Kış masalı – keçeden çerçeve süsleme

-

kece-suslemeli-cerceve-yapimi
Kış deyince hemen hepimizin aklına kar ve kardan adam gelir. Benim aklıma elimize poşet alıp karda kaymak için yer arayışlarım, çam ağaçlarını sallayarak üzerime kar yağdırmalarım da geliyor. Bu yüzden kendi kış masalımı yapmak istedim. İşe doğal rafya ve kürdandan bir süpürge yaparak başladım.

kece-suslemeli-cerceve-yapimi-1
Kardan adamımı gelişi güzel çizdim. Boyunu yanına yapacağım kıza göre ayarladım. Kızdan küçük olsun istedim çünkü boyumdan büyük kardan adam yapacak kadar hiç sabırlı olamadım ;)

kece-suslemeli-cerceve-yapimi-2
Kızın vücudunu giyeceği kıyafetin rengine göre kestim ve diktim.

kece-suslemeli-cerceve-yapimi-3
Ahşap tabloma çam ağacını sıcak silikonla yapıştırdım.

kece-suslemeli-cerceve-yapimi-4
Sonra kardan adamımı ve kızı yapıştırdım. Kar spreyiyle karı ekledim ve tablom bitti. Ufak ayrıntılar yapmaya çalıştım. Kızın yanakları biraz üşümüş, eldivenler de kardan adamda ;)

kece-suslemeli-cerceve-yapimi-5

kece-suslemeli-cerceve-yapimi-6

kece-suslemeli-cerceve-yapimi-7

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
tugbacanyurt

öğrenmeye ve eğlenmeye meraklı:)

18 yorum gelmiş

  1. elifly

    çok beğendim, bayıldım ellerinize sağlık :) teması kış ancak sıcacık bir tablo. yarışmada bol şanslar :)

  2. Dorlion

    Beni çocukluğuma götürdünüz.Biz de damlardan sarkan buzları koparıp yalardık o kış kıyamette.Tadı hala damağımda:) Ellerinize sağlık.

  3. tugbacanyurt

    Dorlion cocuklugunuza dönmenize sevindim çünkü yazıyı yazarken benim anılarımda gözümün önünden gecti okul bahçesinde biriken karların üzerine yatmak, karda top oynamak, tabi vazgeçilmez kartopu savaşları ve ensevdigim poşetle kaymak(hala poşetle kayıyorum;)çam agaclarını sallamak..kar yerdim ama buzların tadına bakmadım sanırım kar yagınca buz sarkıtı arayacağım

  4. mrb bişey sormak istiyorum siteye giriş yapamıyorum ve keçeye baslangıç setı almak ıstıyorum ama acılmıyor yardımcı olabılırmısın lutfen bu arada calısmanız harıka ellerınıze saglık

Bir Cevap Yazın