Neşeli evin bahçesi – keçe pano

-

kece-duvar-susu-yapimi
Merhaba :) Uzun zamandır keçe işlerle uğraşıyorum. Hem renkli hem de eğlenceli keçelerden 3 boyutlu bir tablo yapmaya çalıştım. Yapımı uzun sürdüğü için yapım aşamaları da bol fotoğraflı oldu. Öncelikle evimde bulunan boş bir çerçevinin ölçülerinde mukavva kestim. Sonra ona yapacağım şeylerin resmini belli belirsiz çizdim. Ev ve pencerelerinden başladım işe.

kece-duvar-susu-yapimi-1
Daha sonra balkonu yaptım.

kece-duvar-susu-yapimi-3

kece-duvar-susu-yapimi-4
Balkon parmaklıklarının arkasına tek tek karton kesip yapıştırdım ki balkon sağlam olsun.
Daha sonra bu balkonlu bahçeli renkli bir ev olacağı için minyatür saksılar çiçekler yaptım…

kece-duvar-susu-yapimi-5
Ve tabii ki bir ağaç ve evin çatısı :)

kece-duvar-susu-yapimi-6
Artık resmen şekillenmeye başladı bahçeli evim :) Daha sonra da ağacın arkasında uygun renklerde bir fon ve bahçe olacak kısıma da yeşil çim andıran keçe uyguladım.

kece-duvar-susu-yapimi-7
Sonrası da bol bol çiçeklerle dolsun dedim, balkona da bahçeye de çiçeklerimi yerleştirdim.

kece-duvar-susu-yapimi-8

kece-duvar-susu-yapimi-9
Ve sonra bir tel yardımıyla çamaşırlık yapmak istedim. Bahçeli bir evimiz olsa bile çamaşırlar balkona asılır hep :) Öyle reklamlardaki gibi uçuş uçuş bahçelere çamaşır asmaya üşeniriz itiraf edelim. Ve ne tuhaftır ki artık nasıl bir çiçek sevgisi ise bahçe dolusu çiçeğimiz, otlarımız, toprağımız olsa da illa balkon kenarlarına da saksılar yerleştiren neşeli bir toplumuz biz :)
Bu arada bahçemizde salıncak da var. Sağlamdır, yani istediğiniz kadar sallanabilirsiniz :)

kece-duvar-susu-yapimi-10
İşte çamaşır ipinin yapımı da şu şekilde oldu. Bitiyor az kaldı fotoğraftan başınız döndü farkındayım :/

kece-duvar-susu-yapimi-12

kece-duvar-susu-yapimi-11
Ve çamaşırlarımız :)

kece-duvar-susu-yapimi-13
Çerçevenin içine yerleştirmekle son buluyor çalışmam. Dahası duvara asmak, karşısında bir fincan kahve içmek, hayallere dalmak, bahçeli ev hayallerinden birden sizzix’i düşünmek, onunla ilgili türlü hayaller kurmak, sonra keçeleri düşünmek ve keçileri kaçırmakla devam ediyor bu çalışma aslında :)

kece-duvar-susu-yapimi-15

kece-duvar-susu-yapimi-14
Sabrınızdan dolayı teşekkür eder, herkese başarılar diler ve saygılarımı sunarım. Öpücükler mutluluklar kocaman kocaman olsun hayatınızda, hoşçakalın :)

2 yorum gelmiş

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Palmiye ve mısır kabuğundan duvar süsü

| | 8 Yorum

Merhaba. Yolda palmiye ağacının kabuğunu görünce bununla diğer doğal malzemelerimle ve de özellikle mısır kabuğuyla ne güzel çalışmalar yapılır diye düşündüm ve hemen aldım. Hazır yarışma da varken proje hazırlayıp paylaşmak istedim. Ana...

Kış temalı duvar süsü yapımı (keçe)

| | 4 Yorum

Kış temalı yarışmayı okuyunca çok sevindim. Kış benim en sevdiğim mevsimdir ama ne yapmam gerektiğini bulamadım özellikle birbirinden harika katılımları görünce nerdeyse vazgeçecektim ki yeni aldığım penguenli pijamam beynimde fırtınalar yarattı. Ben de hem kutuplardaki...

Mısır kabuğundan kış temalı duvar süsü

| | 32 Yorum

Merhaba. İkinci çalışmamla tekrar karşınızdayım. Kar, kardan adam, çam ağacı, portakal. Kış deyince aklıma ilk gelenler. İkinci çalışmamda da bu kavramları farklı bir kompozisyonla yansıtmaya çalıştım. Ana malzemem mısır kabuğu....