BU DA FIRINDAN (MAKİNEMDEN)YENİ ÇIKTI

-

Bunu boncuk hanımın “mama sandalyesi” yazısındangörerek yaptım… bayramda da kullandık yeğenler üzerindeherkes çok beğendi.boncuk hanım vesile olduğunuz için çok çok teşekkür ederim.bende hemen resimleyip sizlerle paylaşmak istedim.nasıl olmuş?

konu mankenimiz de yastık !!!
konu mankenimiz de yastık !!!

Boncuk hanım’ınkıne ek olarak ben iskemle içinde bir örtü diktim.

87 yorum gelmiş

 1. ellerine sağlık sema abla ….. hemencik icraata geçiyorsunuz yaaa …çok hoş bu ya birde ben yapabilsem hemen gördüklerimi m.. içim gidiyo:((((yapılacaklar listem o kadar çok kabardıki

 2. yldoz, asyayaren teşekkürler.asyacım bende de zaman çok kısıtlı bu aralar ama , birden gözüme kolay geldi (aslında basit de oldu)baktımki oluvermiş.

 3. aaaaa iki arkadaşımdan başka kimse görmedi mi?bu yaptığımı da yorum yapmamış kimseboncuk hanııımmm nerelerdesiniz.sizden kopya çekmiştimmm

 4. negüzel senin bağlayacağın biri var benim olmayınca böyleyastıkla idare ediyorsun.( bir oyuncak bebek mi alsam acaba)

 5. yaaaa ne bileyim buna sadece çocuk bağlanır diye düşündümkim ? söyleyebilirmisin e bende merak ederim şimdi.buradan birimi evden birinimi? hııı

 6. asyaaaaa galiba saat 12nin suprizini tahmin etttim….yazın mangal partisi verecek bir yazıda bahsetti şimdiaklıma geldi yeni okudum ama hangi yazıofff şu unutkanlığım olmasa

 7. evdeeeen…evden!ama sizin bu yaptığınız tasarımı bebişi olanlar kesinlikle kullanmalı…hatta bebişi olmayanların evinde bir tane olsa çok iyi olur.lilac;sen mutlaka bu tasarımdan(senin eklemelerinle süper olur) yap uygun ebatlarda ve dükkanına koy.

 8. aaaa evet birazcık tahmin ettim galıba bu da onu kesmezbence başka bir şey düşünelim…bu arada bende evde yedek olarak tutuyorum onu.misafir bebişler için.iyi fikir verdin ben bunu “astar ve 100” e neden koymuyorumki:)))))))

 9. asyacım bilmemki nasılda anlatmış hepinizi de çağıracam diyeama herhalde değil bak kondor klima milima verip öğrenmiş.de bizim yoruma evet demiyoo:(((kondorcum şimdi de seni mi sıkıştırmak lazım benim gücümyetmez o kadar rüşvetlereeeeemmmbiiiir bak kondor SÜPRİZİ biliyoooorrrr(asya sende bir yere gitme hep beraber kondoru sıkıştıralım)

 10. bakalım embiride çağırdım bir yolunu bulucaz artık…))))bu arada da saat12 kayboldu sesi soluğu çıkmıyor…))

 11. :DDDembir de yok ki gece gelir gecede ben gelemem siz sıkıştıracaksanız eğer beni beklemeyin emi…:))))kimse kalmadı baksana biz kaldık

 12. eee kondorcum, şu bombaya takıldım gittim bende.yaptığım mamasandalyeme hiçmi bir yorumun yokbeğenmek zorunda değilsin onuda bi yazıverseydindeişim güme gitmeseydi:)))

 13. peki neyapalım…;)ben de pek gece olamıyorum.belki sesimizi duyan olur onlar sıkıştırır. asyacım. üzülmeeninde sonunda çıkar ortaya öptüm.:)))

 14. Ben geldimmmmmm, oyyy nefes nefese kaldım koşa koşa geldim ama Asya kaçmış :))Şemyıl ablacım bu mama önlüğü çalışmanız hem çok güzel hemde çok faydalı olmuş, ellerinize sağlık.S12 elma dersek çık armut dersek çıkma.ELMAAAA!!!!

 15. evet güzel bir şey olmuş bu ellerine sağlık Sema ablacım :)

  lilac;sen mutlaka bu tasarımdan(senin eklemelerinle süper olur) yap uygun ebatlarda ve dükkanına koy.

  Teşekkürler ablacım :)Ben olsam ımm şey pon pon falan eklerdim çocuk da yemek yerken oyalanır,bir de lüzüm değil ama şık olur önüne farklı bir kumaştan cep,içine bir mendil ne biliim işte ama fikir çok güzel

 16. embircim hoş geldin. ama s12 yok çıkmıyor ortaya:)))))kondorda yok o güya bombayı öğrenmiş ama söylemedibizemama önlüğümü aslında boncuk hanımdan öğrendim.Gül’cüm aynı şeyleri düşünmüşüz onlardan 3 tane yapmıştım.bayrama yetiştirmekiçin acele ettim 2tanesini hediye verdim onların önündebir büyük cep var ve 3-5 tane de brit yaptım oyuncaklarıtakabilmeleri için. yapamadım ama birer bez bebek alıp önlerine taktım.(bizim bebişler kız da)bu resimlediğim benim evdekiydi onların resimlerini çekmeyi unuttum

 17. semyıl sen bu dikiş işlerinden anlıyorsun. benim oğlanın gitarına kılıf lazım. hanımlar olaya bir el atsanız, bana fikirmi verirsiniz patronmu bulursunuz. hazır bulamadım çok fazla aramaya vakitte yok cumartesiye lazım. dikeyim dedim ama hiçbir fikrim yok bu konuda. yardım ederseniz sevinirim.

 18. sevgili bbuket, dikişten çok iyi anlıyorum denmez. amaihtiyaçlarımı basit bir şekilde karşılayacak kadar biliyorum.gitar için patron bulamam ama ben olsaydım;gazete veya patron kağıdına gitarın çevresinden kalemleçizip bir kalıbını alır bundan 2 adet kumaşa koyup keserdim.vede gitarın kalınlığı kadar veya 1-2 cm.daha geniş (gitarın kolay girebilmesi için) ve tüm gitarıngenişolan çevresi kadar uzunlukta bir şerit keser ve iki kumaş arasına diker.gitarın geniş kısmına gelen(baş kısmına) kenara da fermuar dikerdim.bana göre en kolay yolu buha birde omuza asması için bir de sap yapabilirsin.

 19. teşekkür ederim birde anlamam diyorsun ben bu kadarını bile akıl edemedim. düşün dikiş konusundaki cehaletimi, birde kılıf dikicem pöh.

 20. bbuket işte benimde acemiliklerim oluyor. bak aklıma geldiyazarken atlamışım.hani kalıp çıkar dedimya kalıbı çıkarırkengitarın bel kısmı var ya sen o girintiyi yapma istersen.şayet yaparsan o zaman gitarın baş kısmına fermuarı dikmeyip.gitarın yan tarafına boyluca dikmelisin.yoksa gitar kılıfa girmez. tamammı.bence en kolayı girintisiz dikdörtgen gibi düşün bedeni.ve baş kısmına fermuar dik.inşallah kafanı karıştırmadım.

 21. yok yok karıştırmadın son anlattığın daha kolay sağol. aklına birşeyler gelirse yaz gene olurmu yarından önce başlayamam nasıl olsa.

 22. iyi fikir verdin ben bunu “astar ve 100” e neden koymuyorumki

  satış için yapacaklarını çiftkat ve arasında elyaf yap ki hem albenisi artar hem de kullanışlı olur.şu bomba meselesini de anlamadım patlayınca bana da anlatın

 23. ya nalan sen yokmusun sen. tabi aklım gitar kılıfında olduğu için fikri hemen ona uyarladım. telada olabilir. biraz tok dursun.

 24. Buketciğim,kılıfa yazacaktım ama semyıl yazmış .tam şekilli kılıf için sapın yarısından alta kadar fermuar şart .dikdörtgen yerine üçgen dikip tabana fermuar koyabilirsin.bilmem biçmeden yetiştim mi

 25. ne biçmesi allahaşkına daha konsantre olmaya çalışıyorum nefret ederim dikişten, anlamamda. ne acıdırki annem çok iyi bir terzidir. gelinlikten babamın askeri elbiselerine kadar dikerdi. utanıyorum valla.

 26. buketçim bizim evde gitar olduğundan hemen gidip kılıfına baktım sana anlatayım. Hatta dur fotosunu çekip üzerinden anlatayım.Neduk ablada yazmış fermuar kısmı (fotoda da gördüğün yer varya onun biraz altından başlamış) keman kutuları olurya bir taraftan açılır ahşaptan onun gibi olacak. Hatta şöyle yazayım valizlerimizin fermuarlarının mantığında yapacaksın. Bunun yanlatında ekleme yok. İki parça halinde yapmışlar ama fermuarı oldukça kalın ve geniş dolayısıyla pay olarak kullanacağın kumaş yerine fermuarın yan kumaşları ile halledebilirsin. Kumaşını dayanıklı seçmelisin çünkü ağır oluyor. Bizimkinin arkasında da sırt çantası gibi bir taşıma aparatı daha var. Üst kısmında da ektra fermuarlı cepler yapmışlar. Gitarın içini elyafla kaplarsan iyi olur. Çarpma falan olursa ne oğlun ne de gitar zarar görmesin değil mi ama :) Umarım işine yarar.Hazır almak istersen de gitarı aldığınız yerde çantasının da satılması gerekir aslında. Ankara’da olsaydın sana alabileceğin yerlerin adreslerini yazardım ama sanırım Antalya’dasın. Sana kolay gelsin.

 27. embirciğim çok teşekkür ederim foto iyi oldu gözümde canlandırma açısından. ben alanyadayım gitarı metrodan aldık orada kılıf yoktu. bulunmayacak bişi değilde çık çarşılara bu sıcakta dolaş dur üşendim geçici olarak ben yapayım ilerde denk gelirse alırız diye düşündüm. ya aslında örsem komik olurmu acaba (onu beceririm) gülerlermi oğlana.

 28. yok örme canım çünkü örsende astarlaman gerekir yoksa sarkar :)) Geçici çözüm arıyorsan tabi daha basit birşey dikiver. Hani o kadar uğraşacaksan emeğine değsin daha uzun kullansın diye ben detaya girdim :))

 29. kızlar hepiniz çok iyisiniz mahçup oluyorum valla. hepinize çok teşekkür ederim. örme işi şakaydı embirciğim. geçici düşünmemin nedeni benimkinin güzel olmayacağını bildiğim için düzgün birşey yapabilsem kalıcı olmasını isterim tabi.

 30. bbuket merhaba ne haber kılıfa başladınmı.dün akşamdan beri benim trafik hayli yoğun. bu sabah dabir başka işim için evden sabah çıktım. daha yeni geldim.işte benim sana anlatmaya calıştığım kılıfta lilacsmell in kigibi. ben fermuar kısmını gitarın geniş baş kısmı demiştimonunki ortaya doğru. benimki biraz daha amatörceydi.artık bitirince fotoğraflarsın.:))))

 31. nalan hanımcım, mesajına yeni bakabildim.ikikat yapıp arasına elyaf koymak iyi fikir .ben ise ince olmasını hani bu mama için ya çok çabukkirlenir hemen yıka çabucak kurusun kullan .ve de katla çantana sıkıştır (az yer kaplasın malum bebişlebir yere gitme için mini bavul şart) hemen gittiğin yerde derahatça kullanma amacıylaydı. bu maksatla öyle yaptım.embircim bende dün akşamdan beri sesim kısıldı ELMAAAA diye bağırmaktan kimse gelmiyor:))))))

 32. arkadaşım ben bu cumartesine yetiştireceksin anladım.ama inan yakında olsan sana dikişte yardım ederdim.yanlış bilmiyorsam alanya dasın. gerçekten samimi söylüyorumburada olsaydın keşke veya ben orda olsam.

 33. semyılcığım doğru anlamışsın bu cumartesiydi ama ne yapalım bu hafta öyle idare edicez haftaya inşallah. keşke biraraya gelebilseydik. çok teşekkür ederim yardımların için. yanlış hatırlamıyorsun alanyadayım.sen nerde oturuyorsun.

 34. istanbul da belli mi olur bakarsın birgün biraraya geliriz.:))hiç aklımızda yokken nazesenin mesajı ile nalananın ankaradan istanbula gelmesi vesile oldu birkaç arkadaşımlatanışıverdik. kısmetse bu pazartesi bir kez daha toplanacağız.

 35. doğru ya istanbuldaydın resimlerinizi bile gördüm. ben ancak 15 günlük okul tatilinde gelebilirim istanbula. annemler erenköyde oturuyorlar o zaman görüşürüz. pazrtesi resimlerinizi bekliyorum.

 36. ayyy bu olay çok güzelmiş. hem çocukta bizimle beraber masada oturmuş olur. o mama sandalyelerini sevmiyorum devasa bir şey. hemde bir süre sonra çocuk büyüyor ondaoturt oturtabilirsen.hem bu çok güzel vede çok ucuz renk renk yap kullan… valla…ahhh ahhh bende gençken (yani çocukken) okulda çalardımgitarı. ne güzel günlerdi…de hep penalarımı kaybederdim.

 37. bu sıcakta çıkıp aramaya üşendim haaa buketciğim biz kalorifer yakmaya başlayalı çoook oldu…şimdi de istanbulda şakır şakır yağmur yağıyor.kılıfa dönersek arkadaşlar hertürlü desteği vermişler ,ben onların altında kalamam bekle ankaraya döner dönmez dikip yollayayım.

 38. evet dün denizdeydik. nalancığım çok naziksin, teşekkür ederim. bu arada hazır kılıf buldum. artık kılıf kılıf diye sızlanmalarımdan kurtuldunuz arkadaşlar. çok sevindim ama bir yandanda kendimi mahçup hissettim, resim göndererek tarifler yaparak bana yardım eden arkadaşlara karşı.

 39. bbuket, ne güzel siz pazar günü denizde ( inan bir art niyetle söylemiyorum )bizde bir nevi denizdeydik.şöyleki istanbulda felaket bir yağmur vardı ve eşimin mağazasının alt katını su bastı. abartısız bileklerimize kadar ayaklarımız su içindeydi(bu durumda düzelteyim deniz değilbizimkisi dere olsun) İSKİ ye haber verdik ama sıraya koymuşlar ve sıra bize gelmediğinden gece 01 e kadarkovalarla su boşalttık. halimizi tahmin edemezsin.bu gün her tarafım tutulmuş haldeyim.bu arada hiiiiççç kendini mahcup hissetme sen bu kılıfısormasan biz nerden bilecektik Embirin, Lilacsmell ingitar calıp Asyayarenin çalamadığını :)))))bundan sonraki toplantılarımızı ona göre hazırlamalıyız..)))

 40. güneşe doğru , gönderdiğin ifade benim çok hoşumagitti:))))bende çocuk olsam o iskemleye bağlanmak istemem aynenöyle kaçardım herhalde :))

 41. inşallah bbuketcim. yaklaşık 15 senedir aynı yerdeyiz.ilk defa oldu ve de son olur inşallah. zira kabus gibiydi.ilgine teşekkür ederim.:))

 42. Şemyıl ablacım çok geçmiş olsun, inşallah zarar azdır. Yazık size ya, fiziksel yorgunluğun yanısıra insan psikolojij olarak da yorulur, yıpranır :(Bu arada benim gitar çalabilmek gibi bir kabiliyetim yok maalesef, flütü zor çalarım ben :)) kujum o işlere bakıyor :))

 43. canım sağol, ucuz atlattık canımıza birsey olmadı diye teselli oluyoruz erken farketmeseydık malum seyyar 3 lü elektirk fişleri hep yere yakn yerde yoksa elektrik çarpmasına maruz kalacaktık.olsun yinede gitar çalanımız var. sen bizden kujun bizdendeğilmi? :))

 44. sağolun nedukcum.bizde şaşırdık 15 senedir aynı yerdeyiz hiç olmamıştı. ne diyelim yaşayacakmışız.asıl belediyenin alt yapıyı tamamen elden geçirmesigerekiyor.

 45. Şemyıl ablacım kujum bizden tabi, hepinizden bahsettiğim için sizleri o da tanıyor. Arada bir kahkaha atıyorum ne oldu diye soruyor. Muhtemelen, Kondor ya da Sefa’nın yazdığı birşeyi okuyor oluyorum :))

 46. canım asya kardeşim sağol,embir bende onlarla bir kaç arkadaş daha var gerçektençok gülüyorum.birde asyanın bu resmi ile Aaaa -Yaaaa diye başlıyanyorumlarını okuyunca gözümün önünde hep o pozda olduğu canlanıyor :))))

 47. asyanın bu resmi ile Aaaa -Yaaaa diye başlıyanyorumlarını okuyunca gözümün önünde hep o pozda olduğu canlanıyor :))))

  sinirimden hasedimden imrenimimden.)) depresyondan,psikojimden diyorum onları valla bak:)))burda ekran karşısında, karşımda zart odaya gire n zort odadan çıkan gözlerim nerleri okuyo diye bakmasından geçtim klavyemi ne kadar hızlı kullandığıma dair kendince yorum yapan patronum ve burda birbirinden güzel işleri sergileyen arkadaşları görünce ben yapamadığım için (yoğunluktan)tepinememden dolayı sürekli aaaaa – yaaaa diyorum herhalde:))))

 48. saatoniki diyor ki;alla alla..hayırlar olsun…alla allaa…

  kıl…tüy amma yiğidi öldür hakkını yeme demişler…tam yerinde manzara koyuyor…

 49. sefa97 teşekkür ederim arkadaşım. cevap biraz geç oldu kusura bakma bu gün kursum vardı ancak geldim.sevgiler.

 50. esinselcim :))))) :)))))) iyiki 10 marifete ara vermişsin.:)))) bendemi senin gibi yapıp eskilere dönsem..:)))(tabii ki de bu şekilde ara vermeni asla istemem )

 51. Semyıl hanım şimdi yorumları okuyunca öğrendim başınıza geleni. Çok geçmiş olsun. Çok zor bi durum, neyseki canınıza gelmemiş bi zarar.

 52. çok teşekkür ederim boncuk hanımcım. :)gerçektende sonradan olayı gözden geçirince ucuz atlatmışız deyip şükrediyoruz.Allah kimseye vermesin. sevgiler:))

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Deri kumaştan vav aplikesi yapımı

| | 0 Yorum

Hat sanatında ve Tasavvuf’ta önemli bir obje olan vav harfini günümüzde birçok yerde estetik değer artırmak amacıyla kullanıyoruz. Peki ne şekillerde kullanılır vav? Nakış şeklinde uygulanabileceği gibi kumaşlarla kesip aplike de...

Vatka nasıl dikilir?

| | 0 Yorum

Vatka kimin icadıdır hep merak etmişimdir. Şöyle bir düşününce ufak ama işlevsel özelliği bol bir ürün. Ne kadar da mantıklı omuzlara destek çıkmak Hele ki dar ve düşük omuzlular için...

1 dakikada kolay fiyonk yapımı

| | 0 Yorum

Evet evet doğru duydunuz fotoğraftaki havalı fiyongun yapımı sadece ve sadece 1 dakika uzunluğunda Hadi hep beraber bu son derece hızlı yapılabilen ve birçok yerde kullanabileceğimiz fiyonk yapımına beraber bakalım....

Kumaştan yıldız yapımı – anlatımlı

| | 0 Yorum

Merhaba herkese. Bugün kumaştan yıldız yapımını anlatacağım. Önce baklava dilimine benzeyen şekil çıkarıyoruz. Bu kalıptan kumaşımıza kesip çıkartıyoruz. Toplamda 12 tane olacak. 3 parçamızı yarıya kadar dikiyoruz makinemizde. Diğer 3’lüyü...

Kumaş bebek patiği dikimi

| | 2 Yorum

Kumaştan bebek patiği yapmaya ne dersiniz? Yaz günlerinde bebeklerin ayağını serin tuttsun diye yapabileceğimiz kolay bir patik. Haydi anlatalım o zaman. Önce kalıp çıkardım. Bu kalıbı hem taban olarak hem...

Lavanta dolgulu elbise askılığı yapımı

| | 0 Yorum

Merhabalar herkese! Bu yazımda dolaplar ve astığımız kıyafetler mis gibi koksun diye yaptığım lavantalı askılığın yapım aşamalarını paylaşacağım. Kayınvalideme çok severek süpriz hediye olarak hazırladım. Siz de yapmayı düşünüyorsanız güzel...

Kurdeleden peçete halkası yapımı

| | 0 Yorum

Güzel ve hayırlı günler hanımlar. Bu yazımda yemek masalarımıza sevimlilik katması için peçete halkası yapımını paylaşayım dedim. İster kurdeleden yapın isterseniz farklı kumaşlardan.. 2 parça kurdele ve iğne iplik yetiyor...

Pantolon kalıbı nasıl çıkarılır?

| | 0 Yorum

Herkese tekrar merhabalar. Bilenler bilmeyenlere öğretsin, belki birkaç kişiye faydam olur diye yeni bir yazıyla çıkardığımız kalıbı kumaşa nasıl yerleştireceğimizi ve kumaşı nasıl keseceğimizi anlatmaya çalışacağım. Kalıbımız, kumaşımız, makas ve...

Burda Dergisi’nden nasıl kalıp çıkarılır?

| | 4 Yorum

Birçok acemi dikişseverin işine yarayabilecek bir yazı hazırlamak istedim. Dikiş için birçoğumuzun kullandığı Burda Dergilerinden kalıp nasıl çıkartılır bir de ben anlatayım. Öncelikle kalıp çıkarmak için dergiye, kalıp paftasına, kalın...

Püskülden yılbaşı sofrası isimliği yapımı

| | 0 Yorum

10marifet ve Hobium’un ortaklaşa gerçekleştirdiği yarışma için bir çalışma daha hazırladım. Kullanmaya çok alışık olduğum malzemelerden biri olan yünle, pratik bir iş planladım: Püskülden yılbaşı sofra isimliği. Yapılışı: İstediğiniz büyüklükte kestiğiniz...

Kalpli kumaş duvar süsü yapımı

| | 0 Yorum

Merhabalar. Dolgu kalpli duvar süsü çalışmamı ve yapım aşamalarını paylaşmak için geldim bu kez. Dolgu kalpli duvar süsü nasıl yapılır? Kalıplar hazırlandı.. Kalp deseni çizildi… Büyük bir özenle dikildi.. Not: Belli...

Dikiş makinesine ip nasıl takılır?

| | 5 Yorum

Dikiş makinesine iplik takmak kimileri için çok basit bir işlem olsa da, işin acemisi için kabusa dönüşebilen bir şeydir. O halde buyrunuz dikiş makinesine iplik takma videomuza… Farklı markalar için...