Salı, Ekim 25, 2016
Artık ipler aslında artık değil!

Artık ipler aslında artık değil!

19

Evdeki artık ipleri değerlendirerek çok şeker avizeler yapılabiliyor!!

Ortalama büyüklükte şişirilen bir balonun çevresine bildiğimiz tutkala batırdığımız ipleri sarıyoruz.. sarıyoruz..sarıyoruz.. ve biraz daha sarıyoruz. Sararken dikkat etmek gereken şey tepede asmak için uygun bir boşluk bırakmak. İsterseniz ampulu kolayca takmak için alt kısımda da boşluk bırakabilirsiniz, ya da ampul değiştirirken yerinden çıkarıp yeniden takabilirsiniz. Yeterince sardığınıza kanaat getirdiğinizde uygun bir köşede kurumaya bırakıyorsunuz (2-3 gün).Tamamen kuruduğunda balonu parmaklarınızla hafifçe iplerden ayırıp daha sonra patlatıyorsunuz ve ta- taa!Bu avizeyi engarenk iplerden yapabileceğiniz gibi odanızın dekoruna uygun tek bir renk de kullanabilirsiniz. Burada bir örneği var.Ben de kısa sürede bir adet yapmayı,yapar yapmaz da paylaşmayı düşünüyorum, ama elim ağır olduğu için ben yapana kadar başkaları da yapsın koysun diye yapılışını anlatmak istedim. Ampuller çıplak kalmasın!Kolay gelsin!

19 YORUMLAR

  1. İlkokulda bize bunu makrome ipiyle yaptırmışlardı :S allahım sınıfta bam güm balon sesleri… Ben hatırlamak istemiyorum…I ıh istemiyorum…

  2. jüt iple de güzel oluyor bu, sonra isterseniz sprey boyayla renklendirebiliyorsunuz. içimde ukte kaldı yapmak istiyorum bundan.

  3. çok güzel olmuş yaaa. çocuk odası için rengarenk iplerden veya mutfak için çuval ipinden yapılabilir, ben de deneyeceğim….

  4. biz hiç yapmamıştık küçükken :( kavonoz filan boyadık ama.. bu daha zevkli.. gerçi o tutkal saça başa bulaşıyodur, minişler en az bi kere tadına bakıyolardır :))

  5. asyacim, bu cok eski bir yontem,taa benim cocukluguma gidiyor.yani bize de yaptirmislardi,kardesime de.annem o kadar uzun zaman saklamistiki.bir ara benimde sesiber gibi, aklima dustu bir turlu hatirlayamadim.sordum,aradim ama yapilisini ogrenemedim.bir ara tv de, yine balon uzerine pelur kagidi yapistirilarak yapilanini gormustum,o da cok guzeldi.ama illede ipli olan :)bu yuzden cok cok tesekkurler zmrzilinka,tutkalin turu ne acaba, soylerseniz sevinirim.

  6. yanılmıyorsam bu kötü ötesi hafızam beni yanıltmıyorsa derya baykalda görmüştüm bunu :=)bizde oğlumla aynı yöntemle balon kullanarak gazete kağıtları yapıştırmıştım sonra ondan gladyötör başlığımı ne yapmıştık .teşekkürler

  7. :)selammm!!!yaptım kırnap ipiyle yaptım hemde 5 tanee:DDbütün komşu kızlara yaptım:) benim ki siyah ipten kızlarnki bej rengi!ama bi türlü siteye yükleyemedim….kırtasiye tutkalı kullandım ben.ve size temiz bir yöntem oldugunu düşündüğüm sırrı vereyim bilmem siz nasıl yaparsınız.balonu şişirdikten sonra kırnap ipini sardım daha sonrada tutkalı sulandırıp fısfıslı şişeye doldurdum.balonu sıgacagı bı kaba yerlestırdım ve tum yuzeyını tutkalladım.tam bir günde beklettim. çok güzel oldular:Dherkese kolay gelsinn:)))sevgilerimleee onmarifeti çok seviyorum:)