:))

 9. bak sen şu cadıya hazinesini sandığında saklıyormuş meğer,ne güzelmiş bunlar ben takmam ama bakmasını çook severim yakından göstersene şunları bizee aymem yaa:))

 10. :)) evt farfincim.. hazinemde daha çok şeyler var:))çoğunu meraktan kullandım.. ama hemen yıkayıp ütüleyip yerine koydum.. kıyamadım.. veriim canlarım size..mavişim.. anlatıcam..:))) hele bi geeeeeeeelll ..

 11. Aymecim zaten hiç uyuyamadım uyuduğum anlarda da yine seni gördüm Ne anlatacaksan anlatta sabah erkenden kalktım pc yi açtım cvp yazdın mı diye yazmamışsın yaz da çatlatma artık

 12. al al canım benim:)) istersen ayrıntılı resim ayarlarım burdan..ben de dolu. havlu kenarı ,tepsi örtüsü vs iğne oyası çok var

 13. vaktim olsa yaparım ama hiç vaktim olmyor. belki 3 senedir yapamıyorum. ama gerçekten de oyalar içinde en çok emek isteyeni ilmik ilmik dedikleri işte

 14. kesnlikle.. tam anlamıyla el emeği göz nuru dedikleri çalışma..ben çok severim yapmasını fakat çok zaman gerekiyor gerçekten..

 15. adana tarfında bu tülbentleri dörde katladıktan son bir katlayıp üçgen gibi yapıyor ve diikiyorlar. bir tarafı cam bir dolap yada sanduk adını bilemiyecem içine dolduruyorlar ve sanduk evde görünecek bir yerde salonda mesela duruyor. minik büfe gibi. bende adanalı birinden onu isteyeceğim ama sitelerde bulamadım bulursan sen al ve kolleksiyon olarak sergile.