Pazar, Nisan 30, 2017
BİRİ ONU DURDURSUN: INGRID SILIAKUS

BİRİ ONU DURDURSUN: INGRID SILIAKUS

13
Reflection On Sagrada Familia, Gaudi'nin Barcelonadaki önemli eserlerinden biri
Reflection On Sagrada Familia, Gaudi’nin Barcelonadaki önemli eserlerinden biri

kendini kağıt mimarı/sanatçısı olarak tanımlayan Ingrid Siliakus kağıt mimarisini japon Masahiro Chatani adlı profesör bir hocadan keşfettiğini söylüyor. 1980’lerden beri de üretimine devam etmekte. sanatçının en büyük özelliği dünyaca ünlü mimari binaları kağıttan üretilmiş modellere dönüştürebilme yeteneği. özellikle Gaudi ve Berlage‘ın tasarımları üzerine yoğunlaşmış.

Inner-outer Space
Inner-outer Space
Innerrings
Innerrings

13 YORUMLAR

 1. aman allahım akıllara ziyan ,hayran kaldım.ağzım açık kaldı.nerden buluyorsun böyle güzel şeyleri,tebrik ederim seni.

 2. inanın, buldum ve yazıyı eklerken aklımda siz vardınız.nalan hanım görmesin diye mesaj ekliycektim hatta altına :)yeni ve yine kağıt oymayla ilgili bir yazı daha geliyor. onu daha da çok seviceksiniz.diğer yandan ingrid’le ilgili okumaya başladım. çevirdikçe eklemeye çalışırım.

 3. sağol canım ufkumu(zu)açıyorsun.merakla bekliyorum.bir de senin işini ve eğitimini merak ediyorum.bu deryada böyle gezinebilmek,okuduğumu anlayabilmek ve de bazılarını yapabilmek isterdim.ne yazıkki gerçekleştirmeğe ne kalan ömrüm ne de yıpranmış beynim yeter

 4. hiçbirşey için geç kalmış sayılmayız nalan abla zararın neresinden dönersen kardır der eskiler :)ayrıca sana çok teşekkür ederim nalan ablacım bu dünyayı keşfetmemi sağladın :)

 5. aa ben sitende fotoğraflarını gördüm. gayet heycanlı, genç ve dinamiksin nalanacım. maşallah ayrıca o sergi için 2 gününü harcamışsın ayrıca bence bu da ayrı bir adanılmışlık.sevgiler

 6. yok ben de kendimden oldukça memnunum ama bu yazdıklarım da gerçek.gönlümden geçenleri yapabilmek zor ama yaptıklarıma allah güç verdikçe devam ederim. en azından burada sizlerle bilgi paylaşmaya öğrenmeye bazen de öğretmeye devam ederim.

 7. nurancığım hoşgeldin önce dikkat etmedim,sonra baktım sensin.eeetanıştın mı arkadaşlarla?farketmedim de .burası tam senlik değil mi? hem de şenlik,tekrar hoşgeldin aramıza

 8. teşekkür ederim nalan ablacım daha öncede siteyi zayaret ediyordum ama içine girince bi başka oluyormuş,dediğin gibi tam benlik kopamıyor insan :)

 9. nuisart’ın kolonyası benden olsun bari….yeni bi taksitle 12’nin ekonomisini alt üst etmeyelim…burada kaffeler de benden…çukular daha özel durumlarda ikram ediliyor nui..malum benim de ekonomi berbat:)

 10. nuisart’ın kolonyası benden olsun bari….yeni bi taksitle 12’nin ekonomisini alt üst etmeyelim…burada kaffeler de benden…çukular daha özel durumlarda ikram ediliyor nui..malum benim de ekonomi berbat:)

  teşekkürler serinledim vallahi, e kahvenin yanına brownide benden olsun :)

 11. yorumlara dalıp çayı demlemeyi unutmuşum bir sattir boşa kaynamış uyu. bari ben de geleyim brovni ve kahveyekolonya istemem