Pazar, Ekim 23, 2016
Baykuş aplikeli yeşil bez çanta

Baykuş aplikeli yeşil bez çanta

0

baykuşlu-yesil-bez-canta
Baykuşları sevmeyen var mı bilmem ama ben çok seviyorum. Hem güzel sanatların sembolü hem de benim mezun olduğum üniversite olan Mimar Sinan Güz. San. Üni.’nin sembolü. Tasarımlarımda baykuşlara çokça yer verdim bugüne kadar. İşte o tasarımlarımdan bir tanesi yukarıda görmüş olduğunuz baykuş aplikeli, puantiye desenli, çam yeşili bez omuz çantası.
Baykuş desenli bir kumaştan tek tek keserek elde ettiğim bu baykuşları, yine el dikişi ile keçe üzerine diktim. Tabii ki öncesinde bu sevimli baykuşların üzerini desenlerine göre parlak pul ve boncuklar ile süsledim.

baykuşlu-yesil-bez-canta-
Daha sonra da beyaz puantiye desenli çam yeşili kumaş üzerine bu baykuş aplikelerini dikiş makinesinde diktim. Sap bölümünde koyu lacivert grogren kurdele kullandım. Gerçekten “cool” bir çanta oldu.

Detaylı bilgi için blogumu tıklayın! :)

Beril Öke Gülen

Paylaş
paperfaces
“paper faces” markası, birçok tasarım yarışmasında ödül almış olan giysi ve aksesuar tasarımcısı Beril Öke Gülen tarafından, 2008 yılında Mimar Sinan Güz. San. Üniversitesi “tekstil ve moda tasarımı” bölümünden mezun olduktan sonra kuruldu. İngilizce ‘de “kağıt yüzler” anlamına gelen ve moda dünyasının, çeşitli bilgisayar programları ve görsel efektlerle, mükemmelleştirilmeye çalışılan kağıt silüetlerini yani modelleri sembolize eden “paper faces” adını, “Zoot Woman” adlı İngiliz elektropop grubunun “Living In A Magazine” adlı parçasının sözleri arasından seçti. “paper faces butik” ise, 2010 yılında, Cihangir’de açıldı ve şu anda Feneryolu / Kadıköy\'deki yeni adresinde; özel alışveriş siteleriyle, sürekli olarak düzenlenen kampanyalarla, müşterilerine ulaşıyor. Hemen hemen her yaştan müşteriye hitap eden geniş ürün yelpazesi ve sınırlı sayıda üretilen özel giysi ve aksesuar tasarımlarıyla, takipçileriyle buluşuyor. Yüksek bel mini eteklerden,  hasır şapkalara; bez çantalardan, dantel yaka kolyelere kadar birçok ürün seçeneği mevcut. Online satış mağazası: n11.com/gelismis-magaza/paperfaces  
Satış için ulaşabilirsiniz: