Cuma, Ekim 28, 2016
Üşüyen kız aplikeli jile dikişi

Üşüyen kız aplikeli jile dikişi

30

aplikeli jile dikişi
Kış denilince benim aklıma üşümek gelir, üzgünüm ama karın yağışı hiçbir zaman benim için romantik olmadı. O yüzden 2014 yılbaşı yarışmasının haberini okur okumaz zihnimde üşüyen bir kız deseni belirdi. İşe ilk olarak bu deseni kağıda aktararak başladım kalan kısım ise spontane bir şekilde gelişti.
Çizdim, kestim, biçtim.
Mulaj kağıdına aktardığım deseni kumaşa aktardım.
Deseni hayata geçirirken farklı teknikler kullanmak istedim. Saçları, yüzü ve bacaklarını kumaş boyası kullanarak boyadım.
Botları için deri aplike hazırladım. Eteğini vazgeçilmezim alameti farikam pazenden yaptım. Kazağı için eski bir hırkamı biçtim. Beresi ve eldivenleri için keçe kullandım.
Dikiş kalemi için çizdiğim kar tanelerinin bazılarını makinede düz dikiş seçeneği ile bazılarını elde zincir iğnesi tekniği ile işledim.
En son desenle işim bittikten sonra jilenin tüm parçalarını birleştirdim.
Sizin için Kaş sokaklarında yaptığım küçük çekimden kareler. Jilenin üst ve alt parçasının kalçada birleştiği dikişte gizlenmiş cep detayına dikkat.

aplikeli jile dikişi

aplikeli jile dikişi

aplikeli jile dikişi

aplikeli jile dikişi

aplikeli jile dikişi

aplikeli jile dikişi

aplikeli jile dikişi

aplikeli jile dikişi

 

dikis-aplikeli-kislik-elbise-modelleri-3

dikis-aplikeli-kislik-elbise-modelleri

dikis-aplikeli-kislik-elbise-modelleri-1

dikis-aplikeli-kislik-elbise-modelleri-2
Yarışma duyurusu için blogumda yayınladığım yazı ise burada.

30 YORUMLAR

 1. muhteşem olmuş !!! fotoğraflara vuruldum yalnız , moda dergilerine yakışır pozlar yahuuu !!!
  pano yapıyorsun sanmıştım, meğerse elbise içinmiş o üşüyen kız.
  Ellerine sağlık başarılar :)
  Ben de buz tutam kız yapacaktım ,kendimi bir gece dışarda bırakıp donduktan sonra ,anneme fotoğrafımı çektirecektim ama izmir’de henüz don olayı yok :) bu projem çok iyiydi oysaki :D ben başka bir fikir bulayım bari :)

 2. leziz bir yazı, harika bir çalışma olmuş… fotoğraflardaki fon da insanı kıskandırıyor vallahi. ne kadar güzel bir atmosfer…

 3. @zulaltan teşekkür ederim, hehehe çekim işini biraz abarttık 70 kare fotoğraf çekmişiz. e hadi bekliyorum senin işini sabırsızlıkla hayal kırıklığına uğratmayacaksın beni biliyorum yaratıcılık konusunda

 4. @zulaltan teşekkür ederim, hehehe çekim işini biraz abarttık 70 kare fotoğraf çekmişiz. e hadi bekliyorum senin işini sabırsızlıkla hayal kırıklığına uğratmayacaksın beni biliyorum yaratıcılık konusunda

 5. @shane :) teşekkür ederim çok özendim ama yarışmaya yazı hazırlamak farklı oluyormuş elbiseyi yaparken değil ama baya zorlandım yazı yazma kısmında. Kaş bu vakitlerde çok güzel oluyor tüm sokaklar bizim, hiç kimse yok tüm kapılar kapalı :)

 6. Bence üşüyen kız da, yazısı da, fotolar da harika, ama tabi yetenekli ellerden çıktığı her halinden belli oluyor, o minik ceplere üşüyen kız için nane şekeri koyabilrsin, ne de olsa üşüyünce burnu donacak ve yavaş yavaş akmaya başlamadan nane şekeriyle canlanabilir ;) emeklerine sağlık, bol şanslar :D
  @zulaltan yorumlarına öldüm yine gülmekten :D :D

 7. @ayamaya çok teşekkürler güzel sözlerin için, naneli şeker iyi fikir :)
  filizin yorumu beni de çok güldürdü ama fenerli olsam da yükselenim çarşı ve son zamanlarda bence herkesin yükseleni çarşı

 8. fororaflarınız ve giyim tarzınız beni büyüledi resmen size inanılmaz gıpta ediyorum yada dürüst olmak gerekirse çooooookkkk kıskandım marifetlerinizi şaka bir yana tebrik ederim gerçekten müthişsiniz

 9. Ellerine sağlık ne kadar güzel olmuş.Yapılan iş de,fotoğraflar da çok güzel.Son resimdeki eldivenle üşüyen kızın uyumuna bayıldım.

 10. ne kadar güzel, tatlı, yaratıcı olmuş.. çok yakışmış, konsepte cuk oturmuş.. ben daha ne yapacağıma bile karar verememişken, sen çoktan yapmışsın.. ellerine fikrine sağlık.. böyle bir çalışmayı geçmek gerçekten çok zor.. olsun sen kazan yeter;)

 11. @yasea canım arkadaşım senin yüreğinin güzelliğinden bu güzel sözler yoksa ben biliyorum senin ne harikalar yaratabileceğini, biliyorum çok güzel işler çıkacak ve çok çekişmeli bir yarışma olacak ama bu güzel yorumlara değdi ;)

 12. Ne kadar büyük bir zevkle baktım fotolarınıza :) harikasınız…tüm yorumların hepsine %100 katılıyorum. Ayrıca aynı anda bu kadar çok fotoyu nasıl koyabildiniz?