Çiçekli, beyaz etek

-

etek
Yayınımıza çiçekli, beyaz renkte ve balık kesiminde bir etekle devam ediyoruz. Bu kumaşı ve desenini o kadar çok sevmişim ki beyazını, sarısını, turuncusunu, mavisini, fıstık yeşilini, fuşyasını almışım. Kardeşime bu kumaştan üç tane yine balık kesiminde etek dikmişim. Kendime de 5 tane yine balık kesimli bu kumaştan etek dikmişim. Bu ekranda gördüğünüz etek kendime diktiklerimden bir örnek. Nerdeyse tüm eteklerim balık kesiminde, anlaşılan o ki eteklerde balık kesimini, bluzlarda kimono kesimini çok seviyorum. Demek ki ben önceki hayatımda kimono bluz giymeyi seven deniz kızıydım ;)
“Balık modeli etek seviyorsun diye ilLe de deniz kızı olman gerekmiyor, denizde başka balıklar da var. Balina, köpek balığı, kılıç balığı, yunus balığı gibi, bunları niye örnek vermiyorsun” da diyebilirsiniz tabii. Hayal benim değil mi, ben deniz kızı olmak istiyorum, ısrar ederseniz ancak yunus balığına ikna olurum ;)

etek
Resimde de anlaşıldığı üzere benim gibi narin (!) biri önceki hayatında ancak deniz kızı olur, ne mümkün balina :) Tabii birazcık iri bir deniz kızı olur, tüm deniz kızları 90-60-90 olacak diye bir kaide mi var canım? Bu yayınladığım eteğin reytingi yüksek olursa, etegin diğer renklerini de yayınlarım, beğenilmezse ilk bölümde yayından kalkan diziler gibi ilk ve son olur :)

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
zulaltan

Bir şey yap, güzel olsun. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor? Güzel bir şey gör Veya güzel bir şey yaz..Beceremez misin? Öyleyse güzel bir şeye başla.. Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü her insan ölecek yaşta..! Geç kalmayasın." Şems-i Tebrizi Kişinin değeri nedir? - Aradığı şeydir! Eğer sen, can konağını arıyorsan, bil ki sen cansın. Eğer bir lokma ekmek peşinde koşuyorsan, sen bir ekmeksin. Bu gizli, bu nükteli sözün manasına akıl erdirirsen, anlarsın ki Aradığın ancak sensin, sen. Madendeki inciyi aradıkça madensin. Ekmek lokmasına heves ettikçe ekmeksin. Şu kapalı sözü anlarsan, anlarsın her şeyi; Neyi arıyorsun, sen osun. Senin canın içinde bir can var, o canı ara! Beden dağının içinde mücevher var, o mücevherin madenini ara! A yürüyüp giden sufi, gücün yeterse ara; Ama dışarıda değil, aradığını kendinde ara. MEVLANA

38 yorum gelmiş

 1. zulaltan

  nurdank , reytingi yüksek olur diyorsunuz yani ,aynı model farklı renk görmekten sıkılmazsanız neden olmasın.
  teşekkürler :)

 2. Sevgili Zulaltan, ben gördüğüm herşeyden ilham alıyorum; renklerden, desenlerden, güzel ruhlu insanlardan vs. vs. uzar gider bu liste!

  Etek gayet başarılı olmuş; kumaş da çok güzel! Dolayısıyla farklı tonlarını gerçekten merak ettim ben! Sıkılmam yani :)

 3. zulaltan

  gonca (ornitorenk handmade) :) benden kimonolu deniz kızı olur diyorsun yani diğer balık çeşitleri olmaz demi :) sen elf kzı, ben de deniz kızı olayım dedim :) çok sağ ol :)

 4. senayatilgan

  ahahaha :) Gecenin bir yarısı bu kadar güleceksin bugün deseler inanmazdım. Allah iyiliğini versin Deniz Kızım benim :) Ne güzel anlatmışsın öyle güzel yazmışsın ki kitap yazsan bu anlatımla 2. baskıyı bastırırsın satılır yani :)
  Gelgelelim eteğine balık model etek hiç kullanmadım dikmedim de fakat duvarda duruşundan da anlayamazdık iyiki deüzerinde de fotoğraflamışsın (Artık kimi buldun bu defa fotoğraf işi için bilemem orasını :) ) Üzerinde çok güzel durmuş . Bence serisini de yayınla :) Da neden aynı kumaşın farklı renklerini alıp aynı model etek diktin değişik değişik diksene baksana yetenek fışkırıyormuş senden . Kimonolar mı desem balık yunus etekler mi desem örgü zaten hakgetire… Tü tü tüüüüüüü maaşallahhhhh. İzmire kadar gitmiştir öyle bir Tü tüüüüü dedimki :) Ellerine sağlık , anlatım diline sağlık canım Filizim :)

 5. zulaltan

  haha :) şenay, balık kız olmaya çalışıyorum herhalde balık etek seviyorum o yüzden .a pili etegim de var bana sıradan geliyor. askıda model anlaşılmıyor diye giydim. annem çekti fotoyu 10 resimden iyisini seçtim.

 6. deliisibunlar

  aaaaaaaaaaayyyyh!!! çekilin beyaz balina geldiiii :)))) gece gece güldürdün beni deniz kızı filiiiiz :))))) sen bu fücutnan deniz kızı olamazsan beni balina bile paklamaz ahhahhahahhaa.Şekerim bu vücut sen de olduğu sürece sen dik, giy biz de seyredelim :)) çok güzel olmuş.Devamını bekleriz amaa bayramdan sonra ben bir kaç saat sonra yola çıkıcam.Şenaycıııım,gidiyorum been arkadaşıııım bol bol resim çekip gelince eklicem memleketten tamam mı?Dua edin uun bi yol bii bekliyo.Hepinizi öpüyorum, şimdiden İYİ BAYRAMLAAAAR

 7. zulaltan

  nurdank, twetter hesabım var ama hiç kullanmıyorum öyle alınmış bir hesap.yaptığım şeyleri burada yayınlıyorum . facebook hesabım var bulmak isterseniz vereyim postadan

 8. senayatilgan

  Selcencim git git de hayırlısı ile geri gel fotoları paylaş :) Ben de çatlayayım emi :) Taşına ağacıma denizine selamlar ilet Karadenizimin :) İyi yolculuklarrrr… İyi Bayramlar size de ailecek :)

 9. Sosyal medya konusunda takıntılıyım ben! Sadece iş hayatım için bir siteye kayıtlıyım ve bir de blogum üzerinden haberleşiyorum ben! Facebook da işe yaramaz benim için :) :p

 10. zulaltan

  brnnyvz, güzel yorumuna çoooook teşekkürler :)
  haha :) senaat, bu gidişle deniz kızı olduğuma inanacam galiba :) deniz kızı olmaya senin güzelliğin daha müsait, saçların da gür tam deniz kzı olursun sen aslında :) ohrid gölünde deniz kızı :) teşekkürlerrrrr

 11. _meLek_

  Tabii birazcık iri bir deniz kızı olur, tüm deniz kızları 90-60-90 olacak diye bir kaide mi var canım?

  Heheh Seni Görende Fazla Kilon Var Sanıcak Ablam :D
  Güle Güle Giy

 12. zulaltan

  aaa benim eteğe bir sürü yorum yapılmış munures olmasa görmeyeceğim .çok kötü bir ev sahibiyim canım.
  çok teşekkürler munures güzel yorumun için :)
  noblesse ,geç bir teşekkür oldu ama çok sağ ol :)
  öykü, blogum yok , buradan takip edebilirsin , gerçi takip edilecek bir şey de yapmıyom ama işte olduğu kadar teşekkürler :)

Bir Cevap Yazın