40 Yıllık el işlemesi örtüler

-

Kayınvalidemin sandığından çıkan bir kaç antika parçayı sizlerle paylaşmak istedim. Hepsi de el işlemesi ve çok zarifler, şu anda da bendeler :))

detay
detay
Bu daha da eski eşimin anneannesinin altın tellerle işlediği örtü
Bu daha da eski eşimin anneannesinin altın tellerle işlediği örtü
detay
detay
detay
detay
detay
detay

3 yorum gelmiş

 1. kondor

  bu en alttaki işlemeden ismini bilemedim anneminde var demek ki o zamanında modası bunlarmış. Ben onu çerçevelettim üstünde japon evlerinden desenler var.Daha çok eskimesine gönlüm razı olmadı. Ama yalnız kayınvalidene saygı ve sevgilerimi ilet. En güzelinden geçmişini, gelecek olsun diye sana vermiş.Benim de kayınvalidem var ama ..neyse ya ayıp olmasın dökmeyeyim şimdi eteğimdeki taşları.

 2. embir

  Evet evet benim anneminde ceyiz sandığında benzer çalışmalar vardı. Tek tek ipleri çekip (her ipi sayarak tabi muntazam olsun diye) sonra da işliyorlarmış. Eskiler daha sabırlıymış. Birde Sesiber var sabırlı olan :))

 3. sefa97

  Benim de kayınvalidem var ama ..neyse ya ayıp olmasın dökmeyeyim şimdi eteğimdeki taşları.

  benim kayınvalidem yok, taşlarda yok bayağı hafifim anlayacağın:)sibella;bu örtülerin yerini başka hiçbir şey tutmaz.eee benimde kızım yok.. umarım ilerde gelin hanım benim annemden bana kalan, benden mecburen geline kalacak el emeklerine gerekli özeni gösterir.. göstermezsede KENDİ BİLİİİİİİİİR… amaaaaaaaaaaaan dert değil..! nasılsa ben görmem, ne yaparsa yapsın:)

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

Kardan adamlı ahşap kapı gazeteliği

| | 3 Yorum

Kapı gazeteliği önce zımparalanıp astarlandı, kırmızı ve yeşile boyandı. Kıl testereyle kontrplaktan kardan adam kesilip dekupajı yapıldı ve ön kısmına yapıştırıldı. Ağaç ve karo stencil  yapıldı. Altına delikler açılıp kontrplaktan...