Ben de Ördüm

-

dut ipten bebek battaniyesi
10marifet’çilerden gördüğüm (kopya çektiğim) ve çok beğendiğim; yapımı bir o kadar kolay olan dut ipten bebek battaniyesini ben de ördüm. Benim gibi örgü özürlü biri için bile çok kolay oldu. 6 numara şişle 5 yumak (500 gr) kullandım. 44 ilmek başladım. Ben sıkı olsun diye her dut arası iki ilmek olarak yaptım, haroşa olarak ördüm. Kenarlarına da mavi kurdele geçtim. Çok da cici oldu, sahibi gibi :)

dut ipten bebek battaniyesi

dut ipten bebek battaniyesi

9 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  bize de hediye gelmişti bu ipten bir battaniye. yumuşaklığına doyamıyorum, kızımdan çok ben kullanıyorum, kendisi battaniye sevmeyen bir şahsiyet zira :) elinize sağlıki gayet güzel olmuş.

 2. Avatar photo

  turkuazft,efrux,shane hepinize teşekkür ederim. ayrıca o kadar yumuş yumuş ki insanın kendi kullanası gelio.Haklısın shane kendime bile örmeyi düşünmedim değil doğrusu

 3. Avatar photo

  bu ipten ben de var biraz.battaniye hep dikkatimi çekiyordu bir ara deneyeyim.ellerinize sağlık sizin ki de çok güzel olmuş:)

 4. Avatar photo

  K02 ,meralice, esinsel yorumlarınız için teşekkür ederim beğenmenize sevindim. Valla deneyin derim sizde yapması hem çok kolay hemde eğlenceli. Ben hızımı alamadım farklı renklerini de yapıcam sanırım. :))) biri beni durdursuuuun :P :)

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin
Avatar photo

Fazla ciddiye almayın bu hayatı! Nasıl olsa içinden canlı çıkamayacaksınız.