Kutu içeceklerin açma halkalarını kullanarak çok şık, çok değişik bir çanta yapmışlar. Çantayı yaparken 700’den fazla açma halkası kullanılmış. Fikir olarak çok yaratıcı.Burada
16 yorum gelmiş
Bir yanıt yazın
Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.
Patchwork çanta dikimi, yorganlama tekniği ve aplike yapımı
Patchwork çanta dikimi anlatacağım bugün sizlere. İlk çanta dikimim olduğu için teğeli bol oldu ama ben sonuçtan çok memnunum açıkcası. Beğendiğiniz bir çantadan kalıp çıkarıyorsunuz öncelikle. Kullanacağınız kumaş ve üzerine...
Çanta süsleme fikirleri ve fırfır yapımı
Çanta süsleme fikirleri mi arıyorsunuz? Ben bu fırfırlı süslemeye bayıldım. Çantanın rengi de çok güzelmiş, yıpranan yerleri gizlemek için böyle kumaş fırfır kullanmak çok güzel olur diye düşünüyorum. Yapan kişi...
Plaj çantası dikimi (anlatımlı)
Pul işlemeli açık renk plaj çantası. Her kadına lazım bir aksesuar, o yüzden yapım detaylarını da paylaşıyorum. Bu plaj çantası yapımı, genel olarak “kumaş çanta nasıl yapılır” sorusuna benim bir...
Nakışlı kumaş el çantası (clutch) yapımı
Merhaba, uzun zamandır paylaşım yapmıyordum. Şimdi yeni bir çalışmayla karşınızdayım. Bu aralar zevkle yaptığım bez çantalardan bahsetmek istiyorum. Hem hafif, hem yıkaması kolay hem de yaza çok uygun kumaş çantalar...
10marifetli Instagram konukları: mutlueller
10marifet’te uzun yıllardır peerfelix adıyla üyemiz olan, Instagram ve başka mecralarda da mutlueller adıyla takip ettiğimiz marifetli arkadaşımız, özellikle birbirinden güzel el yapımı kumaş çantalarıyla öne çıkar. Son derece zevkli kumaş seçimleri...
El yapımı harika kumaş çanta modelleri
El yapımı kumaş çantalarının şıklığına bayıldığımız marifetli arkadaşımız catzystaschen‘in çalışmalarını sayfalarımıza zevkle konuk ediyoruz. Zira hepsi de birbirinden şık ve güzel. Keyifli kumaş seçimleri, hoş tasarımları ve kaliteli dikişi ile epey güzel...
Eyfel Kulesi aplikeli keçe çanta yapımı
Merhabalar, bugünkü keçe çantamız Eyfel Kulesi temalı. Benim kullandığım malzemler; gri kalın keçe siyah ince keçe yarım inciler sıcak silikon tanancası, siyah fermuar siyah deri uzatmalı çanta sapı Gri kalın...
El boyaması ile bez çanta süsleme fikirleri
Çanta süsleme fikirleri arayanlar için faydalı olacağını umduğumu bir çalışmamı paylaşmak istiyorum. Bir süredir tasarladığım ve sağda solda bulduğum orjinal desenlere bez çantalara hayat veriyorum. Hem kumaş boyama hem de...
Kolay kumaş çanta dikimi
Merhaba herkese. Bugün sizlere çok kolay yapılabilecek çanta anlatacağım. İstediğimiz bir kumaşı hemen dikip çanta yapmak isterseniz bu yazım size göre. 2 farklı renkte kumaş ayarladım. Biri astar olacak diğeri...
Baykuş aplikeli kumaş çanta dikimi
Mini kızlarımıza bayramda bol bol şeker toplamaları ve depolamaları için mini bir çanta dikelim dedik. Epeyce fotoğraflamaya çalıştım çok uzun gelebilir ama başına oturunca yarım saatte dikebilirsiniz. Gerekli malzemeler 1-...
Suni deri ile kolay çanta dikimi
Merhabalar sevgili 10marifetliler. Bugün sizlerle suni deriden basit çanta dikimini paylaşacağım. Aslında normal kumaş ile dikimi oldukça kolay olan bu çantayı suni deri ile dikmeye kalktığımızda dikkat etmemiz gereken birkaç...
Puantiyeli kumaş çanta dikimi
Hazır piknik sezonu açılmışken kolayca dikebileceğiniz pratik bir beslenme çantasının yapımını paylaşayım. Bu beslenme çantası puantiyeli kumaşla çalışılmış dış kısım, astar görevini gören krem rengi kumaştan iç kısım, siyah kumaştan...
Güpürlü saten çanta dikimi
Hatıralarımı, eski fotoğraflarımı koyacak bir yer arıyorum. Fikir bulmaya çalıştıkça düşüncelerde farklılaşıyor. En sonunda buldum. Artık fotoğraflarımı saklayacak bir çantam var. İşte resimdeki gibi. Sevgimizi anımsatacak bir love yazısı. Kaybolmayacak...
Renkli kumaşlarla çanta dikimi
Seviyorum kumaşlarla uğraşıp bir şey elde etmeyi. Kuzenimin istemesiyle başladım bu çantaya. Yapımı hem kolay oldu,o kul çantası olarak bile kullanabilir. Öndeki kumaşlar çantaya farklılık kattı. İşte aşamaları; Kumaşlarımı çift...
Kumaş kalemlik nasıl dikilir?
Merhabalar 10marifetliler.. İlk defa denediğim kalemlik dikiminin ayrıntılarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Dikişlerim eğri büğrü olduğu için kusuruma bakmayın, acemilik Gelelim nasıl dikildiğine. Gerekli malzemeler: – arklı desenlerde kumaşlar -Keçe -Fermuar...
EVET HAKKATTEN ÖZGÜN BULDUM ŞIKIR ŞIKIR OLMUŞ..OLMAMIŞ MI YANİ AĞIR OLURMU DEDİM BİR ANDA KENDİME SONRA CIK DEDİM HANİ BELKİ HERGÜN GİBİ KULLANILAMAZ AMA ŞÖYLE ÖZEL Bİ GECE ŞIKIRDAMAZMI İNSANIN ELİNDE BEN ŞÖYLE BİR EL ÇANTASI OLARAK DÜŞÜNDÜNDE AMA BUNLARI BİRBİRİNE BAĞLAMAK O KADARDA KOLAY OLMASA GEREK DİYEDE EKLEYİM
Açma halkasından çiçekler
Bakın bende bunu buldum.Aynı kişi yapmış bunları.Abone olduğum yabancı bir dergide bulmuş ve kaydetmiştim.
ŞİMDİ DÜŞÜNDÜNDÜMDE BUNDAN HASTAHANE ÇANTASI YAPMAK LAZIMMIŞ 700 AÇAMA HALKASI 700 COLA EDER EE BU DURUMDA HASTANELİKSİNİZ DEMEKTİR…HINZIR HINZIR GÜLEN SMİLEY
:))))
çanta büyük oldu cüzdan yapalalım daha az hastanelik ouruz… en azından bütcemiz yanmaz…
efendim 35 dollar bayılın alın…50 ytl eder yaklaşık..ancak yapan brasil de galiba..gemi ile 6 ayda elinizde olur..yalnız güzelmiş ha..50 kaat eder bana göre…
Şu çiçek olayına takıldıydım yazın.Deniz kenarlarında az toplamadım onlardan getirdim yıkadım pakladım hadi ör….Ortasını çözemediydim.Ama toplamak bile bi atraksiyon olmuştu neyse….
@ biltan.. yaptın varsayıyorum ve yıldızlı pekiyi veriyorum..örmeyi gerçekten başardı isen çek bi foto dicem ama sanırım koca eline “pat” diye vurur..:)
Hehe akşam başının etini yedim benimkinin.KENDİSİ DE ÇALIŞTIRAMADI.:)))))))) Bozuldu mu ne….Bu arada örmeyi beceremedim .Ortalarında ki herneyse beni aştıııııvalla
SEFA OLSAYDI ÖRERDİ BİZDE ÖĞRENİRDİK AĞLAMAK ÜZERE SMİLEY
Bence sefa bu konuya bi el atsın….
bir usb kablosu olması lazım makine aparatlarında..tabi birde usb ucunun gireceği yer olur makinede..genelde açılır bir kapak içinde gizlidir..makine kapalı iken , usb kablosunun bir ucunu foto makineye diğer ucunu pc de usb girişine takıp açınız foto makineyi..otomatik olarak algılayacaktır..emin olmak için işlemler:bilgisayarım a tıklayınız..orada 3 1/2 disket , ayrıca da sabit disk bölümlü ise yereldisk C yerel disk D gibi bölümler olur normalde..foto makine algılandı ise “çıkarılabilir disk” gibi bişey yazar veya direkt olarak makinenin adı yazar…tıklayın oaraya ne kadar klasör var ise. açın bakın..içeri aktarın ..ister kes yapıştırla ister soldaki menülerden yapın..bu bilgiler ile umarım rüzgar yaparsınız kocaya…
ya bu blogun evsahibi nerede? ne bi ikram var ne bişey?
ALLAHIM YA Bİ İNSAN HEP Mİ MİDESİNİ DÜŞÜNÜR
bu halkaları neyle bağlamış birbirine?
EFENDİM ARALARDA BİRAZ KALINCA BİR İP VAR RENKLERİ AYNI OLDUĞUNDAN BELLİ OLMUYOR. TİKKATLİ TİKKATLİ BAKINIZ GÖRECEKSİNİZ.