Cumartesi, Ekim 22, 2016
Balıklı Güneşli Nevresim Takımı

Balıklı Güneşli Nevresim Takımı

17
Genel Görüntü
Genel Görüntü

İşte ilk dikiş çalışmam :) aslında bu dikiş işine hiç bulaşmayayım diye annem bana makine kullanmasını öğretmemişti :) ama ben kullanma kılavuzundan öğrendim ve işe nevresim takımı ile başladım :)) desenlerin tümünü akşam oturup kalıpsız falan kestim yerlerine tutturup teek tekk aplike ettim. Deniz çılgını bir sahil insanı olmam nedeniyle:) evimde böyle bir manzara, yatak üstünde bile olsa beni çok mutlu ediyor.. bir sürü tablo hayal edilebilir bu şekilde…işte nevresimim…Blogumda da görebilirsiniz.

Balıklar
Balıklar

17 YORUMLAR

  1. özgeeeeeeeeeeeeeeben adını üç kere yazmıııcam sana bundan sonra kısaca özgeeeeeeeeeeeeee diyeceğim :)))))))))harika harika harika..başka bişi demiyorumben bayıldım buna…süpersin… sen şimdi kılavuza bakıp başladıysan bu işe hayallerine dalıp devam ediyorsun bu maviş denizde.. ve seni annen değil kimse tutamazz…hadi bakalımm rastgele o zaman…sevgi ile kal…

  2. teşekkür ederim arkadaşlar, hoşbulduk… En çokta güler yüzünüz için teşekkürler. Bugün komşumun oğluna oyun halısı diktim,en yakın zamanda fotoları çekilip hizmetinize yollanacaktır:)3 yazım vardı onlarda onaylanınca görülür sanırım.Görüşmek dileğiyle…

  3. İlk çalışmanız olduğuna emin misiniz:)))çokkk ustaca, becerikli ellerden çıkmışlara taş çıkartır vallahi. Seçtiğiniz konsept de çok hoş. kim istemez böyle bir nevresim takımında uyumayı.Ellerinize sağlık. çok güzel olmuş hatta mükemmel olmuş bence.

  4. Hoş geldin özge. İyi ki de geldin. Yaptığın nevresime bayıldım. İlk denemem demişsin. Nasıl bir ilk bu anlamadım :) Çok güzel olmuş. Diğer çalışmalarını merakla bekliyorum. İnsan bir kere başladı mı duramıyor. Sen de durma devam et :)

  5. Özgecim hoşgeldin ben Sibel ben de dikişe çok hevesleniyorum ama minik bir dikiş makinam var şu ucuz olanlardan hemen büyüklerinden alip öylece birşey yapmadan evde dursun istmiyorum.Umarim ben de senden görüp böyle güzel şeyler yapabilirim.

  6. Yerbezlerinin kenarları falan dışında ilk çalışmam:) onlarda penye üzerine zikzaklarla yamuk yılık gidiyordu işte öyle :)) ön hesapları çok yaptım kafamda galiba:) zaten nevresimin uzun mesafeli dikişini görseniz, acemiiiiiiiii dersiniz :))))sevgili Sibela; makineni çıkar ortaya:) git 10 tl lik kumaş al en fazla 10 tl kaybedersin :) içinde kalmaz hiç olmazsa…terikoton dedikleri kumaş (doğru bi telaffuzmu bilmem ama böyle diyolardı)ile yaptım aplikeleri. 20şer cm aldım her renkten yetti…nevresim kumaşları var çok güzel, üstelik çokta uygun fiyatlı…ama mesela ben fermuar olayını hala kıvıramıyorum, düğmeli oldu nevresimcik:)) yastıklarınıda yaptın 2şer balık 2şer yosunla,ben yaptım deyip şişiniyorum hiç olmazsa :)

  7. Ben size bi tüyo vereyim :)önce kumaş tutkalı ile yerleri sabitledim :) sonra kenarlarını zikzakla aplike ettim,yıkayınca tutkal falan kalmadı:)iyisi diye ucuzunu satmışlar bana tutkalın ama bu kazıktan çok faydalandım,yıkanınca aktı gitti süper oldu:)