Salı, Ekim 25, 2016

Ben de Ördüm

9

dut ipten bebek battaniyesi
10marifet’çilerden gördüğüm (kopya çektiğim) ve çok beğendiğim; yapımı bir o kadar kolay olan dut ipten bebek battaniyesini ben de ördüm. Benim gibi örgü özürlü biri için bile çok kolay oldu. 6 numara şişle 5 yumak (500 gr) kullandım. 44 ilmek başladım. Ben sıkı olsun diye her dut arası iki ilmek olarak yaptım, haroşa olarak ördüm. Kenarlarına da mavi kurdele geçtim. Çok da cici oldu, sahibi gibi :)

dut ipten bebek battaniyesi

dut ipten bebek battaniyesi

9 YORUMLAR

  1. bize de hediye gelmişti bu ipten bir battaniye. yumuşaklığına doyamıyorum, kızımdan çok ben kullanıyorum, kendisi battaniye sevmeyen bir şahsiyet zira :) elinize sağlıki gayet güzel olmuş.

  2. turkuazft,efrux,shane hepinize teşekkür ederim. ayrıca o kadar yumuş yumuş ki insanın kendi kullanası gelio.Haklısın shane kendime bile örmeyi düşünmedim değil doğrusu

  3. bu ipten ben de var biraz.battaniye hep dikkatimi çekiyordu bir ara deneyeyim.ellerinize sağlık sizin ki de çok güzel olmuş:)

  4. K02 ,meralice, esinsel yorumlarınız için teşekkür ederim beğenmenize sevindim. Valla deneyin derim sizde yapması hem çok kolay hemde eğlenceli. Ben hızımı alamadım farklı renklerini de yapıcam sanırım. :))) biri beni durdursuuuun :P :)